UYGULAMALARIMIZ :

İNŞAAT MALZEMESİ SANAYİ ÜRETİMİ ARTTI

İnşaat malzemesi sektörünün çatı kuruluşu Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından hazırlanan ‘Eylül 2020 Sektör Raporu’nda şu tespitler yer aldı: İnşaat malzemesi sanayi üretimi 2020 yılı ilk çeyreğinde yüzde 8,1 büyümüştü. Covid-19 salgını ile ortaya çıkan koşullar nedeniyle inşaat malzemesi sanayi üretimi yılın ikinci çeyreğinde nisan ve mayıs aylarındaki sert daralmalar ile yüzde 8 düşüş göstermişti. 

Devamını oku >>

AKAMDER ADANA VERGİ DAİRESİ BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu , Yönetim Kurulu Üyelerinden Onur Işıklı ve Özcan Güngör, Adana Vergi Dairesi Başkanlığına atanan Ümit Güner'e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, iyi dilek temennilerinde bulundular.

Devamını oku >>

KAMU İHALELERİNE DÜZENLEME

Kamu İhale Kurumu (KİK), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde ivme kazanan elektronik ihalelerde (e-ihale) teminat mektubunun elektronik olarak sunumunu zorunlu hale getirdi.

Kurumun, kamu ihale mevzuatında değişiklik ve yeni düzenleme yapılmasına ilişkin 7 yönetmelik ve 3 tebliği, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Devamını oku >>

TEBLİĞ

KAMU ÖZEL İŞ BİRLİĞİ PROJELERİ İLE LİSANSLI İŞLER KAPSAMINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN YAPIM İŞLERİNE İLİŞKİN İŞ DENEYİM BELGELERİ HAKKINDA TEBLİĞ

Devamını oku >>

ÇUKUROVA HAVALİMANI İÇİN İHALE 26 EKİM'DE

DHMİ, daha önce Limak-KalyonCengiz İnşaat ortak girişiminin elenmesinin ardından iptal edilen Çukurova Havaalanı için yeniden ihaleye çıktı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü’nün ilanına göre, ihale Çukurova Havaalanı Üstyapı Tesisleri’nin yapımı, havaalanının işletim ve devri işini kapsıyor.

Devamını oku >>

İNŞAAT SEKTÖRÜ GÜVEN ENDEKSİ 83,3 OLDU

Mevsim etkilerinden arındırılmış güven endeksi Eylül ayında bir önceki aya göre; hizmet sektöründe %6,4 artarken,  perakende ticaret sektöründe %1,5 ve inşaat sektöründe %2,0 azaldı.

Devamını oku >>

10 ŞEHİR HASTANESİNİN İHALE SÜRECİ BAŞLADI

Şehir hastaneleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şunları söyledi:

Devamını oku >>

YENİGÜN İNŞAAT, RUSYA'DA İKİ YENİ PROJE ÜSTLENDİ

Yenigün İnşaat, Rusya'da iki yeni "atıktan enerji üretim tesisi" projesi üstlendi.

Devamını oku >>

İBB’YE 5 MİLYON DOLAR HİBE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile Amerika Birleşik Devletleri Ticaret ve Kalkınma Ajansı (USTDA)  ve yazılım şirketi SAS Türkiye arasında, “İstanbul Ulaşım ve Trafik Mükemmeliyet Merkezi Projesi”nde kullanılmak üzere, 5 milyon 117 bin 887 dolarlık hibe anlaşması imzalandı.

Devamını oku >>

MUSUL TÜRKİYE ARASINA DEMİRYOLU

Musul Valisi Necim el Cuburi, Irak'ın yarı resmi gazetesi Es-Sabah'a verdiği kısa bir demeçte, Türk firmalarının desteğiyle mühendislerden oluşan bir ekibin iki ülke arasında yeni modern bir ray hattını önümüzdeki günlerde döşemeye başlayacağını ifade etti.

Devamını oku >>

BURSA’NIN BÜYÜK YATIRIM PROJELERİ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa genelinde 70 bin riskli bağımsız birimin bulunduğunu belirterek, şu anda dönüşümü devam eden projelerde 20 bin bağımsız birimin dönüşümünün sürdüğünü söyledi.

Devamını oku >>

TÜRK MÜTEAHHİTLERE KANADA ÇAĞRISI

İnşaat, turizm, gıda ve otomotiv gibi sektörlerde faaliyet gösteren Akman Holding'in Kanada'daki şirketi SAMM Developments, The Kennedy Condominiums projesinin ardından ülkedeki ikinci büyük projesini de hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Devamını oku >>

CENGİZ ENERJİ'DEN ÖZBEKİSTAN'A 150 MİLYON DOLARLIK ELEKTRİK SANTRALİ YATIRIMI

Cengiz Enerji, yılda yaklaşık 60 milyar metreküp doğal gaz üretimi gerçekleştiren Özbekistan'da 150 milyon dolarlık yatırımla doğal gaz kombine çevrim santrali kuracak.

Devamını oku >>

GÜNDEM MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİ

KARAYOLU-A5-A2-A1- ÜSTYAPI -B2 – B3 -  BARAJ-A8–A9  ALTYAPI –A3-A4-A11-A18 (VS.)

Belgeleriniz Değerlendirilir,Şirketleriniz Alınır-Satılır  Tel: 0312 - 230 60 51 – 230 84 33 - 0532 - 223 88 86

Devamını oku >>

SİLVAN BARAJI GÖVDE DOLGUSU TAMAMLANDI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yazılı açıklamasında, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünün inşasını sürdürdüğü Diyarbakır Silvan Barajı'nda gövde dolgusunun tamamlandığını söyledi.

Devamını oku >>

KONUT FİYAT ENDEKSİ TEMMUZ’DA ARTTI

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Temmuz 2020 dönemine ilişkin Konut Fiyat Endeksi verileri açıklandı.

 

Devamını oku >>

YENİLENEBİLİR ENERJİYE DESTEK

Türkiye'de yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üreten santrallere ağustosta 3 milyar 948 milyon 813 bin 163 liralık destek sağlandı.

Devamını oku >>

KAZAKİSTAN’DAN TÜRKLERE YATIRIM ÇAĞRISI

Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, Türk iş insanlarını Kazakistan'a yatırım yapmaya davet etti.

Devamını oku >>

İYİDERE LOJİSTİK LİMANI İHALESİ YAPILDI

Rize’de yapılması planlanan İyidere Lojistik Limanı için düzenlenen inşaat ihalesi sonuçlandı. Maliyeti 1 milyar 719 milyon lira olan ihale 21B usulüyle gerçekleştirildi.

Devamını oku >>

KAMU BANKALARI DÖVİZ AÇIĞI 5,83 MİLYAR DOLARA YÜKSELDİ

Geçen hafta açık 5,69 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu(BDDK) verilerine göre, 11 Eylül haftasında kamu mevduat bankalarının döviz cinsi varlıkları ve yükümlülükleri arasındaki farkı gösteren yabancı para net genel pozisyonu 5 milyar 827 milyon dolar açık olarak açıklandı.

Devamını oku >>