UYGULAMALARIMIZ :

TOKİ 108 ARSASINI SATIŞA ÇIKARDI

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Türkiye genelindeki 26 kentte yer alan toplam 108 adet arsayı açık artırma yöntemiyle satışa çıkardığını duyurdu. Toplam büyüklükleri 1.1 milyon metrekareyi bulan arsalarla ilgili açık artırma 19 Temmuz 2018 günü gerçekleştirilecek

Devamını oku >>

İNŞAAT FAALİYETLERİNDE İKİNCİ ÇEYREK UYARISI

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan sektör raporlarının sonuncusu da kamuoyu ile paylaşıldı. 

Devamını oku >>

ANKAPARK İHALESİ İPTAL EDİLDİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ikinci Ankapark ihalesinden de sonuç çıkmadı. Daha önce 14 Haziran tarihinde gerçekleştirilen ilk ihaleye katılan olmamıştı. 

Devamını oku >>

EYÜPSULTAN’A YEPYENİ OTOPARKLAR

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, ilçedeki otopark sorununu çözüme kavuşturmak amacıyla da bir dizi çalışma başlattı.

Devamını oku >>

3. KÖPRÜ HİSSELERİ ÇİNLİLERE SATILIYOR

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde hisse değişimi için görüşmeler sürüyor. Önceki aylarda söylentiler şeklinde medyaya yansıyan görüşmelere ilişkin açıklamalarda bulunan İtalyan inşaat firması Astaldi'nin 1 numaralı ismi Paolo Astaldi, yatırımdaki hisselerin satışı için yürütülen görüşmelerde sona gelindiğini söyledi. Astaldi'nin Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde yüzde 33'lük hisse payı bulunuyor.

Devamını oku >>

YÜZDE 55 YERLİLİĞE SAHİP İLK RÜZGAR ENERJİSİ JENERATÖRÜ ÜRETİLDİ

Türkiye'nin rüzgar enerjisi tesislerinde kullanılmak üzere yüzde 55 yerlilikle üretilen ilk rüzgar enerjisi jeneratörü tanıtıldı. Global rüzgar enerjisi ekipmanları üreticisi Siemens Gamesa Renewable Energy, Yamaçtepe Rüzgar Enerjisi Projesi'nde Türk jeneratör üreticisi EMS Electronics ile yerli üretim jeneratör imal etti.

Devamını oku >>

YENİKAPI LİMANI ETÜT PROJE İHALESİNDE MALİ TEKLİFLER ALINDI

26 Haziran 2018 günü Yenikapı Kruvaziyer Limanı ve Yat Limanı Etüt Proje İşleri danışmanlık hizmet alımı ihalesinde mali teklifler alındı. Kısa listeye 5 firma girdi.

Devamını oku >>

İNŞAAT MALİYET ENDEKSİ ARTIŞI YILLIK 19,91’İ BULDU

Türkiye İstatistik Kurumu, 28 Haziran 2018 günü yayınladığı haber bülteninde inşaat maliyet endeksinin 2018 Nisan’ında aylık yüzde 2,03, 2017 yılı Nisan ayına göre yüzde 19,91 arttığını açıkladı.

Devamını oku >>

İSTANBUL'A 12 YENİ TELEFERİK HATTI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 2019 sonrasında toplam 12 teleferik hattını İstanbulluların hizmetine sunacak.

Devamını oku >>

İSTANBUL'UN DİK YOKUŞLARINA YÜRÜYEN MERDİVEN

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul’un yaya yokuşları için önemli bir projeyi hayata geçiriyor. Özellikle engelli ve yaşlıları mutlu edecek projeyle yokuşlara yürüyen merdiven yapılacak. İhaleye açılan proje ilk etapta Beyoğlu, Fatih ve Eyüp’teki 3 yokuşta başlatılacak.

Devamını oku >>

ESENBOĞA METRO HATTI'NI ULAŞTIRMA BAKANLIĞI YAPACAK

Esenboğa Metro Hattı'nı, geçtiğimiz Nisan ayında Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen  Ankara  Gençlik Kolları 5. Olağan İl Kongresi'nde müjdelemişti. Başbakan Yıldırım, "Esenboğa Havalimanı'na metro yapacağız. Çubuk'a kadar da metroyu uzatacağız." demişti.

