UYGULAMALARIMIZ :

HALİÇ BİLİM MERKEZİ İHALESİ 12 KASIM'DA

Avrupa’nın en büyük bilim merkezi olması planlanan Haliç Bilim Merkezi'nin ihalesi 12 Kasım 2018 Pazartesi günü saat 10:00'da yapılacak. Yapım işi ihalesi, İBB tarafından İBB Hizmet Binası İhale İşleri Müdürlüğü'nde gerçekleştirilecek.

Devamını oku >>

HATAY’DA TELEFERİK ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin çok önem verdiği Teleferik Projesi’nin alt ve üst istasyonlarına ilişkin projelerin Adana Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylanmasıyla, alt istasyon alanında uygulama çalışmalarına başlandı.

Devamını oku >>

YALOVA ARMUTLU YUMRUDERE BARAJI YAPIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

DSİ 1. (Bursa) Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda inşaat yapımı devam eden Yalova Armutlu Yumrudere Barajı gövde dolgusu ve malzeme ocaklarında 15. Şube Müdürlüğü, Jeoteknik Hiz. ve YAS Şube Müdürlüğü ve Kalite Kontrol Laboratuvar Şube Müdürlüğü personelince teknik incelemeler yapıldı. Yumrudere Barajının gövdesi kil çekirdekli kaya dolgu tipinde inşa ediliyor. Barajın gövde yüksekliği talvegden 32 metre.

Devamını oku >>

SATILIK TEMİZ İNŞAAT FİRMALARI

Tamamı 6 Milyon Ve Tamamı 600 Bin TL Üst Yapı İşbitirmesi Olan 2 Adet İnşaat Firması Devredilecektir.Tel:0532-223 88 86 - 0312 - 230 84 33

Devamını oku >>

DİCLE ELEKTRİK'TEN 4,16 MİLYON LİRALIK ALT YAPI YATIRIMI

Dicle Elektrik, Diyarbakır'ın Kuçe ve Medya mahallelerindeki tüketicilere kesintisiz elektrik verebilmek için 4 milyon 160 bin liralık alt yapı yatırımı başlattı. Yıl sonuna kadar tamamlanması planlanan yatırımla daha önce kayıt dışı tüketilen yıllık 30 milyon kilovatsaat elektrik enerjisi kayıt altına alınacak.

Devamını oku >>

KOSGEB'DEN İŞLETMELERE YENİ İMKAN

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), fazla talep gelmeyen alanlardaki destek programlarını "İşletme Geliştirme Destek Programı" başlığı altında toplayarak, sanayici, girişimci ve KOBİ'ler için yeni bir imkan sağladı.

Devamını oku >>

EYLÜL AYINDA TÜRKİYE’DE SADECE 227 ADET İŞ MAKİNESİ SATILDI

Döviz, nakit ve faiz kıskacının iyice daraldığı Eylül ayında iş makinesi sektöründeki satışlar neredeyse durma noktasına geldi. 227 adetlik yeni iş makinesi satışı, maalesef sektör açısından bu ayı gelmiş geçmiş en kötüler arasına yazdırdı.

Devamını oku >>

ZORLU KATAR’DAKİ 700 MW’LIK GES İHALESİNDE ÖN ELEMEYİ GEÇTİ

Katar Elektrik ve Su İdaresi (KAHRAMAA) ülkenin ilk büyük ölçekli güneş enerjisi projesinin ihale süreci hakkında açıklama yaptı. İdarenin Başkanı Essa Bin Hilal El-Kuvari tarafından Katar medyasına yapılan açıklamaya göre Mayıs ayında alınan ön başvurular sonucunda aralarında Zorlu Enerji’nin de olduğu 16 şirket ön elemeyi geçti. İhale yıl sonunda yapılacak

El-Kuvari’nin açıklamasına göre 700 MW gücünde olacak projenin 350 MW’lık ilk fazının 2020 sonuna kadar devreye girmesi gerekiyor.

Devamını oku >>

ORTA VADELİ MALİ PLAN RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nca hazırlanan Orta Vadeli Mali Plan (2019-2021) yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanlığının konu ile ilgili kararı Resmi Gazete'de yayımlandı

Devamını oku >>

MÜTEAHHİTLER BAKAN KURUM’LA BULUŞTU

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu ile (İMKON) istişare ve değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

Devamını oku >>

İSTANBUL - İZMİR OTOYOLU SONA GELDİ

Mevcut durumda 9 saat süren İstanbul - İzmir arası karayolu ulaşım süresini 3,5 saate indirecek olan Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu projesinin yüzde 95'i tamamlandı. İzmit Körfez Geçişi ve bağlantı yolları dahil 384 kilometresi otoyol, 42 kilometresi bağlantı yolu olmak üzere 426 kilometre uzunluğundaki projenin tamamında 98 kilometre otoyol ve 16 kilometre bağlantı yolu işletmeye açıldı. Altınova-Gemlik arasındaki 40, Gebze-Altınova bölümünde ise Osmangazi Köprüsü dahil 12,6 kilometrelik, Kemalpaşa ayrımı-İzmir arasındaki 20 kilometre, Gemlik-Bursa kısmında 25 kilometrelik otoyol kesimi tamamlanarak hizmete alındı.

