UYGULAMALARIMIZ :

GÜNCEL HABERLER

2018 YILI PARASAL DEĞERLER ÇİZELGESİ YAYIMLANDI

MADDE 1 – (1) Bu Tebliğin amacı, 4/1/2002 tarihli ve 4734 sayılı Kamu İhale Kanununda belirtilen eşik değerlerin ve parasal limitlerin, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan 2017 yılı Aralık ayı Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) yıllık değişim oranında (%15,47) arttırılarak güncellenmesidir.

Devamını oku >>

SATILIK TEMİZ İNŞAAT FİRMASI

26 MİLYON (50 YATAKLI HASTANE) ÜST YAPI İŞ BİTİRMESİ OLAN,İNŞAAT FİRMASI DEVREDİLECEKTİR.

Tel: 0532 - 223 88 86 - 0312 - 230 84 33

Devamını oku >>

2018'DE KAMU YATIRIMLARINA 88.1 MİLYAR AYRILACAK

Yatırım hedefleri doğrultusunda hazırlanan "2018 Yılı Yatırım Programı"nda proje tutarı 804,6 milyar lira, 2017 sonu kümülatif harcaması 308,2 milyar lira, 2018 ödeneği ise 88 milyar lira olan 3 bin 212 proje yer aldı.

Devamını oku >>

MERSİN’DE RAYLI SİSTEM İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın Mersin’e sözünü verdiği en önemli projelerden biri olan Hafif Raylı Sistem Projesi için 2018 yılı sonunda yapım ihalesine çıkılması hedefleniyor.

Devamını oku >>

TÜRK AKIMI’NIN DOĞALGAZ ALIM TERMİNALİNİN İNŞAATINA BAŞLANDI

Türk Akım Doğalgaz Boru Hattı – Deniz Bölümü Projesi kapsamında Doğalgaz Alım Terminali inşaatına başlandığı projeyi yürüten South Stream Transport BV şirketi tarafından dün duyuruldu. Türkiye’de projenin kara bölümü inşaatının başlamasıyla birlikte proje, Rusya kara bölümü, Türkiye kara bölümü ve Karadeniz deniz bölümü kesimlerinde aynı anda üç inşaat alanında sürdürülüyor.

Devamını oku >>

2018'DE ERBD'NİN TÜRKİYE YATIRIMLARI 1.5 MİLYARI AŞACAK

EBRD Başkanı Chakrabarti, Türkiye'de bu sene 1.5 milyar euroyu aşacak güçlü bir yatırım yapılacağını düşüdüklerini belirtti.

Devamını oku >>

BAKAN TÜFENKCİ'DEN KATAR MESAJI: BU FIRSATI DEĞERLENDİRMELİYİZ

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci,17-19 Ocak tarihleri arasında Katar'ın başkenti Doha'da gerçekleştirilen Expo Turkey by Qatar'ın açılışında konuştu. Katar'a Türk şirketlerinin çıkarma yaptığını ve ülkede Türk malları ve şirketlerine yoğun bir ilgiyle karşılaştıklarını söyleyen Tüfenkci: ", "Bizler de Türkiye olarak bu fırsatları iyi değerlendirmeliyiz. Kalıcı ve sürdürülebilir iş birliğini artıracak projelere birlikte imza atmalıyız. Burada iş yapma şeklini iyi öğrenerek kalıcı olmamız gerekir." ifadelerini kullandı.

Devamını oku >>

2017 İNŞAAT MALZEMELERİ SEKTÖRÜNÜN YILI OLDU

İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, 2017 yılında önemli bir artış kaydetti. 2016 yılına kıyasla yüzde 9.2 artış ve 8.5 puan yükseliş kaydeden endeks böylece 99.06 puan seviyesine ulaşmış oldu. Aralık ayı bazında ise, mevsimsellik etkisi ile faaliyetlerin gerilediği görüldü. Buna karşın güven ve beklenti endeksinde yaşanan iyileşme yeni yıl için olumlu sinyaller verdi.

Devamını oku >>

NARLIDERE METROSU İÇİN 15 FİRMA YARIŞTI

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 7.2 kilometre uzunluğunda, 7 istasyondan oluşacak F.Altay- Narlıdere hattı için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile kredi sözleşmesinin imzalanmasını takiben çıkılan ihalede 43 firma dosya satın aldı. Geçtiğimiz günlerde yapılan ihalenin birinci oturumuna ise 15 firma teknik tekliflerini verdi. Teknik tekliflerin değerlendirilmesini takiben yapılacak ikinci oturumda mali teklifler alınacak.

