UYGULAMALARIMIZ :

İNGİLTERE İLE SERBEST TİCARET ANLAŞMASI İMZALANDI

Yapı ve inşaat sektöründe dünyanın en prestijli organizasyonları arasında kabul edilen UK Construction Week ,  2021 yılında 4-6 Mayıs Londra ve 5-7 Ekim Birmingham olmak üzere iki ayrı bölgede düzenlenecektir. İngiliz hükümetinin 2021 yılı için hazırlamış olduğu 40 milyar sterlinlik 18 aylık inşaat taahhütlerinden yararlanabilirsiniz.

Devamını oku >>

TÜRKİYE 2020'DE 1 MİLYAR DOLARLIK ÇİMENTO İHRAÇ ETTİ

2020 yılında 30 milyon tona yakın çimento ihraç edildiğini belirten Türk Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tamer Saka, “Amerika'nın önemli büyük projelerine biz çimento gönderiyoruz. Amerika'nın çok alternatifi var ama hem fiyat hem kalite hem hizmet bizi diğerlerinde farklılaştırıyor." şeklinde konuştu.

Devamını oku >>

YAPI DENETİMİ UYGULAMA YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 5/2/2008 tarihli ve 26778 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yapı Denetimi Uygulama Yönetmeliğinin 1 inci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

Devamını oku >>

SATILIK RESTORASYON İŞ BİTİRMELİ FİRMA

500 BİN TL B1 RESTORASTON İŞ BİTİRMESİ OLAN İNŞAAT FİRMASI DEVREDİLECEKTİR.

Tel: 0532 - 223 88 86 - 0312 - 230 60 51 FİYAT:150 BİN TL

Devamını oku >>

TEİAŞ, 211,3 MİLYON TL KAPASİTE ÖDEMESİ YAPACAK

Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ), 39 elektrik üretim santraline 2020 yılı Ekim ayı için toplam 211 milyon 329 bin 328 lira kapasite ödemesi yapacak.

Devamını oku >>

ESENBOĞA ELEKTRİK, 11 LİSANSSIZ GES SATIN ALDI

Esenboğa Elektrik Üretim AŞ, Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği çatısı altında geliştirilen ve kurulan 11 güneş enerjisi santralini (GES) satın almak üzere Özyer Group ile sözleşme imzaladı.

Devamını oku >>

CASE IH MARKALI YENİ TRAKTÖR SERİSİ İHRACATA HAZIRLANIYOR

TürkTraktör'ün "premium markası" Case IH, 2019 yılı itibarıyla iç pazara sunduğu yeni traktör serisini ihracata hazırlıyor.

Devamını oku >>

VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ

Yeniden Değerleme Oranları % 9,11 Olarak Belirlenmiştir.

Devamını oku >>

YENİLENEBİLİR ENERJİDE REKOR BÜYÜME 

Dünyada bu yıl yenilenebilir enerji, devreye alınan 198 gigavatlık yeni kapasiteyle Kovid-19'a rağmen yüzde 4 artışla rekor büyümeye imza atacak. Uluslararası Enerji Ajansı'nın (IEA) Yenilenebilir Enerji 2020 Raporu'na göre, söz konusu kapasite bu yıl devreye giren toplam elektrik kapasitesinin yüzde 90'ını oluştururken, güneş enerjisi 107 gigavatla en fazla kapasitenin devreye alındığı yenilenebilir kaynak olacak.

Devamını oku >>

MOBİLYA SANAYİ DÜNYANIN EN BÜYÜK FUARINDA BULUŞUYOR

CNR Holding, mobilya sektörünün ihracatına ve iş hacmine destek olmak için 19 yıldır aralıksız bir şekilde mobilya fuarı düzenliyor. 

Devamını oku >>

BİNA İNŞAATLARINDA KULLANILACAK AHŞAP VE METAL ESASLI KALIPLARIN VE TAŞIYICI KALIP İSKELELERİNİN TASARIM,HESAP VE YAPIM ESASLARI HAKKINDA TEBLİĞ

MADDE 1 – (1) Bu Tebliğin amacı bina inşaatlarında betona mukavemetini alıncaya kadar şekil vermek üzere tesis edilen ahşap ve metal kalıplar ile beton dökülen kalıpları taşıyıcı ve destekleyici ahşap ve metal kalıp iskeleleri için hesaplama, projelendirme ve yapım esaslarını, asgari malzeme özelliklerini, konstrüktif kuralları ve güvenlik kriterlerini belirlemektir.

