UYGULAMALARIMIZ :

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU, KAZAKİSTAN ALTYAPI BAKANI İLE GÖRÜŞTÜ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kazakistan Sanayi ve Altyapı Bakanı Beibut Atamkulov ile ikili ilişkiler üzerine telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Karaismailoğlu, telefon görüşmesinde ekonominin salgın sürecinden en az zararla etkilenmesi için çalıştıklarını vurguladı.

Devamını oku >>

DAİKİN, FABRİKASINA GES KURUYOR

İklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren Daikin, Hendek'teki fabrikasının ihtiyacı olan enerjiyi üretmek üzere güneş enerji sistemi (GES) kuruyor.

Devamını oku >>

TEMELLER HAZİRAN’DA ATILIYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabı Twitter'dan "100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi"nin temellerinin Haziran ayında atılacağını duyurdu.

 

Devamını oku >>

İNŞAAT SEKTÖRÜ EKONOMİK GÜVEN ENDEKSİNDE BÜYÜK DÜŞÜŞ

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK Ekonomik Güven Endeksi Nisan 2020 raporu yayımlandı.  Yayımlanan rapora göre Mart ayında 91,8 olan ekonomik güven endeksi Nisan ayında yüzde 44,1 oranında kayıp yaşayarak 51,3 değerine geriledi.

Devamını oku >>

İSTANBUL FİNANS MERKEZİ PROJESİ İÇİN ACELE KAMULAŞTIRMA

21 Nisan 2020 tarihli Resmi Gazete de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararları kapsamında İstanbul Finans Merkezi projesi için önemli bir karar yürürlüğe girdi. 

Devamını oku >>

IRAK'TAKİ BÜYÜK PROJEDE ASSAN PANEL ÜRÜNLERİ KULLANILACAK

Assan Panel'in ürünleri, 6 kilometrekarelik bir alana kurulması planlanan ve Irak'taki en büyük petrol rafineri projelerinden biri olan Kerbela Rafineri'de de kullanılacak. Projede kullanılacak çatı ve cephe PIR dolgulu sandviç panellerde Assan Panel'i tercih eden Hyundai Engineering/Construction Co. Ltd, 75 bin metrekarelik alanda Assan Panel ürünlerini kullanacak. Yangın riskinin yüksek olduğu projede, yüksek yangın dayanımı sağlayan PIR dolgulu sandviç paneller ilgili alanlara konumlandırılacak. Projenin 2020 yılı içinde tamamlanması planlanıyor.

Devamını oku >>

YUSUFELİ BARAJI'NDA ÇALIŞMALAR KOVİD-19 ÖNLEMLERİYLE DEVAM EDİYOR

Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santrali Projesi inşaatında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirlerinin en üst seviyede uygulandığı şantiyeye giriş çıkışlar kapatılırken, 4 bin 500 çalışan şantiye içinde hazırlanan yaşam alanlarında konaklamaya başladı.

Devamını oku >>

İSTANBUL HAVALİMANI'NIN 3.PİSTİ 18 HAZİRAN’DA HAZIR

İstanbul Havalimanı'nın 3. pist çalışmaları devam ederken, 18 Haziran 2020 tarihinde 3. bağımsız pistin uçuşa hazır olacağına dair resmi başvuru, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne (SGHM) yapıldı.

Devamını oku >>

ONUR TAAHHÜT, UKRAYNA’DA 26 MİLYON USD’LİK SÖZLEŞME İMZALADI.

Ukrayna Zaporizhia Bölgesi Karayolları İdaresi’nin yaptığı “M-18 Kharkiv-Simferopol-Alushta-Yalta Yolu Kesim: km 323 + 006 – km 349 + 440 onarım işleri.” ihalesinde en avantajlı teklifi veren ONUR TAAHHÜT 10.04.2020 tarihinde 26milyon USD’lik sözleşme imzaladı.

Kapsamında 26,4 km’lik devlet yolu onarım işleri bulunan projenin ihalesine 3 firma teklif vermişti.

Devamını oku >>

YENİGÜN, ENEZ  VE GÖÇAY İNŞAAT GÜRCİSTAN’DA YOL İHALESİNE TEKLİF VERDİ

Gürcistan Bölgesel Gelişme ve Altyapı Bakanlığı, Yol Dairesi’nin yaptığı ve yaklaşık maliyeti 108milyon USD olan “E-60 Otoyolu, Zemo Osiauri – Chumateleti Lot2 (Km 7+700 -Km14+060) Yapım İşi” ihalesine toplam 9 teklif verildi.

Dünya Bankasının finanse ettiği projeye Türkiye’den YENİGÜN İNŞAAT, ENEZ İNŞAAT ve GÖÇAY İNŞAAT katıldı.

Devamını oku >>

ÖZALTIN İNŞAAT, UKRAYNA’DA YOL İHALELERİ KAZANDI

Ukrayna Zaporizhia Bölgesi Karayolları İdaresi tarafından yapılan “M-18 Kharkiv-Simferopol-Alushta-Yalta Yolu Kesim: km 378 + 220-km 405 + 091 onarım işleri.” ve “M-18 Kharkiv-Simferopol-Alushta-Yalta Yolu Kesim: km 349 + 440-km 378 + 220 onarım işleri.” ihalelerinde açık eksiltme sonucunda son teklifler toplandı. Her iki ihalede de en düşük teklifi veren firma ÖZALTIN İNŞAAT oldu.

