UYGULAMALARIMIZ :

MÜTEAHHİTLİK KARNELERİ VE İŞ BİTİRME BELGELERİNİN 2021 YILINA AİT DEĞERLENDİRME KATSAYILARI

MADDE 1 – (1) 28/3/1981 tarihli ve 17293 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yapı, Tesis ve Onarım İşleri İhalelerine Katılma Yönetmeliği uyarınca, ihalelere iştirak edecek olan müteahhitlerin, ellerinde bulunan ve geçerliliği sona ermemiş müteahhitlik karneleri, ilgili kuruluşlarca, aşağıda belirtildiği şekilde ve grubu aynı kalmak şartıyla aktarılarak kabul edilecektir.

Devamını oku >>

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI DÖNER SERMAYE İŞLETMESİNE 100 MİLYON LİRA SERMAYE TAHSİS EDECEK

Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesine 100 milyon lira sermaye tahsis edilmesi kararlaştırıldı.

Devamını oku >>

GÜLLÜK LİMAN SAHASI ÖZELLEŞTİRME İHALESİ SONUCU ONAYLANDI.

Türkiye Denizcilik İşletmeleri Aş'ye (TDİ) Ait Güllük Liman Sahası Özelleştirme İhalesi Sonucu Onaylandı.

Konuya İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de Yayımlandı.

Devamını oku >>

EMLAK KONUT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.

İstanbul Sarıyer Ayazağa Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi İhalesinin 2.Oturumu 18.03.2021 tarihinde Yapılmış olup en Yüksek Teklif  ELTES İNŞ. TES. SAN. TİC. A.Ş.firmasından Geldi.

Devamını oku >>

EMLAK KONUT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş

İstanbul Beşiktaş Ortaköy Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 2.Oturumu 11.03.2021 tarihinde Yapılmış olup en Yüksek Teklif  PASİFİK GAYR. YAT. İNŞ.A.Ş.firmasından Geldi.

Devamını oku >>

HANNOVER MESSE 2021 SANAL FUARI DUYURUSU

TOBB’dan alınan bir yazıda; her yıl Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen dünyanın en önemli ve kapsamlı sanayi fuarı olarak kabul edilen Hannover Messe Fuarı Türkiye milli iştirak organizasyonunun, 1992 yılından itibaren İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından düzenlendiği belirtilmiş ve fuarın bu yıl sağlık koşulları nedeni ile 12-16 Nisan 2021 tarihleri arasında sanal olarak düzenleneceği ve İTO’nun da ‘Dijital Pavilyon’ organizasyonu ile katılım sağlayacağı bildirilmiştir.

Devamını oku >>

BREZİLYA YATIRIM FORUMU-2021

TOBB’dan alınan yazıda, Brezilya'nın Ankara Büyükelçiliğinin yazısına atfen; Brezilya Hükümeti, Interamerican Kalkınma Bankası (Interamerican Development Bank-IDB) ve Brezilya Yatırım Teşvik Ajansı (APEXBrasil) tarafından 31 Mayıs-1 Haziran 2021 tarihlerinde Brezilya'nın Sao Paulo şehrinde, Transamerica Oteli'nde "Brezilya Yatırım Forumu-2021 (BIF2021)"in gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Devamını oku >>

KOMATEK 2021 FUARI TARİH DEĞİŞİKLİĞİ

2-6 Haziran  2021 tarihlerinde  Antalya Anfaş Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirileceğini duyurduğumuz

 

Devamını oku >>

OSMANİYE’DEKİ YÜKÜMLÜLEREDE ‘İŞ MAKİNASI OPERATÖRLÜĞÜ’ EĞİTİMİ VERİLECEK

AKAMDER artık gelenek haline gelen “İş Makinası Operatörlüğü Eğitimi” ni Osmaniye İlimizde de gerçekleştirecek.

Devamını oku >>

KDV TEVKİFATINDA YENİ DÖNEM

16/02/2021 tarih 31397 sayılı Resmî Gazete ‘de yayımlanan Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliği ile kısmi KDV tevkifatı uygulamalarında önemli değişiklikler oldu.

