UYGULAMALARIMIZ :

TÜRKIYE İMSAD’DAN 33. GÜNDEM BULUŞMASI

Türkiye İMSAD tarafından 33. kez düzenlenen Gündem Buluşmaları toplantısı, Demirdöküm, GF Hakan Plastik ve Systemair HSK katkılarıyla internet üzerinden gerçekleşti.

"Pandemi Döneminde Küresel Ticareti Sürdürmek" başlığıyla düzenlenen online toplantıda konuşan Küçükoğlu, inşaat malzemesi sanayicileri olarak, önceliklerinin çalışanların sağlığını korumak, ofis ve fabrikaları salgından uzak tutmak olduğunu bildirdi.

Devamını oku >>

DSİ VE TOKİ ARASINDA SULAMADA DEV İŞBİRLİĞİ

Sulamada yeni bir adım daha attıklarını belirten Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü ile TOKİ Başkanlığı arasında sulama tesislerinin yapımı konusunda bir protokol imzalandığını belirtti.

Devamını oku >>

BURSA’YA DEV ÇEVRE YATIRIMI

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin İnegöl-Yeniyörük’te bulunan düzenli katı atık depolama alanı, 130 milyon TL’lik yatırımla entegre tesise dönüştürülüyor. Belediyenin kasasından para çıkmayacak şekilde hayata geçirilecek projeyle birlikte 25 bin konuta daha enerji sağlanacağını ve atıkların ayrıştırılarak ekonomiye kazandırılacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Tesisin ilk aşaması bu yılın sonunda tamamlanarak hizmete girecek” dedi.

Devamını oku >>

ALPU TERMİK SANTRAL YAPIMINI DANIŞTAY İPTAL ETTİ

EÜAŞ’ın kurmayı planladığı 1100 MW’lık kömür yakıtlı Alpu Termik Santrali ve kül düzenli depolama tesisi projesine yönelik açılan temyiz davasında Danıştay özelleştirme kararını iptal ederek santralin yapımına izin vermedi.

Devamını oku >>

KOLİN İNŞAAT 364 MİLYON TL’LİK SÖZLEŞME İMZALADI

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği ve Dünya Bankası’nın finanse ettiği “Ereğli-Ivriz Sol Sahil Sulaması Yenileme İşi” ihalesinin sözleşmesini 364milyon TL bedel ile KOLİN İNŞAAT imzaladı.

 

Devamını oku >>

BULGARİSTAN YOL İHALESİNE TÜRK FİRMALARINDAN BÜYÜK İLGİ

Bulgaristan’ın Gabrovo Şehri geçişinde yapılacak olan 10.5 km’lik yol yapım ve yenileme projesine Türkiye’den de 3 firma teklif verdi.

Bulgaristan Bölgesel Kalkınma ve Kamu İşleri Bakanlığı (Yol Altyapı Birimi) tarafından 29 Nisan tarihinde ihalesi yapılan Gabrovo Şehri Baypası dizayn ve yapım işleri projesine 3.22 km uzunluğundaki Shipka tünelini de içeren 5 adet tünel dahil.

Devamını oku >>

ÖZALTIN, UKRAYNA’DA KAZANDIĞI İHALELERİN SÖZLEŞMESİNİ İMZALADI

Ukrayna Zaporizhia Bölgesi Karayolları İdaresi tarafından düzenlenen “M-18 Kharkiv-Simferopol-Alushta-Yalta Yolu Kesim: km 378 + 220-km 405 + 091 onarım işleri” ve “M-18 Kharkiv-Simferopol-Alushta-Yalta Yolu Kesim: km 349 + 440-km 378 + 220 onarım işleri” ihalelerinde en uygun teklifi veren firmanın ÖZALTIN İNŞAAT olmuştu

Devamını oku >>

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU, KAZAKİSTAN ALTYAPI BAKANI İLE GÖRÜŞTÜ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kazakistan Sanayi ve Altyapı Bakanı Beibut Atamkulov ile ikili ilişkiler üzerine telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Karaismailoğlu, telefon görüşmesinde ekonominin salgın sürecinden en az zararla etkilenmesi için çalıştıklarını vurguladı.

Devamını oku >>

DAİKİN, FABRİKASINA GES KURUYOR

İklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren Daikin, Hendek'teki fabrikasının ihtiyacı olan enerjiyi üretmek üzere güneş enerji sistemi (GES) kuruyor.

Devamını oku >>

TEMELLER HAZİRAN’DA ATILIYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabı Twitter'dan "100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi"nin temellerinin Haziran ayında atılacağını duyurdu.

 

Devamını oku >>

İNŞAAT SEKTÖRÜ EKONOMİK GÜVEN ENDEKSİNDE BÜYÜK DÜŞÜŞ

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK Ekonomik Güven Endeksi Nisan 2020 raporu yayımlandı.  Yayımlanan rapora göre Mart ayında 91,8 olan ekonomik güven endeksi Nisan ayında yüzde 44,1 oranında kayıp yaşayarak 51,3 değerine geriledi.

