UYGULAMALARIMIZ :

KARAYAĞCI BARAJI 2020'DE BİTECEK

Manisa'nın Gördes ilçesinde 2000 dekar araziyi modern sulama ile tanıştıracak Karayağcı Barajı'nın yüzde 44'ü tamamlandı. 2020 yılında bitirilmesi planlanan projenin bölge çiftçisine yılda yaklaşık 2,65 milyon lira daha fazla kazandırması bekleniyor.

Devamını oku >>

ICCI 2019, 28 MAYIS’TA KAPILARINI AÇIYOR

Bu yıl ele alacağı dönüşüm, dijitalleşme ve değişim konularıyla enerji sektörüne bir kez daha yön verecek olan ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, 28 Mayıs’ta kapılarını 25. kez ziyaretçilerine açacak. 28-30 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılacak olan ve enerji sektörünün sadece bugününü değil geçmişini ve geleceğini de gözler önüne serecek bir program içeren ICCI 2019, Türk iş dünyasının ve sektörün tüm etkili derneklerini de bir araya getirecek. Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Emre Alkin ve Alphan Manas ise, ICCI 2019’un en dikkat çekici konuşmacıları arasında bulunuyor.

Devamını oku >>

PLATFORMDER SERVET AYHAN’LA DEVAM KARARI ALDI

Personel Yükseltici Platform Sektörünün İşletmeci, İmalatçı, Distribütör, Tedarikçi ve Hizmet Sağlayıcıları 2 yıl gibi kısa bir sürede tek çatı altında toplamayı başaran Platformder 2.Olağan Genel Kurul Toplantısını 11 Mayıs 2019 Cumartesi günü üyelerinin yoğun katılımı ile Park Inn Radisson Istanbul Asia Kavacık’ta gerçekleştirildi. Yapılan Genel Kurul Toplantısı sonucunda 2016 yılından beri Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini başarıyla yürüten Servet Ayhan yeniden başkan seçildi.

Devamını oku >>

İMDER VE İSDER’LE FİRMALAR DÜNYAYA AÇILIYOR

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) ve İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği (İSDER) Ticaret Bakanlığı desteğiyle Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) Projesi’ni yürütüyor. 

Devamını oku >>

Yİ-ÜFE YÜZDE 2,98, TÜFE İSE YÜZDE 1,69 ARTTI

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) yurt içi üretici fiyat endeksi ve yurt içi tüketici fiyat endekslerini yayınladı. Buna göre yurt içi üretici fiyat endeksi aylık yüzde 2,98 ve Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ise aylık yüzde 1,69 arttı

Devamını oku >>

KARDEMİR YIL SONU 3 MİLYON TON KAPASİTEYE ULAŞACAK

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç, 16 yıl önce başlattıkları yatırımların son yılı olduğunu belirterek, "Bu yıl sonunda yatırımlar tamamlandığında 3 milyon ton kapasiteye ulaşmış bir KARDEMİR olacak" dedi.

Devamını oku >>

TÜRKİYE'NİN ÇİMENTO İHRACATI 600 MİLYON DOLARI AŞTI

Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Feyyaz Ünal, Türkiye'nin çimento ihracatının geçen yıl 600 milyon doları aştığını belirterek, bu yıl yüzde 30 artış hedeflediklerini bildirdi.

Devamını oku >>

IRAK’TAN TÜRK MÜTEAHHİTLERE ÇAĞRI

NTV ekranlarında yayınlanan Finans Kafe programında Melda Yücel Kocaalp’in sorularını yanıtlayan Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün, Kocaalp’in Irak’ta yapılacak muhtemel taahhüt işlerinin son durumu ile ilgili sorusu üzerine, Dünyada 123 ülkede iş yaptıklarını ancak Irak’ta alınan işlerde hem iş gücünün hem de malzemelerin ülkemizden götürüldüğünü belirterek bu ülkeden alınan projelerin parasal olarak yüzde 90’ının Türkiye’ye döndüğünü söyledi.

Devamını oku >>

DÜNYANIN GÖZÜNÜ TÜRKİYE`YE ÇEVİREN PROJEDE DEV İSİM: XYLEM INC.