Devamını oku >>

YARIM PROJELERİ ALMAN FİRMA TAMAMLAYACAK

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, 15 Temmuz darbe girişim sonrasında yönetimini üstlendiği iki inşaat firması mağdurları için müjdeli haberi açıkladı. Fi Yapı ve Dumankaya İnşaat'ın yarım kalan projeleri nedeniyle mağduriyet yaşayan yaklaşık 20 bin kişi, gelen haberle rahat bir nefes aldı. 

Devamını oku >>

İNŞAAT MALZEMELERİ SEKTÖRÜNDE FAALİYETLER GERİLEDİ

İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, mayısta aylık 2,31 puan düşerek 98,63 puan olarak kaydedildi. Yeniden 100 puanın altına inen endekste, hem faaliyetlerin gerilediği hem de güven ve beklentilerde bozulmanın kuvvetlendiği görüldü.

Devamını oku >>

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE 'KALICI DURGUNLUK' ALARMI

İnşaat sektöründe 2018 yılının ilk 4 ayında geçen yıla kıyasla daralan faaliyet hacmi, Mayıs ayında dip noktaya ulaştı. Türkiye Hazır Beton Birliği tarafından her ay periyodik olarak yayımlanan 'Hazır Beton Endeksi'nin Mayıs ayı verileri  'sektördeki durgunluğun kalıcı hale gelmeye başladığı'na işaret etti.

Devamını oku >>

SEKTÖR İLGİLİLERİNİN DİKKATİNE

BARAJ-A8 – KARAYOLU-A5- ÜSTYAPI-B2 (HASTANE VS.)

Belgeleriniz Değerlendirilir,Şirketleriniz Alınır-Satılır Tel: 0312 - 230 60 51 – 230 84 33 - 0532 - 223 88 86

Devamını oku >>

RİVA'YA DOĞA DOSTU VİLLA PROJESİ

Galatasaray’ın Riva arazisi ihalesini kazanan Yılmaz İnşaat, merakla beklenen proje için çalışmalarını tamamlamak üzere. Projede bölgenin ekolojik özelliğini koruyan firma, lagün ve yenilenebilir enerjisiyle Türkiye’de örnek bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. 

Devamını oku >>

ÇATI ÜSTÜ GES TEBLİĞİ YAYINLANDI

Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı çatı üstü güneş elektriği sistemleri ile üretilecek ihtiyaç fazlası elektriğin satışına yönelik usul ve esasları da içeren bir düzenleme yayınladı.

Devamını oku >>

TANAP'IN AÇILIŞI YAPILDI

Yapımı üç yıldır süren ve Azerbaycan doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak olan Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP) açıldı.

Devamını oku >>

İNŞAAT MALZEMELERİ İHRACATI NİSAN'DA DA YÜKSELDİ

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği tarafından yayımlanan Nisan 2018 dönemine ait İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi, ihracattaki yükselen performansın devam ettiğini gösterdi. Rapora göre, ihracattaki artışa karşın ithalattaki artış da yavaş seviyede de olsa sürdü.

Devamını oku >>

İNŞAAT SEKTÖRÜNDEN SON DÖRT YILIN EN YÜKSEK 'İLK ÇEYREK' BÜYÜMESİ

İnşaat sektörünün büyüme eğilimindeki zayıflama, 2017'nin son çeyrek döneminin ardından 2018'in ilk üç aylık periyoduna da yansıdı. Özellikle geçen yılın 3'üncü çeyrek döneminde yüzde 18.7'lik büyüme performansı gösteren ve Türkiye ekonomisinin itici gücü olarak nitelendirilen inşaat sektörü, 4'üncü çeyrekte de 5.8'lik büyüme performansı göstermiş ve uzun bir süreden sonra ilk kez Türkiye ekonomisinin dönemsel büyüme performansının altında kalmıştı. 

Devamını oku >>