UYGULAMALARIMIZ :

ONUR TAAHHÜT, UKRAYNA’DA 26 MİLYON USD’LİK SÖZLEŞME İMZALADI.

Ukrayna Zaporizhia Bölgesi Karayolları İdaresi’nin yaptığı “M-18 Kharkiv-Simferopol-Alushta-Yalta Yolu Kesim: km 323 + 006 – km 349 + 440 onarım işleri.” ihalesinde en avantajlı teklifi veren ONUR TAAHHÜT 10.04.2020 tarihinde 26milyon USD’lik sözleşme imzaladı.

Kapsamında 26,4 km’lik devlet yolu onarım işleri bulunan projenin ihalesine 3 firma teklif vermişti.

Devamını oku >>

YENİGÜN, ENEZ  VE GÖÇAY İNŞAAT GÜRCİSTAN’DA YOL İHALESİNE TEKLİF VERDİ

Gürcistan Bölgesel Gelişme ve Altyapı Bakanlığı, Yol Dairesi’nin yaptığı ve yaklaşık maliyeti 108milyon USD olan “E-60 Otoyolu, Zemo Osiauri – Chumateleti Lot2 (Km 7+700 -Km14+060) Yapım İşi” ihalesine toplam 9 teklif verildi.

Dünya Bankasının finanse ettiği projeye Türkiye’den YENİGÜN İNŞAAT, ENEZ İNŞAAT ve GÖÇAY İNŞAAT katıldı.

Devamını oku >>

ÖZALTIN İNŞAAT, UKRAYNA’DA YOL İHALELERİ KAZANDI

Ukrayna Zaporizhia Bölgesi Karayolları İdaresi tarafından yapılan “M-18 Kharkiv-Simferopol-Alushta-Yalta Yolu Kesim: km 378 + 220-km 405 + 091 onarım işleri.” ve “M-18 Kharkiv-Simferopol-Alushta-Yalta Yolu Kesim: km 349 + 440-km 378 + 220 onarım işleri.” ihalelerinde açık eksiltme sonucunda son teklifler toplandı. Her iki ihalede de en düşük teklifi veren firma ÖZALTIN İNŞAAT oldu.

19milyon USD ve 21milyon USD’lik son teklifleri ile toplam 40milyon USD’lik ihale kazanan ÖZALTIN İNŞAAT’ın yakın zamanda sözleşme imzalaması bekleniyor.

Devamını oku >>

TMB, NİSAN AYI SEKTÖR RAPORUNU AÇIKLADI

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), ekonomi çevreleri ve sektör tarafından ilgiyle takip edilen Nisan 2020 İnşaat Sektörü Analizi Raporu’nu yayınladı. “Koronavirüs Salgınından Sonrası Nasıl bir Dünya ve Türkiye?” başlıklı analizde, küresel ve ulusal ekonomi ile inşaat sektörüne ilişkin veriler kapsamlı biçimde değerlendirildi.

Devamını oku >>

ELAZIĞ VE MALATYA'DA YIL SONUNA KADAR 24 BİN KONUT İNŞAATI TAMAMLANACAK!

Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremlerde yıkılan konutlarla ilgili yeni açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, depremin ardından, riskli yapıların tespitlerini gerçekleştirerek kentsel dönüşüm sürecini başlatmıştı.

 

Devamını oku >>

ÇUKUROVA BÖLGESEL HAVALİMANI PROJESİ İHALESI İPTAL EDILDI

Bölge halkı tarafından büyük bir sabırsızlıkla beklenen Çukurova Havalimanı projesi için üzücü haber geldi. Çukurova Havalimanı ihalesi iptal edildi! Çukurova Bölgesel Havalimanı ihale işlemlerinin sonunda Devlet Hava Meydanları İşletmesi DHMİ ihalenin iptal edilmesine karar verdi.

Devamını oku >>

KENTSEL DÖNÜŞÜM HIZ KESMEYECEK

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum özellikle turizm bölgeleri ve riskli bölgelerde kentsel dönüşüme öncelik vereceklerini söyledi.

Devamını oku >>

İŞ MAKİNALARI SEKTÖRÜ ÖNLEM PAKETİ BEKLİYOR

Koronavirüs (COVID-19) salgını, Türkiye’de yaklaşık 130 bin kişiye istihdam sağlayan, 2019 yılında 1 milyar 365 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren iş makinaları sektörünü de derinden etkiledi. Sektör, salgınının en çok etkilediği Uzakdoğu ve Avrupa bölgelerinden iş makinası üretimi için komponent ve yedek parça tedarikinde yaşanan zorluklar ve Avrupa Birliği başta olmak üzere dünyadaki tüm önemli pazarlardaki daralma sonucu oluşan stoklar nedeniyle sıkıntılı günler yaşıyor.

Devamını oku >>

MART AYINDA İŞ MAKİNESI SATIŞLARI %46,6 ARTTI

Küresel koronavirüs salgınının tehdidi gölgesinde, faaliyetlerin tedirgin bir şekilde devam ettiği Türkiye’deki şantiye, tesis ve madenlere mart ayında 368 adet yeni iş makinesi ve 736 adet forklift ve depo ekipmanı teslim edildi.