Devamını oku >>

İSTANBUL FİNANS MERKEZİ PROJESİ İÇİN ACELE KAMULAŞTIRMA

21 Nisan 2020 tarihli Resmi Gazete de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararları kapsamında İstanbul Finans Merkezi projesi için önemli bir karar yürürlüğe girdi. 

Devamını oku >>

IRAK'TAKİ BÜYÜK PROJEDE ASSAN PANEL ÜRÜNLERİ KULLANILACAK

Assan Panel'in ürünleri, 6 kilometrekarelik bir alana kurulması planlanan ve Irak'taki en büyük petrol rafineri projelerinden biri olan Kerbela Rafineri'de de kullanılacak. Projede kullanılacak çatı ve cephe PIR dolgulu sandviç panellerde Assan Panel'i tercih eden Hyundai Engineering/Construction Co. Ltd, 75 bin metrekarelik alanda Assan Panel ürünlerini kullanacak. Yangın riskinin yüksek olduğu projede, yüksek yangın dayanımı sağlayan PIR dolgulu sandviç paneller ilgili alanlara konumlandırılacak. Projenin 2020 yılı içinde tamamlanması planlanıyor.

Devamını oku >>

YUSUFELİ BARAJI'NDA ÇALIŞMALAR KOVİD-19 ÖNLEMLERİYLE DEVAM EDİYOR

Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santrali Projesi inşaatında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirlerinin en üst seviyede uygulandığı şantiyeye giriş çıkışlar kapatılırken, 4 bin 500 çalışan şantiye içinde hazırlanan yaşam alanlarında konaklamaya başladı.

Devamını oku >>

İSTANBUL HAVALİMANI'NIN 3.PİSTİ 18 HAZİRAN’DA HAZIR

İstanbul Havalimanı'nın 3. pist çalışmaları devam ederken, 18 Haziran 2020 tarihinde 3. bağımsız pistin uçuşa hazır olacağına dair resmi başvuru, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne (SGHM) yapıldı.

Devamını oku >>

ONUR TAAHHÜT, UKRAYNA’DA 26 MİLYON USD’LİK SÖZLEŞME İMZALADI.

Ukrayna Zaporizhia Bölgesi Karayolları İdaresi’nin yaptığı “M-18 Kharkiv-Simferopol-Alushta-Yalta Yolu Kesim: km 323 + 006 – km 349 + 440 onarım işleri.” ihalesinde en avantajlı teklifi veren ONUR TAAHHÜT 10.04.2020 tarihinde 26milyon USD’lik sözleşme imzaladı.

Kapsamında 26,4 km’lik devlet yolu onarım işleri bulunan projenin ihalesine 3 firma teklif vermişti.

Devamını oku >>

YENİGÜN, ENEZ  VE GÖÇAY İNŞAAT GÜRCİSTAN’DA YOL İHALESİNE TEKLİF VERDİ

Gürcistan Bölgesel Gelişme ve Altyapı Bakanlığı, Yol Dairesi’nin yaptığı ve yaklaşık maliyeti 108milyon USD olan “E-60 Otoyolu, Zemo Osiauri – Chumateleti Lot2 (Km 7+700 -Km14+060) Yapım İşi” ihalesine toplam 9 teklif verildi.

Dünya Bankasının finanse ettiği projeye Türkiye’den YENİGÜN İNŞAAT, ENEZ İNŞAAT ve GÖÇAY İNŞAAT katıldı.

Devamını oku >>

ÖZALTIN İNŞAAT, UKRAYNA’DA YOL İHALELERİ KAZANDI

Ukrayna Zaporizhia Bölgesi Karayolları İdaresi tarafından yapılan “M-18 Kharkiv-Simferopol-Alushta-Yalta Yolu Kesim: km 378 + 220-km 405 + 091 onarım işleri.” ve “M-18 Kharkiv-Simferopol-Alushta-Yalta Yolu Kesim: km 349 + 440-km 378 + 220 onarım işleri.” ihalelerinde açık eksiltme sonucunda son teklifler toplandı. Her iki ihalede de en düşük teklifi veren firma ÖZALTIN İNŞAAT oldu.

19milyon USD ve 21milyon USD’lik son teklifleri ile toplam 40milyon USD’lik ihale kazanan ÖZALTIN İNŞAAT’ın yakın zamanda sözleşme imzalaması bekleniyor.

Devamını oku >>

TMB, NİSAN AYI SEKTÖR RAPORUNU AÇIKLADI

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), ekonomi çevreleri ve sektör tarafından ilgiyle takip edilen Nisan 2020 İnşaat Sektörü Analizi Raporu’nu yayınladı. “Koronavirüs Salgınından Sonrası Nasıl bir Dünya ve Türkiye?” başlıklı analizde, küresel ve ulusal ekonomi ile inşaat sektörüne ilişkin veriler kapsamlı biçimde değerlendirildi.

Devamını oku >>

ELAZIĞ VE MALATYA'DA YIL SONUNA KADAR 24 BİN KONUT İNŞAATI TAMAMLANACAK!

Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremlerde yıkılan konutlarla ilgili yeni açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, depremin ardından, riskli yapıların tespitlerini gerçekleştirerek kentsel dönüşüm sürecini başlatmıştı.

 

Devamını oku >>