Devamını oku >>

ANT YAPI’DAN 2021'DE 3 YENİ PROJE

Dünyanın en büyük 100 inşaat firması arasında yer alan Ant Yapı, 2021 yılında biri Bodrum diğer ikisi İstanbul'da olmak toplam 500 konutluk 3 yeni projeye başlayacak.

Devamını oku >>

YIL SONU ENFLASYON BEKLENTİSİ ARTTI

2020 yılı dördüncü çeyrek enflasyon raporu sunumu İstanbul'da Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal tarafından yapıldı. Uysal, mevcut para politikası duruşu ve güçlü politika koordinasyonu altında, enflasyonun kademeli olarak hedeflere yakınsayacağı; 2020 yıl sonunda yüzde 12,1 olarak gerçekleşeceği; 2021 yıl sonunda yüzde 9,4'e geriledikten sonra orta vadede yüzde 5 düzeyinde istikrar kazanacağı tahmin edildiğini belirtti.

Devamını oku >>

NÜKLEER ENERJİDE YENİ YATIRIMLAR

Açıklanan 2021 yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'nda yer alan bilgilere göre, her biri yıllık 1,5 milyar metreküp doğal gaz sevk kapasitesine sahip Hatay-Dörtyol FSRU bağlantı hattı ile Edirne-Saros FSRU iskele ve bağlantı hattı yatırımlarına ilişkin çalışmalar devam ediyor.

Devamını oku >>

TÜRKLERİN PROJELERİ TERCİH EDİLİYOR

Limak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, Türk inşaat sektörüne Çinlilerin rakip olarak gösterildiğini belirterek, 'Ben Çinlileri rakip olarak görmüyorum. Çünkü, en önemli şey inşaat projelerinin zamanında, bütçesinde ve kaliteyle yapmak. Türk inşaat sektörü de dünyanın her tarafında bunu yapıyor. Türk inşaat sektörünün projeleri çok daha tercih ediliyor.' dedi.

Devamını oku >>

TURKCELL, VARLIK FONU’NDA

Türkiye Varlık Fonu’ndan yapılan açıklamaya göre, Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ'nin (BIST: TCELL, NYSE: TKC) son yıllarda gerçekleştirilen en önemli Genel Kurul toplantısında, TVF'nin hakim hissedar olmasıyla sonuçlanan ana sözleşme değişikliklerine hissedarların yüzde 93'ü onay verdi.

Devamını oku >>

SARAÇOĞLU PROJESİ YENİDEN BAŞLIYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Saraçoğlu Projesi'yle Ankara'nın merkezine havuzu, parkları ve anıt ağaçlarıyla, özgün mimarimizi koruyarak yaşattığımız yemyeşil bir yaşam alanı kazandırıyoruz." dedi.

Devamını oku >>

MATRAH ARTIŞI DÜZENLEMESİ GELİYOR

Borçların yapılandırılmasına ilişkin TBMM’ye sunulacak düzenleme ile matrah ve vergi artırımına dair de düzenlemeler olacak ve düzenleme 2015 ve 2019 yıllarını kapsayacak.

Devamını oku >>

GEBZE DİLOVASI DOĞALGAZ KOMBİNE ÇEVRİM SANTRALİ ÖZELLEŞTİRME KAPSAMINA ALINDI

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı(ÖİB) Gebze Dilovası Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali ve taşınmazlarını özelleştirme kapsamına aldı.

Devamını oku >>

İZMİRDENİZ PROJESİ’NE BAKANLIK ONAY VERDİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Körfez ile kenti buluşturma çalışması olan İzmirdeniz Projesi’nde mahkemenin iptal ettiği 4. Bölge Üçkuyular-Konak kesiminin planlarının yeniden düzenlenmesinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylayarak askıya çıkarıldı.

Devamını oku >>