19milyon USD ve 21milyon USD’lik son teklifleri ile toplam 40milyon USD’lik ihale kazanan ÖZALTIN İNŞAAT’ın yakın zamanda sözleşme imzalaması bekleniyor.

Devamını oku >>

TMB, NİSAN AYI SEKTÖR RAPORUNU AÇIKLADI

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), ekonomi çevreleri ve sektör tarafından ilgiyle takip edilen Nisan 2020 İnşaat Sektörü Analizi Raporu’nu yayınladı. “Koronavirüs Salgınından Sonrası Nasıl bir Dünya ve Türkiye?” başlıklı analizde, küresel ve ulusal ekonomi ile inşaat sektörüne ilişkin veriler kapsamlı biçimde değerlendirildi.

Devamını oku >>

ELAZIĞ VE MALATYA'DA YIL SONUNA KADAR 24 BİN KONUT İNŞAATI TAMAMLANACAK!

Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremlerde yıkılan konutlarla ilgili yeni açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, depremin ardından, riskli yapıların tespitlerini gerçekleştirerek kentsel dönüşüm sürecini başlatmıştı.

 

Devamını oku >>

ÇUKUROVA BÖLGESEL HAVALİMANI PROJESİ İHALESI İPTAL EDILDI

Bölge halkı tarafından büyük bir sabırsızlıkla beklenen Çukurova Havalimanı projesi için üzücü haber geldi. Çukurova Havalimanı ihalesi iptal edildi! Çukurova Bölgesel Havalimanı ihale işlemlerinin sonunda Devlet Hava Meydanları İşletmesi DHMİ ihalenin iptal edilmesine karar verdi.

Devamını oku >>

KENTSEL DÖNÜŞÜM HIZ KESMEYECEK

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum özellikle turizm bölgeleri ve riskli bölgelerde kentsel dönüşüme öncelik vereceklerini söyledi.

Devamını oku >>

İŞ MAKİNALARI SEKTÖRÜ ÖNLEM PAKETİ BEKLİYOR

Koronavirüs (COVID-19) salgını, Türkiye’de yaklaşık 130 bin kişiye istihdam sağlayan, 2019 yılında 1 milyar 365 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren iş makinaları sektörünü de derinden etkiledi. Sektör, salgınının en çok etkilediği Uzakdoğu ve Avrupa bölgelerinden iş makinası üretimi için komponent ve yedek parça tedarikinde yaşanan zorluklar ve Avrupa Birliği başta olmak üzere dünyadaki tüm önemli pazarlardaki daralma sonucu oluşan stoklar nedeniyle sıkıntılı günler yaşıyor.

Devamını oku >>

MART AYINDA İŞ MAKİNESI SATIŞLARI %46,6 ARTTI

Küresel koronavirüs salgınının tehdidi gölgesinde, faaliyetlerin tedirgin bir şekilde devam ettiği Türkiye’deki şantiye, tesis ve madenlere mart ayında 368 adet yeni iş makinesi ve 736 adet forklift ve depo ekipmanı teslim edildi.

Devamını oku >>

İNŞAAT MALZEMELERİ SANAYİ BİLEŞİK ENDEKSİ MART AYI SONUÇLARI AÇIKLANDI

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi mart ayı sonuçlarına göre; faaliyet, güven ve beklenti verilerinden oluşan Bileşik Endeks, küresel COVID-19 salgınının etkisiyle 71,44 puana inerek 2013 yılından bu yana en düşük seviyesini gördü.

Devamını oku >>

ÇOŞKUNÖZ HOLDİNG YERLİ TIBBİ EKİPMANLARIN ÜRETİMİNE BAŞLADI

Coşkunöz Holding, tüm dünyayla birlikte ülkemizi de etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle, ilk günden bu yana çalışanları için aldığı tedbirlerin yanı sıra, zorlu koşullar altında verilen mücadeleyi güçlendirmek, devletin ve sağlık kuruluşlarının çalışmalarına destek olmak amacıyla önemli bir adım daha attı. Holding ve bağlı şirketlerindeki fabrikalarında İl Sağlık Müdürlüğü aracılığıyla pandemi hastanelerine göndermek üzere koruyucu ekipman ve yeni medikal cihazların üretimine başladı.

Devamını oku >>

SOCAR, TÜRKİYE'DEKİ 2.TESİS YATIRIMINI ERTELEDİ

SOCAR Türkiye Üst Yöneticisi Zaur Gahramanov, "Petrol fiyatlarının 20 dolar seviyesine kadar düşmesiyle, herkes gibi biz de etkilendik. Düşen fiyatlar sebebiyle ikinci petrokimya projemiz için nihai yatırım kararını 2021'in son çeyreğine erteledik" dedi.

Devamını oku >>

ÖNEMLİ LİNKLER