UYGULAMALARIMIZ :

GÜNDEM MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİ

BARAJ-A8 –A9  KARAYOLU-A5 - ÜSTYAPI-B2  ALTYAPI –A3-A4 (HASTANE VS.)

Belgeleriniz Değerlendirilir,Şirketleriniz Alınır-Satılır  Tel: 0312 - 230 60 51 – 230 84 33 - 0532 - 223 88 86

Devamını oku >>

CUMHURİYET KULESİ 2021’DE TAMAMLANIYOR

Ankara’da bulunan Cumhuriyet Kulesi’nin 2021’de tamamlayacağını söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını taçlandıracağız” şeklinde açıklama yaptı.

Devamını oku >>

VAN’DA 50 MW GÜCÜNDE RÜZGAR ENERJİSİ SANTRALİ KURULACAK

Coğrafi yapısıyla Türkiye’de rüzgar enerjisinden elektriğin üretilebileceği en verimli şehirler arasında gösterilen Van’ın bu potansiyelinin ekonomiye kazandırılması amacıyla 14 rüzgar türbininin yer aldığı Rüzgar Enerjisi Santrali (RES) kurulacak.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ekim ayında teşvik belgesi verilen Ares Elektrik Üretim AŞ, 242 milyon 25 bin 546 liralık yatırımla Gevaş ilçesindeki Balaban mevkisinde kuracağı RES’le rüzgardan elektrik enerjisi üretecek.

Devamını oku >>

YILPORT, HUELVA LİMANINI 50 YIL İŞLETECEK

Yıldırım Holding’in limancılık grubu Yılport, 2025’e kadar dünyanın en büyük 10 konteyner terminal operatöründen biri olma hedefi doğrultusunda yatırımlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Bir yandan yeni liman yatırımları yapan şirket, diğer yandan mevcut limanlarında büyümeye odaklandı. Şirket son olarak geçen hafta Güney İspanya’daki Huelva Limanı’nda yeni bir anlaşma imzaladı. Yılport, limanda yapacağı yeni yatırımla, 50 yıllık imtiyaz hakkına sahip olacak.

Devamını oku >>

İSTANBUL'A YENİ MİLLET BAHÇESİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Zeytinburnu Beştelsiz Millet Bahçesi projesi hayata geçiyor.

Zeytinburnu Beştelsiz Mahallesi’nde yer alan askeri lojmanların yerinde inşa edilecek olan Zeytinburnu Millet Bahçesi sahip olduğu 94 bin metrekarelik yüz ölçümüyle İstanbul’un da en büyük 2. millet bahçesi olacak.

Devamını oku >>

MERSİN METRO PROJESİNİN DETAYLARI

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 27 Aralık 2019 tarihinde raylı sistem projesinin birinci fazı için ihaleye çıkmıştı. O günden bu yana Mersin kamuoyunun merakla beklediği projenin ayrıntılarını Başkan Vahap Seçer ve müşavir firma yetkilileri kamuoyuyla paylaştı.

Devamını oku >>

2020 EKONOMİDE TOPARLANMA YILI OLACAK

Gedik Yatırım, Türkiye ve dünya piyasalarını mercek altına alan 2020 Yılı Araştırma Strateji Raporu’nu açıkladı.

Raporda, Türk ekonomisinde “2019’daki dengelenme sonrasında 2020’nin toparlanma yılı olmasının muhtemel olduğunun altı çizilirken, enflasyonun yılın ikinci yarısı itibariyle tek haneli seviyelere yaklaşmaya başlayacağı” beklentisi öne çıktı. 2020’de büyümenin %4,5 seviyesinde gerçekleşmesinin tahmin edildiği vurgulandı.

Devamını oku >>

ÜÇYOL - BUCA METROSU İHALESİ İLANA ÇIKTI

İzmir tarihinin en büyük yatırımı olarak anılan Üçyol - Buca Metro projesinin genel ihale ilanı Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın internet sitesinde yayımlandı. Uluslararası ihalede, tekliflerin istenmesi ve bu yılın ikinci yarısında inşaatın başlaması planlanıyor.

Devamını oku >>

ARALIK AYI HAZIR BETON ENDEKSİ YAYINLANDI

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2019 Aralık Ayı Raporu’nu açıkladı. 3 aydır eşik değerin üzerinde kalmayı başaran inşaat faaliyetleri yılın son ayında gerilerken Beklenti Endeksi yükselerek Faaliyet Endeksi seviyesine ulaştı.

Devamını oku >>

TCMB POLİTİKA FAİZİNİ 12’DEN 11,25’E İNDİRDİ

Merkez Bankası piyasanın beklentilerine de paralel olarak faizleri 75 baz puan düşürdü. Para Politikası Kurulu faiz kararında şu ifadeleri kullandı: Enflasyon görünümündeki iyileşme devam etmekte, enflasyon beklentilerindeki genele yayılan düzelme sürmektedir. 

