UYGULAMALARIMIZ :

BANKACILIK SEKTÖRÜNÜN KREDİ HACMİ ARTTI

Bankacılık sektörünün kredi hacmi, geçen hafta 39 milyar 953 milyon lira artarak 2 trilyon 911 milyar 212 milyon liraya yükseldi.

 

Devamını oku >>

KAMU İHALELERİNDE KORONAVİRÜS DÖNÜŞÜMÜ

Türkiye'de Covid-19 tedbirlerinin uygulamaya konulmasıyla toplam ihaleler içinde elektronik yöntemle yapılanların oranı yüzde 20'den yüzde 36'ya yükseldi

Devamını oku >>

MB'NİN DÖVİZ REZERVİ BİR HAFTADA 5,8 MİLYAR DOLAR AZALDI

Merkez Bankası'nın brüt döviz rezervi bir haftada 5 milyar 833 milyon dolar düşüş gösterdi.

Merkez Bankası verilerine göre, bir önceki hafta 64 milyar 81 milyon dolar olan rezerv, 3 Nisan ile sona eren haftada 58 milyar 248 milyon dolara geldi.

Devamını oku >>

GÜNDEM MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİ

İNŞAAT MÜHENDİSLERİNİN DİKKATİNE

KARAYOLU-A5-A2-A1- ÜSTYAPI -B2 – B3 -  BARAJ-A8–A9  ALTYAPI –A3-A4-A11-A18 (VS.)

Belgeleriniz Değerlendirilir,Şirketleriniz Alınır-Satılır  Tel: 0312 - 230 60 51 – 230 84 33 - 0532 - 223 88 86

Devamını oku >>

GENELGE 2020/5

Cumhurbaşkanlığından

Konu :COVİD-19 Salgınını Kamu İhale Sözleşmelerine Etkisi

Devamını oku >>

SATILIK İNŞAAT FİRMASI

TAMAMI 3.516.000,00 TL A5 KARAYOLLARI  İŞ BİTİRMESİ OLAN İNŞAAT FİRMASI DEVREDİLECEKTİR.

Tel: 0532 - 223 88 86 - 0312 - 230 60 51 FİYAT: 165 BİN TL

Devamını oku >>

KANAL İSTANBUL İÇİN İLK İHALE GERÇEKLEŞTİ

Kanal İstanbul projesinin etki alanında bulunan tarihi Dursunköy ve Odabaşı köprüleri hakkında yapılan rekonstrüksiyon projeleri için ihale süreci tamamlandı.  Söz konusu ihaleye toplam 5 firma katılırken bu firmalar arasında yer alan Artuklu Mimarlık tarafından verilen teklif ise bazı teknik nedenlerle geçersiz sayıldı.

Devamını oku >>

BANKALAR ALACAKLARINI ERTELEDİ

Dünyayı etkisine altına alan corona virüsü vakalarının sayısı Türkiye’de de her geçen gün artıyor. Virüsün ekonomiye etkilerini azaltmak için bankalar da bir dizi önlemler açıkladı. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank alacaklarını erteleme kararı aldı.

Önlemler kapsamında kredi borçları ertelenecek, nakit akışı bozulan firmalara 12 aya kadar çıkan sürelerde uygun vadeliyapılandırma yapılacak.

Devamını oku >>

GÜBRETAŞ, TESİS YATIRIMLARINI ARTIRACAK

GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fahrettin Poyraz, "2020'de tesis yatırımlarımızı hızla devam ettirmeyi ve toplam 267 milyon TL'lik yatırım bütçesiyle şirket tarihinin bu alandaki rekoruna ulaşmayı hedefliyoruz. Bu tutar, geçen yıl gerçekleştirdiğimiz yatırım tutarının 2 katından da fazla." ifadelerini kullandı.