Devamını oku >>

EÜAŞ’IN ALİAĞA’DAKİ TAŞINMAZINA 2 TEKLİF

Özelleştirme kapsam ve programında bulunan Elektrik Üretim AŞ (EÜAŞ)’ye ait İzmir’in Aliağa İlçesinin Aliağa Mahallesinde bulunan 982 ada 3 parsel sayılı taşınmaz ve üzerinde bulunan varlıkların özelleştirilme ihalesine katılmak üzere 2 teklif yapıldı.

Devamını oku >>

KEPEZ-SANTRAL’DE İLK BETON DÖKÜLDÜ 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi Kepez-Santral’de, hak sahiplerine verilecek olan konutların inşaatına başladı. Konut temellerine beton dökülüyor.

Devamını oku >>

TRAKYA CAM'DAN YILIN İLK YATIRIMI

Trakya Cam daha olumlu arz-talep tahmini paralelindeki bu yatırımıyla üretim kapasitesini artırmayı planlıyor. Yeni fırın günde 750 ton üretim yapacak ve fabrika kapasitesi günde 1750 tona çıkacak.

Devamını oku >>

MÜTEAHHİTLİKTE YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

Geçen yıl sektörü olumsuz etkileyen hususların başında fiyat farkının geldiğini belirten İNTES Başkanı Celal Koloğlu, bu sorunun çözüme kavuşturulması gerektiğine işaret etti. Koloğlu “İhalelerde istekliler tekliflerini verirken bir hesaplama yapmaktadır. 

Devamını oku >>

ANAYASA MAHKEMESİ'NDEN BAKANLIĞA KENTSEL DÖNÜŞÜM FRENİ

6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamında düzenlenen 3. Madde ve 7. fıkrasına ilişkin Anayasa Mahkemesi iptal kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu gelişmeyle birlikte Anayasa Mahkemesi'nin kararıyla birlikte 'riskli olanlar dışında kalan' diğer yapıların da uygulama bütünlüğü açısından Bakanlık tarafından gerekli görülmesi halinde 6306 sayılı Kanun hükümleri kapsamında değerlendirileceği yönündeki hüküm bozulmuş oldu. 

Devamını oku >>

YAP-İŞLET-DEVRET ARTIK DERS OLARAK ÜNİVERSİTELERDE

Türkiye’nin Kamu Özel İşbirliği (PPP) alanındaki tecrübeleri artık Bahçeşehir Üniversitesi’nde lisans düzeyinde ders olarak okutuluyor.

Devamını oku >>

2018 KONUT YATIRIMCISI İÇİN FIRSATLAR YARATACAK

2018'in ilk günlerinde konut alımına yönelik stratejilerin ne biçimde şekillenmesi gerektiği yönündeki tartışmalar da gündeme gelmeye başladı. Uzmanlar, 2017 yılının son döneminde konut sektöründe faaliyet gösteren firmaların istediğini elde edemediğine dikkat çekerken, 2018 yılı genelinde yatırım ve oturum amaçlı alımlara uygun bir atmosferine oluşacağını belirtiliyor. 

Devamını oku >>

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ARALIK AYI DURGUNLUĞU

İnşaat sektörü, Aralık 2017 döneminde mevsimsellik faktörünün de etkisiyle durağanlık yaşadı. Türkiye Hazır Beton Birliği tarafından hazırlanan Aralık 2017 dönemine ait Hazır Beton Endeksi verileri, güven, faaliyet ve beklenti endeksleri ile bileşik endeksin bir önceki aya kıyasla eşik değerin altında kaldığını gösterdi. 

Devamını oku >>

14 PROJE İÇİN 80 MİLYAR LİRALIK TEŞVİK

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "80 milyar TL tutarındaki 14 proje var. En hakim alan metaluji ve petro-kimya. Cari açığın olduğu alanlar, bu sektörlere yöneldik. 

Devamını oku >>

TOKİ'NİN 2018 HEDEFİ: 65 BİN KONUT İNŞASI

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Mehmet Ergün Turan, 2018 yılı içinde kurumun 65 bin konut inşasını hedeflediğini söyledi. 

Devamını oku >>

KAMU İHALELERİNDE TAHKİM YOLU AÇILDI

Kamu İhale Kurumu'nun (KİK) İhale Uygulama Yönetmeliklerinde değişiklik yapılmasına dair düzenlemeleri 30 Aralık 2017 tarihli Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. 

Devamını oku >>