Devamını oku >>

İNŞAAT MALZEMELERİ SANAYİ BİLEŞİK ENDEKSİ MART AYI SONUÇLARI AÇIKLANDI

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi mart ayı sonuçlarına göre; faaliyet, güven ve beklenti verilerinden oluşan Bileşik Endeks, küresel COVID-19 salgınının etkisiyle 71,44 puana inerek 2013 yılından bu yana en düşük seviyesini gördü.

Devamını oku >>

ÇOŞKUNÖZ HOLDİNG YERLİ TIBBİ EKİPMANLARIN ÜRETİMİNE BAŞLADI

Coşkunöz Holding, tüm dünyayla birlikte ülkemizi de etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle, ilk günden bu yana çalışanları için aldığı tedbirlerin yanı sıra, zorlu koşullar altında verilen mücadeleyi güçlendirmek, devletin ve sağlık kuruluşlarının çalışmalarına destek olmak amacıyla önemli bir adım daha attı. Holding ve bağlı şirketlerindeki fabrikalarında İl Sağlık Müdürlüğü aracılığıyla pandemi hastanelerine göndermek üzere koruyucu ekipman ve yeni medikal cihazların üretimine başladı.

Devamını oku >>

SOCAR, TÜRKİYE'DEKİ 2.TESİS YATIRIMINI ERTELEDİ

SOCAR Türkiye Üst Yöneticisi Zaur Gahramanov, "Petrol fiyatlarının 20 dolar seviyesine kadar düşmesiyle, herkes gibi biz de etkilendik. Düşen fiyatlar sebebiyle ikinci petrokimya projemiz için nihai yatırım kararını 2021'in son çeyreğine erteledik" dedi.

Devamını oku >>

İNŞAAT MALİYET ENDEKSİ ŞUBATTA ARTTI

İnşaat maliyet endeksi, şubatta aylık bazda yüzde 0,15, yıllık bazda 8,49 artış kaydetti.

Türkiye İstatistik Kurumu, şubat ayına ilişkin inşaat maliyet endeksini açıkladı. Buna göre, Endeks şubatta bir önceki aya göre yüzde 0,15, geçen yılın şubat ayına göre de yüzde 8,49 yükseldi.

Devamını oku >>

BANKACILIK SEKTÖRÜNÜN KREDİ HACMİ ARTTI

Bankacılık sektörünün kredi hacmi, geçen hafta 39 milyar 953 milyon lira artarak 2 trilyon 911 milyar 212 milyon liraya yükseldi.

 

Devamını oku >>

KAMU İHALELERİNDE KORONAVİRÜS DÖNÜŞÜMÜ

Türkiye'de Covid-19 tedbirlerinin uygulamaya konulmasıyla toplam ihaleler içinde elektronik yöntemle yapılanların oranı yüzde 20'den yüzde 36'ya yükseldi

Devamını oku >>

MB'NİN DÖVİZ REZERVİ BİR HAFTADA 5,8 MİLYAR DOLAR AZALDI

Merkez Bankası'nın brüt döviz rezervi bir haftada 5 milyar 833 milyon dolar düşüş gösterdi.

Merkez Bankası verilerine göre, bir önceki hafta 64 milyar 81 milyon dolar olan rezerv, 3 Nisan ile sona eren haftada 58 milyar 248 milyon dolara geldi.

Devamını oku >>

GÜNDEM MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİ

İNŞAAT MÜHENDİSLERİNİN DİKKATİNE

KARAYOLU-A5-A2-A1- ÜSTYAPI -B2 – B3 -  BARAJ-A8–A9  ALTYAPI –A3-A4-A11-A18 (VS.)

Belgeleriniz Değerlendirilir,Şirketleriniz Alınır-Satılır  Tel: 0312 - 230 60 51 – 230 84 33 - 0532 - 223 88 86

Devamını oku >>

GENELGE 2020/5

Cumhurbaşkanlığından

Konu :COVİD-19 Salgınını Kamu İhale Sözleşmelerine Etkisi

Devamını oku >>

SATILIK İNŞAAT FİRMASI

TAMAMI 3.516.000,00 TL A5 KARAYOLLARI  İŞ BİTİRMESİ OLAN İNŞAAT FİRMASI DEVREDİLECEKTİR.

Tel: 0532 - 223 88 86 - 0312 - 230 60 51 FİYAT: 165 BİN TL

Devamını oku >>

KANAL İSTANBUL İÇİN İLK İHALE GERÇEKLEŞTİ

Kanal İstanbul projesinin etki alanında bulunan tarihi Dursunköy ve Odabaşı köprüleri hakkında yapılan rekonstrüksiyon projeleri için ihale süreci tamamlandı.  Söz konusu ihaleye toplam 5 firma katılırken bu firmalar arasında yer alan Artuklu Mimarlık tarafından verilen teklif ise bazı teknik nedenlerle geçersiz sayıldı.

Devamını oku >>

ÖNEMLİ LİNKLER