“MARMARAY CR3 (GEBZE-HALKALI BANLİYÖ HATLARININ İYİLEŞTİRİLMESİ) PROJESİ”

Devamını oku >>

BİR XYLEM MARKASI OLAN GOULDS WATER TECHNOLOGY (GWT) ENDÜSTRİYEL UYGULAMALAR VE SU PROJELERİNİZ İÇİN TEK İHTİYACINIZ

Kocaeli – ( 29.04.2019 ) –  Çalışmalarını küresel su teknolojisi sağlayıcısı Xylem Water Solutions şirketi ortaklığı ile sürdüren Anadolu Flygt, Goulds Water Technology ile müşterilerine en zorlu uygulamalar için tasarlanmış pompaları sunuyor. 

Devamını oku >>

KAR GROUP’TAN BURSA’YA 40 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Türkiye’nin önde gelen müteahhitlerinin hammadde ve malzeme tedarikçisi konumunda olan Kar Group, 2019 yılı için planladığı yatırımları hayata geçirmeye devam ediyor. 

Devamını oku >>

ZORLU ENERJİ ALİBEYHÖYÜĞÜ GES'İ ÇUMRA ENERJİ’YE DEVREDİYOR

Zorlu Enerji, Alibeyhöyüğü GES üretim lisansını, %100 bağlı ortaklığı Çumra Enerji’ye devrediyor. Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ'nin, Konya’nın Çumra ilçesinde kurmayı planladığı 18 MW kurulu güce sahip olacak, Alibeyhöyüğü Güneş Enerjisi Santrali (GES) Projesi’ne ilişkin üretim lisansını; %100 bağlı ortaklığı olan Çumra Güneş Enerjisi ve Üretim AŞ’ye devretmek üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) yaptığı başvuru uygun bulundu.

Devamını oku >>

ENKA’DAN GÜRCİSTAN’A 750 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

Enka İnşaat yüzde 90'ına sahip olduğu Gürcistan'daki Namakhvani Cascade HES Projesi'nin geliştirilmesi, inşası, sahiplenilmesi ve işletilmesi kapsamında Gürcistan Hükümeti'yle yap-işlet sözleşmesi imzalandı. HES’in hayata geçirilmesi için 750 milyon dolarlık yatırım öngörülüyor.

Devamını oku >>

İNŞAAT SEKTÖRÜ GÜVEN ENDEKSİ 53,9’A GERİLEDİ

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Nisan ayı ekonomik güven endekslerini açıkladı.

Devamını oku >>

İHRACAT BİNDE 4, İTHALAT YÜZDE 17,8 AZALDI

Türkiye İstatistik Kurumu ile Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle oluşturulan geçici dış ticaret verilerine göre; ihracat 2019 yılı Mart ayında, 2018 yılının aynı ayına göre yüzde 0,4 azalarak 15 milyar 486 milyon dolar, ithalat yüzde 17,8 azalarak 17 milyar 622 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Devamını oku >>

ELEKTRİK DAĞITIMINA 2 YILDA 8,75 MİLYAR  YATIRIM

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) 12. Sektör Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'de dünya standartlarında hizmet sunulması için hem iletim hem de dağıtım altyapısının yenilenmesi amacıyla 2016-2020 döneminde 18 milyar lirası özel sektör, 12 milyar lirası kamu olmak üzere 30 milyar liralık yatırım bütçesi belirlendiğini anımsattı.

Devamını oku >>

E-TİCARET HACMİ GEÇEN YIL YÜZDE 42 BÜYÜDÜ

"Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı.

Devamını oku >>

TAV’DAN SOFYA HAVALİMANI’NA TEKLİF

En büyük havalimanı işletmecisi Manchester Airport Group (MAG), Sofya Havalimanının 35 yıl süreliğine imtiyaza verilmesi prosedürü için

Devamını oku >>

TMSF ADULARYA ENERJİ’NİN SATIŞI İÇİN TEKRAR İLANA ÇIKTI

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) daha önce de satışa sunulan Adularya Enerji Üretimi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nü 1 milyar 100 milyon TL muhammen bedel üzerinden yeniden satışa çıkardı. 

Devamını oku >>

ŞUBAT AYINDA BİNA DIŞI YAPILAR MALİYET ENDEKSİ YÜZDE 1,41 ARTTI

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Şubat ayı ‘İnşaat Maliyet Endeksleri’ni açıkladı. TÜİK’in verilerine göre inşaat maliyet endeksi Ocak ayına göre binde 91 arttı. 

Devamını oku >>