UYGULAMALARIMIZ :

HAZIR BETON ENDEKSİ 2019 KASIM AYI RAPORU AÇIKLANDI

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2019 Kasım Ayı Raporu’nu açıkladı. Eylül ayında inşaat faaliyetlerinde başlayan hareketlilik kasım ayı ile birlikte üçüncü ayını geride bırakırken Güven Endeksi ise en düşük endeks olarak kalmaya devam etti. Hem sektöre güven hem de geleceğe dönük beklenti de eşik değerin altında kaldı.

Devamını oku >>

TCMB 1 HAFTA VADELİ REPO İHALE FAİZ ORANINI YÜZDE 14’TEN YÜZDE 12’YE İNDİRDİ

12 Aralık 2019 günü toplanan Para Politikası Kurulu (Kurul), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 14’ten yüzde 12’ye indirilmesine karar verdi. Bu son indirimle birlikte 2019 yılı içinde yapılan indirim bin 200 puanı (Yüzde 12’yi) buldu. 

Devamını oku >>

TABANLIOĞLU MİMARLIK WAF 2019’DA BÜYÜK ÖDÜLÜ ALDI

12. Dünya Mimarlık Festivali - WAF 2019 'Turizm Yatırımları Proje' kategorisinde Tabanlıoğlu Mimarlık’ın tasarladığı ‘Tersane İstanbul’  'Turizm Yatırımları / Leisure Led Development' kategorisinde büyük ödülü aldı.

Devamını oku >>

İZMİR’DE RÜZGAR TRİBÜNÜ EKİPMANI ÜRETİLECEK

İzmir'de rüzgar santrali ekipmanı üretimi yapan Ateş Çelik Japon firması Hamax ortaklığıyla kurduğu Hamax Europe şirketiyle, İzmir'de rüzgar enerjisi ekipmanı üretimi yapacak.

Devamını oku >>

ÜÇYOL - BUCA METROSU İÇİN 80 MİLYON EUROLUK İMZA

ÜÇYOL ile Buca'yı birbirine bağlayacak 13,3 kilometrelik metro projesi için İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) 80 milyon euro tutarında finansman yetkilendirme sözleşmesi imzaladı. Sözleşmeyle ihale çalışmalarına hemen başlanabilecek. Proje kapsamında 2020'de ihaleye çıkılarak temelin atılması planlanıyor.

Devamını oku >>

KASIM AYINDA 308 YENİ İŞ MAKİNESİ SATILDI

Kasım ayı içerisinde Türkiye’de 308 adet yeni iş makinesi ile 556 adet forklift ve depo ekipmanı satışı gerçekleşti.

Devamını oku >>

ULUSAL İHALE

CONCERN WORLDWİDE- İRLANDA

Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis ve Hatay'da bulunan Halk Eğitim Merkezlerinin rehabilitasyon işlerini yapan inşaat firmalarını

ihalesine teklif vermeye davet eder.

Devamını oku >>

18 İLDE HAZİNE TAŞINMAZLARI KİRALANACAK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Aralık ayı sonuna kadar Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 18 ilde 10 milyon 796 bin metrekare yüzölçümlü Hazine taşınmazı 49 yıllığına kiralanmak üzere ilana çıkacağını duyurdu.

Devamını oku >>

8.İNŞAAT VE KONUT KONFERANSI 14 OCAK’TA

Eventuum’un organize ettiği Türk inşaat sektörünün VIP buluşma noktası sayılan İnşaat ve Konut Konferansı, 14 Ocak 2020 Salı günü Sheraton Grand Hotel İstanbul Ataşehir’de gerçekleşecek.

Devamını oku >>

AKSARAY BELEDİYESİ GES KURUYOR

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in göreve geldikten sonra Aksaray’ın gelişmesi için dev projelere imza atmaya devam ediyor. Aksaray Belediyesi tarafından Kapalı Salı Semt Pazarı çatısına 1 Megawatt gücünde elektrik üretecek olan Güneş Enerji Sisteminin (GES) yapımı büyük ölçüde tamamlandı. Tesisin yılbaşından hemen önce enerji üretimine başlayacağı bildirildi. Başkan Evren Dinçer, santraller devreye geçtikten sonra elektrik üretiminin başlayacağını, tesisin 3,5 yılda kendini amorti edeceğini duyurdu.

