UYGULAMALARIMIZ :

ÇORUM OĞUZLAR BARAJINDA SONA YAKLAŞILDI

DSİ Çorum’a yaptığı yatırımlarla ilin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

Devamını oku >>

TÜRK MÜTEAHHİTLER KAZAKİSTAN’DA 22,8 MİLYAR DOLARLIK İŞ YAPTI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mithat Yenigün, Türkiye Müteahhitler Birliği verilerine göre, 2017 sonu itibarıyla Türk inşaat firmaları Kazakistan'da toplam değeri 22,8 milyar dolarlık 480'den fazla proje üstlendiklerini bildirerek, "Türk müteahhitlerin bugüne kadar yurt dışında hayata geçirdikleri projelerin hacmi açısından Kazakistan, yüzde 6,4'lük payla beşinci sırada yer alıyor." dedi.

Devamını oku >>

İSKENDERUN KARAYOLLARI ARAZİSİ ÜZERİNE YAPILACAK PARK İÇİN YER TESLİMİ YAPILDI

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentin tarihi günlerinden birini yaşadığını belirterek, üç yıldır süren mücadele sonucu halkımıza kazandırılan karayolları arazisine park yapımı için müteahhit firmaya yer tesliminin yapıldığını söyledi. 53 bin metre karelik alana yürüyüş yolu, bisiklet yolu, anfi tiyatro, yazlık sinema, modern ve ahşaptan kermes alanı, büyük gölet, 750 araçlık otopark, basketbol ve voleybol sahası yapılacak.

Devamını oku >>

HASANKEYF UYGULAMA OTELİ 1 MİLYON 480 BİN TL’YE MAL OLACAK

Batman Üniversitesi Hasankeyf Uygulama Oteli'nin Turizme Kazandırılması Projesi’nin sözleşmesi Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş ve DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ arasında imzalandı. 

Devamını oku >>

YURT İÇİ ÜRETİCİ FİYAT ENDEKSİ AYLIK YÜZDE 6,60 ARTTI

Yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE), 2018 yılı Ağustos ayında bir önceki aya göre yüzde 6,60, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 25,32, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 32,13 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 18,78 artış gösterdi.

Devamını oku >>

EBER BİYOKÜTLE YAKMA TESİSİ'NDE SİEMENS TÜRBİNİ KULLANILACAK

Afyon'da inşaatı devam eden 27 megavat kapasiteli EBER Biyokütle Yakma Tesisi'inde Siemens'in "SST-600 Buhar Türbini" kullanılacağı bildirildi

Devamını oku >>

9. ULUSLARARASI İNŞAATTA KALİTE ZİRVESİ 11 EKİM’DE

Türkiye İMSAD tarafından 2009 yılından beri düzenlenen ‘Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’nin dokuzuncusu bu yıl 11 Ekim’de, Swissotel The Bosphorus İstanbul’da gerçekleşecek.

Devamını oku >>

MARTI PROJESİNDE İPTAL YOK, REVİZYON VAR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden bir yetkiliye dayandırılan "Kabataş Martı Projesi"nin iptal edildiği yönündeki haberlere yalanlama geldi. Hürriyet'te yer alan ve İBB yetkililerine dayandırılan haberde, projenin iptal edildiğine ilişkin tüm haberlerin gerçek dışı olduğu belirtildi.

Devamını oku >>

KAMU MÜTEAHHİTLERİNDEN 'DÖVİZ' ZARARINA KARŞI TEMİNAT TALEBİ

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, döviz artışlarının yalnızca özel sektörü değil, kamuyla iş yapan müteahhitleri de zor duruma soktuğunu söyledi. Dünya gazetesinden Leyla İlhan'ın haberine göre, Döviz hareketleri sebebiyle kamuyla iş yapan müteahhitlerin yakın dönemde yaptıkları anlaşmaları feshetme yoluna gittiğini vurgulayan Tellioğlu, "Özel sektör firmalarının yüzde 70'i projelerini durdurdu. Kamu müteahhitleri için acil biçimde fiyat farkı kararnamesinin çıkması gerek." dedi.