Devamını oku >>

ÇİNLİ ŞİRKET ISPARTA’DA 1000 MW’LIK HES İNŞA EDECEK

Çinli Gezhouba Group, Isparta’da kurulacak HES projesi için 1,5 milyar dolar değerinde mühendislik, tedarik ve inşaat sözleşmesi (EPC) anlaşması imzaladı.

Devamını oku >>

İNŞAAT SEKTÖRÜ DE 'MÜCBİR SEBEP' DESTEĞİ İSTİYOR

Türkiye inşaat malzemesi sanayisinin çatı kuruluşu Türkiye İMSAD (Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği), ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı' paketi kapsamında, mücbir sebep nedeniyle vergi desteğinden faydalanacak sektörlere yönelik düzenlenen tebliğ ile ilgili açıklama yaptı.

Devamını oku >>

ŞUBAT AYI İŞ MAKİNESİ SATIŞLARI AÇIKLANDI

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) tarafından açıklanan tahmini rakamlara göre, Türkiye’de şubat ayı içerisinde satılan yeni iş makinesi sayısı geçen yılın aynı ayına kıyasla %26 artarak 252 adet oldu. İlk 2 ay genelindeki satışlar ise %50,9 artışla 522 adede ulaşmış oldu.

Devamını oku >>

TOSYALI’DAN, 1 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM

Tosyalı Holding’in İskenderun 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde 1 milyar dolarlık çelik yatırımına bu yıl başlayacağı açıklandı.

 

Devamını oku >>

RÜZGAR ÖN LİSANS BAŞVURULARI 5-9 EKİM’DE

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu(EPDK), rüzgar enerjisine dayalı lisans başvurularının 5-9 Ekim tarihleri arasında alınmasını kararlaştırdı.

Devamını oku >>

YEKDEM TEŞVİKLERİNDEN 817 SANTRAL YARARLANDI

Yenilenebilir Enerji Kaynaklarını Destekleme Mekanizması (YEKDEM) kapsamındaki teşviklerden toplam kurulu gücü 21 bin 49 megavatı bulan 817 santral yararlandı.

Devamını oku >>

İNŞAAT SEKTÖRÜ ''EKONOMİK İSTİKRAR KALKANI'' PAKETİNDEN MEMNUN

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Celal Koloğlu, Ekonomik İstikrar Kalkanı olarak adlandırılan paket ile ayrılacak 100 milyar liralık kaynağın süreçten etkilenen öncelikli sektörler başta olmak üzere iş dünyasını rahatlatacağını ifade etti.

Devamını oku >>

DENİZLİ BELEDİYESİ ÇÖPTEN ELEKTRİK ÜRETECEK

Bio Kütle Enerji, yaklaşık 9 milyon lira yatırımla kuracağı biyokütle tesisinde Denizli’de belediyelerin topladığı çöplerden elektrik üretecek.

Devamını oku >>

YENİ ÜRETİM TESİSİNE 20 MİLYON TL YATIRIM

Bariyer ve güvenlik sistemleri markası Arma Kontrol, 20 milyon TL’lik yatırımla yeni bir üretim tesisi kurmaya hazırlanıyor. 2021 yılı sonunda tamamlanması planlanan yeni tesis devreye girince üretim üç kat artacak.

Devamını oku >>

YAPI İŞLERİ GENEL TEKNİK ŞARTNAMESİ DEĞİŞTİRİLDİ!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yayımlamış olduğu yeni tebliğler ile 2020 yılına ilişkin düzenlemeleri hayata geçirmeye devam ediyor.  Yapı İşleri İnşaat, Makine ve Elektrik Tesisatı Genel Teknik Şartnamelerine Dair Tebliğ üzerinde gerçekleştirildi.

Devamını oku >>

İNŞAAT MALİYET ENDEKSİ ARTTI

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2020 ocak dönemi inşaat maliyet endeksi verilerini açıkladı.

Buna göre; inşaat maliyet endeksi, 2020 yılı Ocak ayında bir önceki aya göre yüzde 5,09, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9,31 arttı.

Devamını oku >>

ÖNEMLİ LİNKLER