Devamını oku >>

KANAL İSTANBUL’LA 3 ÜLKE İLGİLENİYOR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Kanal İstanbul'un yapımıyla nemli açıklamalarda bulundu. Turan projeyle ilgili "Hollandalı, Belçikalı, Fransız firmalar ilgileniyor. Hepsi bu işlerde uzman firmalar" ifadelerini kullandı.

Bakan Turhan, "Kanaldan çıkarılacak kazıyı Durusu Gölü ve Karadeniz arasındaki falezlerde dolgu olarak kullanacağız. Oluşan alanı mesire yeri yapacağız" dedi.

Devamını oku >>

4 YEŞİL OSB KURULACAK

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, OSB’leri enerjisini kendi karşılayan, verimliliği yüksek, eko-endüstriyel parklara dönüştürmek için dört ilde DÜNYA Bankası ile çalışmalara başladıklarını açıkladı..

Devamını oku >>

RİVA’YA KANAL PROJESİ

Kanal Riva olarak bilinen Riva Deresi projesi için düğmeye basıldı. 29 kilometrelik dere yatağında yapılacak çalışmalar için ÇED başvurusu yapıldı.

Devamını oku >>

MESA 2020’DE 11 YENİ PROJEYE BAŞLAYACAK

Konut satışlarının 2020 ortasından itibaren ivme kazanacağını vurgulayan MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, “50 yıllık yaşam döngümüzde ülkemizle birlikte geçirdiğimiz sıkıntılı dönemlerin en fazla 1,5-2 yıl sürdüğünü gördük. 

Devamını oku >>

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE BATIK KREDİ REKOR SEVİYEYE ULAŞTI

Sayıştay tarafından yayımlanan yeni rapor ile kamu bankalarının batık kredi miktarı rekor seviyelere ulaştı.  Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından 2018 yılında verilen kredilerden takibe düşenlerin miktarları 16 milyar liraya yükseldi. 

Rapora göre bankanın takipteki kredi miktarı 2018 yılında 4.8 milyar liralık kredi miktarı rekor oranda artış göstererek 7,5 milyar liraya yükseldi.

Devamını oku >>

ZORLU ENERJİ’NİN PROJELERİNE AVRUPA BİRLİĞİ DESTEĞİ

Zorlu Enerji, ARGE’ye yaptığı yatırımla, sahip olduğu bilgi birikimini uluslararası iş birliklerine dayalı projelere de taşıyarak ülkemizin enerjide dışarıya açılan kapısı oldu. Sektörde referans noktası olma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Zorlu Enerji, kendi bünyesindeki mühendislerin geliştirdiği ARGE projeleriyle Avrupa Birliği’nin de dikkatini çekti. AB’nin en büyük araştırma ve inovasyon programı olan ve 2014 – 2020 tarihleri arasında uygulanacak Horizon 2020 Programı kapsamında 6 ayrı proje ile toplam 3 milyon 500 bin Avro fon almaya hak kazandı. Özellikle jeotermal enerji alanında geliştirilen yeni uygulamalar dünyada ilk olma özelliği taşıyor.

Devamını oku >>

KASIM’DA 56 ENERJİ PROJESİNE YATIRIM TEŞVİK BELGESİ

Kasım ayında 56 enerji yatırımına teşvik belgesi, 46 enerji projesinin belgesine ise vize verildi, 3 teşvik belgesi ise iptal edildi. Madencilikte de 10 proje teşvik belgesi aldı.

Devamını oku >>

GÜNEŞ ENERJİSİNE DAYALI ELEKTRİK ÜRETİM TESİSLERİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK

Resmî Gazete’nin 9 Ocak tarihli sayısında Güneş Enerjisine Dayalı Elektrik Üretim Tesisleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik başlıklı düzenleme yayınlandı.

Devamını oku >>

SKA ETKİ HIZLANDIRICI VAKFI KURULUŞ SENEDİ İMZALANDI

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA) Etki Hızlandırıcı Vakfı kuruluş senedi imzalandı. Dışişleri Bakanlığı'nın manevi himayelerinde faaliyete başlayan Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Etki Hızlandırıcı Vakfı'nın kurucuları Limak, Eczacıbaşı, Özaltın ve IC Holdingleri oldu.

Devamını oku >>

ENKA NİZHNEKAMSK 495 MW ÇEVRİM SANTRALININ YÜZDE 31,5’UNU TAMAMLADI

ENKA bir açıklama yaptı ve Rusya nın Tataristan bölgesinin, Nizhnekamsk şehrinde 495 MW Kombine Çevrim Santrali  yapımı kapsamında 31 Aralık 2019 itibarıyla mobilizasyon işlerini tamamen bitirdiklerini bildirdi. Santralın tüm inşaat işlerinin ise yüzde 31,5’u tamamlandı.

Devamını oku >>

ÖNEMLİ LİNKLER