UYGULAMALARIMIZ :

İNŞAAT SEKTÖRÜ GÜVEN ENDEKSİ 83,3 OLDU

Mevsim etkilerinden arındırılmış güven endeksi Eylül ayında bir önceki aya göre; hizmet sektöründe %6,4 artarken,  perakende ticaret sektöründe %1,5 ve inşaat sektöründe %2,0 azaldı.

Devamını oku >>

10 ŞEHİR HASTANESİNİN İHALE SÜRECİ BAŞLADI

Şehir hastaneleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şunları söyledi:

Devamını oku >>

YENİGÜN İNŞAAT, RUSYA'DA İKİ YENİ PROJE ÜSTLENDİ

Yenigün İnşaat, Rusya'da iki yeni "atıktan enerji üretim tesisi" projesi üstlendi.

Devamını oku >>

İBB’YE 5 MİLYON DOLAR HİBE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile Amerika Birleşik Devletleri Ticaret ve Kalkınma Ajansı (USTDA)  ve yazılım şirketi SAS Türkiye arasında, “İstanbul Ulaşım ve Trafik Mükemmeliyet Merkezi Projesi”nde kullanılmak üzere, 5 milyon 117 bin 887 dolarlık hibe anlaşması imzalandı.

Devamını oku >>

MUSUL TÜRKİYE ARASINA DEMİRYOLU

Musul Valisi Necim el Cuburi, Irak'ın yarı resmi gazetesi Es-Sabah'a verdiği kısa bir demeçte, Türk firmalarının desteğiyle mühendislerden oluşan bir ekibin iki ülke arasında yeni modern bir ray hattını önümüzdeki günlerde döşemeye başlayacağını ifade etti.

Devamını oku >>

BURSA’NIN BÜYÜK YATIRIM PROJELERİ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa genelinde 70 bin riskli bağımsız birimin bulunduğunu belirterek, şu anda dönüşümü devam eden projelerde 20 bin bağımsız birimin dönüşümünün sürdüğünü söyledi.

Devamını oku >>

TÜRK MÜTEAHHİTLERE KANADA ÇAĞRISI

İnşaat, turizm, gıda ve otomotiv gibi sektörlerde faaliyet gösteren Akman Holding'in Kanada'daki şirketi SAMM Developments, The Kennedy Condominiums projesinin ardından ülkedeki ikinci büyük projesini de hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Devamını oku >>

CENGİZ ENERJİ'DEN ÖZBEKİSTAN'A 150 MİLYON DOLARLIK ELEKTRİK SANTRALİ YATIRIMI

Cengiz Enerji, yılda yaklaşık 60 milyar metreküp doğal gaz üretimi gerçekleştiren Özbekistan'da 150 milyon dolarlık yatırımla doğal gaz kombine çevrim santrali kuracak.

Devamını oku >>

GÜNDEM MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİ

KARAYOLU-A5-A2-A1- ÜSTYAPI -B2 – B3 -  BARAJ-A8–A9  ALTYAPI –A3-A4-A11-A18 (VS.)

Belgeleriniz Değerlendirilir,Şirketleriniz Alınır-Satılır  Tel: 0312 - 230 60 51 – 230 84 33 - 0532 - 223 88 86

Devamını oku >>

SİLVAN BARAJI GÖVDE DOLGUSU TAMAMLANDI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yazılı açıklamasında, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünün inşasını sürdürdüğü Diyarbakır Silvan Barajı'nda gövde dolgusunun tamamlandığını söyledi.

Devamını oku >>

KONUT FİYAT ENDEKSİ TEMMUZ’DA ARTTI

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Temmuz 2020 dönemine ilişkin Konut Fiyat Endeksi verileri açıklandı.

 

Devamını oku >>

YENİLENEBİLİR ENERJİYE DESTEK

Türkiye'de yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üreten santrallere ağustosta 3 milyar 948 milyon 813 bin 163 liralık destek sağlandı.

Devamını oku >>

KAZAKİSTAN’DAN TÜRKLERE YATIRIM ÇAĞRISI

Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, Türk iş insanlarını Kazakistan'a yatırım yapmaya davet etti.

Devamını oku >>

İYİDERE LOJİSTİK LİMANI İHALESİ YAPILDI

Rize’de yapılması planlanan İyidere Lojistik Limanı için düzenlenen inşaat ihalesi sonuçlandı. Maliyeti 1 milyar 719 milyon lira olan ihale 21B usulüyle gerçekleştirildi.

Devamını oku >>

KAMU BANKALARI DÖVİZ AÇIĞI 5,83 MİLYAR DOLARA YÜKSELDİ

Geçen hafta açık 5,69 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu(BDDK) verilerine göre, 11 Eylül haftasında kamu mevduat bankalarının döviz cinsi varlıkları ve yükümlülükleri arasındaki farkı gösteren yabancı para net genel pozisyonu 5 milyar 827 milyon dolar açık olarak açıklandı.

Devamını oku >>

BANKACILIK SİSTEMİNDE MEVDUAT VE KREDİLER ARTTI.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK) haftalık  bülteninde yer alan bilgilere göre, krediler 3 trilyon 489 milyar TL’den 3 trilyon 503,8 milyar TL’ye yükseldi.

Devamını oku >>

TÜRKİYE’NİN ALTIN REZERVİ GERİLEDİ

Uluslararası Para Fonu(IMF) verilerine göre, Türkiye’nin altın  rezervi 7 aylık yükselişin ardından ilk kez düşüş gösterdi.

 

Devamını oku >>

GAMAK, 3 YIL İÇİNDE 50 MİLYON DOLAR YATIRIM PLANLIYOR

Elektrik motoru üretiminde Türkiye’nin sanayi devi Gamak, ihracat hedeflerini büyüttü. Yüzde yüz yerli sermayeyle kurulan Gamak, pandemi döneminde ihracat gerçekleştirdiği ülke sayısını artırarak yüzde 50’nin üzerinde büyüme gerçekleştirdi. Yeni pazarlar ve sektör ihtiyaçları için son 3 yılda 70 milyon Dolar’lık yatırım yapan Gamak’ın, gelecek 3 yıl içinde de 50 milyon Dolar’lık yatırım planı bulunuyor.

Devamını oku >>

ANKARA’DA 5 KAVŞAKTA YENİ ALTGEÇİTLER YAPILACAK

Ankara Büyükşehir Belediye meclisi, 5 kavşakta alt geçit ve alternatif bulvar çalışmalarının başlatılmasi için karar aldı.

Dumlupınar Bulvarı üzerinde bulunan Konutkent Mahallesi girişi, Başkent Üniversitesi önü ve Yaşamkent Mahallesi girişindeki trafik akışı sinyalize kavşaklardan kurtarılarak, modern ve konforlu kavşaklar haline getirilecek.

Devamını oku >>

SAMSUN’DA 180 MİLYONLUK YATIRIM

Samsun’un 50 yıllık içme suyu arıtma sorununu ortadan kaldırmak için harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, Tekkeköy ilçesine günde 300 bin metreküp su arıtma kapasitesine sahip yeni bir tesis inşa edecek. 

Devamını oku >>

ÖNEMLİ LİNKLER