Devamını oku >>

YABANCILARIN ENERJİ YATIRIMI 3’E KATLANDI

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Uluslararası Doğrudan Yatırım Verileri Bülteni’nden derlenen bilgilere göre, uluslarası doğrudan yatırım girişi bu yılın ocak-mayıs döneminde toplam 2,1 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti.

Devamını oku >>

ENERJİ İTHALATIMIZ YÜZDE 41 ARTTI

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, temmuz ayında Türkiye'nin toplam ithalatı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 6,7 azalışla 20 milyar 59 milyon dolara düştü.

Devamını oku >>

EKONOMİK GÜVEN ENDEKSİ AZALDI

Ekonomik güven endeksi, ağustosta geçen aya kıyasla yüzde 9 azalarak 92,2’den 83,9’a geriledi.

Devamını oku >>

DSİ YENİ GENEL MÜDÜRÜ MEVLÜT AYDIN GÖREVİNE BAŞLADI

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü görevine 3 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2. ve 3. maddeleri gereğince atanan önceki Genel Müdür Yardımcısı Mevlüt Aydın görevine başladı.

Devamını oku >>

TÜRK MÜTEAHHİTLER DÜNYA İKİNCİSİ

ULUSLARARASI inşaat sektörü dergisi ENR’ın (Engineering News Record), müteahhitlerin bir önceki yılda ülkeleri dışındaki faaliyetlerinden elde ettikleri gelirleri esas alarak yayımladığı “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesini açıkladı.

Devamını oku >>

İNŞAAT İSTİHDAM ENDEKSİ ARTTI

2018 yılının ikinci çeyrek dönemine ait İşgücü Girdi Endeksleri, inşaat sektöründe istihdam endeksinin geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 3.7 oranında yükseldiğini gösterdi.

Devamını oku >>

İNŞAAT MALİYETLERİ YÜZDE 26 ARTTI

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), haziran ayına ilişkin inşaat maliyet endeksini açıkladı.

Buna göre, inşaat maliyet endeksi haziranda bir önceki aya göre yüzde 2,29, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 26,06 yükseldi.

Devamını oku >>

MALATYA'DA KUYUÖNÜ HES'İN TEMELİ ATILDI

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak Kuyuönü Hidroelektrik Santrali'nin (HES) temeli atıldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresinin (MASKİ) Cemal Gürsel Mahallesi'ndeki içme suyu deposunun yanında yapılacak Kuyuönü HES'te 2,2 megavatsaat enerji üretilecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, kentte şu anda katı atık ve güneş enerjisi santralinde 7 megavatsaat enerji üretildiğini belirtti.

Devamını oku >>

TRABZON TİCARET VE SANAYİ ODASI ‘TRANSİT TÜP GEÇİT PROJESİ’Nİ BAKANLIĞA SUNDU

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan ve Trabzon’un trafik sorununun çözülmesine katkıda bulunacak Trabzon İli Transit Tüp Geçit Projesi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na sunuldu.

Devamını oku >>

AYDIN-DENİZLİ OTOYOLU İHALESİ 18 EYLÜL'E ERTELENDİ

Karayolları Genel Müdürlüğünün Resmi Gazete'de yayımlanan duyurusuna göre, yap-işlet-devret modeliyle yapılacak Aydın-Denizli Otoyolu işine ait daha önce 24 Temmuz olarak açıklanan ve 15 Ağustos'a ertelenen ihalenin tarihi 18 Eylül olarak değiştirildi.

Devamını oku >>

EÜAŞ ALPU TERMİK SANTRALI  İHALESİ ERTELENDİ

Yatırım hacmi 1,8 milyar doları bulacağı hesaplanan ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığının takip ettiği Alpu'da kurulması planlanan termik santral ve ek tesislerinin 15 Ağustos 2018 tarihinde yapılması gereken ihalesi 17 Ekim 2018 tarihine ertelendi.

Devamını oku >>