 

Devamını oku >>

CEYHAN’A ENERJİ İHTİSAS ENDÜSTRİ BÖLGESİ

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Çukurova ve Doğu Akdeniz’in doğal merkezi olan Adana’yı enerji, üretim ve dağıtım merkezi yapmak ve bölgenin stratejik konumunu lojistik avantaja dönüştürmek amacıyla önemli projelere imza attıklarını dile getirdi.

Devamını oku >>

BELGESİ OLMAYAN İNŞAAT İŞÇİSİ ÇALIŞTIRILAMAYACAK

Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi süresi sona erdi. Mesleki yeterlilik belgesi olmadan işçi çalıştıran işletmelere 4 bin lira para cezası uygulanacak.

Devamını oku >>

TÜRKİYE İMSAD KASIM 2019 İNŞAAT SEKTÖR RAPORU AÇIKLANDI

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıkladı. ‘Türkiye İMSAD Kasım 2019 Sektör Raporu’na göre, beş çeyrektir üst üste küçülen inşaat sektöründe küçülme hızı son çeyrekte yavaşladı.

Devamını oku >>

MÜTEAHHİTLERE İHALE KRİTERİ GELİYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, ‘Yapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılması ve Kayıtlarının Tutulması Hakkında Yönetmelik’ Mart’ta Resmi Gazete’de yayımlanmış ve yürürlüğe girmişti. Her isteyenin istediği yapı işine girmesine engel olacak yönetmelik ile müteahhitler sınıflandırılıyor.

Devamını oku >>

817 SANTRALA YEKDEM DESTEĞİ

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) 2020 yılında Yenilenebilir Enerji Kaynakları Destekleme Mekanizması’ndan yararlanmak isteyen santrallere yönelik ön listeyi yayınladı.

Devamını oku >>

YATIRIM HARCAMALARINDA KARAYOLU BİRİNCİ SIRADA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının 2020 yılı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda sunum yapan Bakan Turhan,  ülkenin en stratejik mega projesi olan Kanal İstanbul'u hayata geçirmek için de çalıştıklarına dikkat çekti ve “İstanbul Boğazı'nın tarihsel dokusunun yanında, seyir, can, mal ve çevre emniyeti için planladığımız Kanal İstanbul Projesi dünya tarafından yakından takip ediliyor.

Devamını oku >>

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BUCA TÜNELİ İÇİN YENİDEN İHALEYE ÇIKACAK

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca ile Bornova arasında kesintisiz ulaşım sağlayacak projenin önemli ayaklarından olan “Buca Tüneli”ni sonlandırmak için kolları sıvadı. İlgili firmanın işten çekilmesi nedeniyle yarım kalan tünel inşaatının ivedilikle bitirilmesi için yeniden ihaleye çıkılıyor.

Devamını oku >>

EKONOMİK GÜVEN ENDEKSİ 91,3 PUANA YÜKSELDİ

Ekonomik güven endeksi Ekim ayında 89,8 iken, Kasım ayında yüzde 1,7 oranında artarak 91,3 oldu. Ekonomik güven endeksindeki artış, tüketici, reel kesim (imalat sanayi) ve hizmet sektörü güven endekslerindeki artışlardan kaynaklandı.

 

Devamını oku >>

İSKİ’DEN YATIRIMA 3.5 MİLYAR LİRA

İBB Meclisi, İSKİ Genel Müdürlüğü’nün 7 milyar 776 milyon TL’lik 2020 Yılı Bütçesi’ni onayladı. Önümüzdeki yıl bütçenin yüzde 45’ini yatırımlara ayıracaklarını belirten İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu, “2020’de İstanbul Boğazı, Haliç ve Marmara Denizi’ni koruyan çok ciddi çevre yatırımları yapmaya devam edeceğiz” dedi. 

Devamını oku >>

RESTORASYON İŞ BİTİRMELİ FİRMA DEVREDİLECEKTİR

TAMAMI 390.000,00 TL RESTORASTON İŞ BİTİRMESİ OLAN İNŞAAT FİRMASI DEVREDİLECEKTİR.

Tel: 0532 - 223 88 86 - 0312 - 230 60 51

Devamını oku >>