Devamını oku >>

CUMHURBAŞKANIKARARI İLE YILLARA YAYGIN İNŞAAT İŞLERİNDE VERGİ KESİNTİSİ ORANI ATTIRILDI

3491sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile yıllara yaygın inşaat işlerinde tevkifat oranı, gelir ve kurumlar vergisi mükellefleri için 1  Mart  2021  tarihinden  itibarengeçerli olmak üzere%3’den, %5’e çıkarıldı.

Devamını oku >>

2021 YILI DOĞRUDAN TEMİN LİMİTLERİ AŞAĞIDAKİ GİBİ OLACAKTIR.

01.02.2021 – 31.01.2022

       Tutar

Büyükşehir Belediyeleri’nde

   121.405

Diğerlerinde

     40.443

Devamını oku >>

2021 YILI İNŞAAT TESİSAT BİRİM FİYATLARI YAYINLANDI

https://webdosya.csb.gov.tr/db/yfk/icerikler//bf2021-turkce-20210129113217.pdf

Devamını oku >>

2021 YILI İTİRAZEN ŞİKAYET BAŞVURU BEDELLERİ

İtirazen Şikayet Başvuru Bedeli (Tutarı) 2021

Devamını oku >>

PARASAL LİMİTLER 2021

KAMU İHALE TEBLİĞİ

(TEBLİĞ NO: 2021/1)

Devamını oku >>

TÜRKİYE-YENİ ZELANDA 10. DÖNEM KEK TOPLANTISI

T.C. Ticaret Bakanlığı’nın yazısına atfen, eşbaşkanlığı Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli ile Yeni Zelanda Tarım, Biyogüvenlik, Gıda Güvenliği ve Kırsal Topluluklar Bakanı Sayın Hon Damien O'Connor's tarafından yürütülen Türkiye-Yeni Zelanda KEK 10. Dönem Toplantısının 24-25 Şubat 2021 tarihlerinde video konferans marifetiyle gerçekleştirilmesinin planlandığı bildirilmektedir.

Devamını oku >>

85.KOLOMBİYA İŞ EŞLEŞTİRME FORUMU

Kolombiya Ankara Büyükelçiliği'nden gelen bir e-postada, 22 Şubat- 05 Mart 2021 tarihleri arasında ProColombia’nın en önemli ticari girişimlerinde biri olduğu iletilen 85. Kolombiya İş Eşleştirme Forumu’nun online olarak düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını oku >>

TÜRKİYE - ARNAVUTLUK TİCARET VE SANAYİ ODASI FORUMU I.EKONOMİ KONFERANSI

TOBB’dan gelen bir yazıda, TOBB, Tiran Büyükelçiliğimiz, Arnavutluk Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (UCCIAL) ve Arnavutluk-Türk Ticaret ve Sanayi Odası (ATTSO) işbirliğinde, 29 Ocak 2021 tarihinde, sanal ortamda, "Türkiye-Arnavutluk Ticaret ve Sanayi Odası Forumu I. Ekonomi Konferansı" düzenlenmesinin öngörüldüğü iletilmektedir.

Devamını oku >>

GİNE YATIRIM FORUMU

TOBB’dan gelen bir yazıda, Ticaret Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı’nın yazılarına atfen, Gine Yatırımlar ve Kamu-Özel Sektör Ortaklığı Bakanlığı ile Gine Özel Sektör Yatırımlarının Teşviki Ajansı (APIP) ortaklığında, Afrika Kalkınma Bankası ve Dünya Bankası/Uluslararası Finans Kurumu desteğiyle, Gine Cumhurbaşkanı Alpha Conde'nin himayelerinde 24-26 Şubat 2021 tarihlerinde Konakri Sheraton Otel'de Gine Yatırım Forumu'nun düzenlenmesinin planlandığı bildirilmektedir.

Devamını oku >>

ÖNEMLİ LİNKLER