Devamını oku >>

GEBZE-DARICA METROSUNDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Kocaeli kentinin ilk metro hattı projesi için çalışmalar başladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından inşası gerçekleştirilen proje Darıca ile Gebze'yi birbirine bağlayacak. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, çalışmaların başladığı şantiyeyi ziyaret ederek, konuyla ilgili olarak yetkililerden bilgi aldı.

Devamını oku >>

XYLEM’İN HIZI AYARLANABİLİR YENİ ATIK SU MİKSERİ ÜST DÜZEY KARIŞTIRMA VERİMLİLİĞİ SUNUYOR

Dünyanın lider su teknolojisi şirketi Xylem Inc. (NYSE: XYL) kolay uyarlanabilir çıkış kabiliyetleriyle yaklaşık %50 enerji tasarrufu sağlayan kompakt ( hızlı ) dalgıç atık su mikserinin tanıtımını yaptı.Xylem Flygt 4220 model yeni mikser, atık su arıtma tesislerinin esneklik ve sürdürülebilirliğini geliştirirken operatörlerin değişen karıştırma şartlarını mikser çıkışında yapacakları ayarlarla kolayca yönetmelerine imkân tanıyor. Flygt 4220, istenen çıkışı sağlayacak şekilde kontrol edilebildiğinden tesisin enerji tüketimi önemli oranda azaltılabilecektir.

Devamını oku >>

ANKARA’YA İKİ YENİ ANKARAY VE METRO HATTI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, katıldığı bir TV programında soruları yanıtladı. Tuna, Başkent gündemini yakından ilgilendiren önemli konulara açıklık getirdi.

Devamını oku >>

TÜRK AKIMI'NIN DENİZ KISMI 2 AY SONRA TAMAMLANACAK

Petersburg'da düzenlenen uluslararası doğalgaz forumunda konuşan Gazprom CEO'su Aleksey Miller, Türk Akımı boru hattının bitiş tarihine ilişkin tarih verdi. Miller, "Türk Akımı'nın deniz kısmının inşaatını 2 ay sonra bitiriyoruz" dedi.

Devamını oku >>

İGA BİLİŞİM ŞİRKETİ KURULDU

Tamamlandığında dünyanın sıfırdan yapılan en büyük havalimanı olacak İstanbul Yeni Havalimanı'nda bulunan bilişim teknolojileri sisteminin altyapı ve yazılım hizmetlerini sağlamak üzere İGA Havalimanı İşletmesi AŞ tarafından İGA Bilişim şirketi kuruldu.

Devamını oku >>

SANAYİ SEKTÖRÜNDE ‘KADIN’IN ÖNEMİ

TİAD, TÜYAP, ve Marketing Türkiye iş birliğiyle MAKTEK Avrasya 2018 Fuarı kapsamında düzenlenen “Sanayide Üreten Kadınlar Buluşması” paneli, “Endüstri şirketlerinde kadının rolü”, “Türkiye’de kadın meselesi” ve “Bir sanayi şirketinde üst düzey yönetici olmak” başlıklı konularıyla sanayi sektöründe kadının varlığını masaya yatırdı.

Devamını oku >>

GÜNEŞ ENERJİSİNDE BİN MEGAVATLIK YENİ YATIRIM

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Şanlıurfa, Hatay ve Niğde'de güneş enerjisi santrallerinin kurulması amacıyla toplam bin megavat bağlantı kapasiteli üç ihale yapacak. Konuya ilişkin ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Devamını oku >>

AKM PROJESİNE İKİ ULUSLARARASI ÖDÜL

Projesi Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından hazırlanan yeni Atatürk Kültür Merkezi Binası, iki büyük uluslararası organizasyonda büyük ödüle kavuştu. Atatürk Merkezi Binası, World Architecture Festival ve Cityscape Global'de büyük ödüle sahip oldu. Atatürk Kültür Merkezi'ne başarı getiren ilk etkinlik  World Architecture Festival-WAFX 2018 kapsamında verilen Kültürel Kimlik ödülü oldu.

Devamını oku >>

EMLAK KONUT 26 TAŞINMAZINI SATIŞA SUNUYOR

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 26 adet gayrimenkulünü aynı gün gerçekleştireceği ihaleyle satışa sunuyor. Toplam muhammen bedeli KDV dahil 1.416.000.000  ve KDV hariç 1.200.000.000 TL olan gayrimenkullere ilişkin açık artırma 15.10.2018 tarihinde yapılacak.

Devamını oku >>