UYGULAMALARIMIZ :

AKM İHALESİ İKİ AY İÇİNDE YAPILACAK

Toplu Konut İdaresi Başkanı Mehmet Ergün Turan, Taksim Atatürk Kültür Merkezi'nin yenilenme çalışmaları kapsamında iki ay içinde yapım ihalesinin gerçekleştirileceğini söyledi. Yıkım çalışmalarının Şubat ayında başladığı Taksim Atatürk Kültür Merkezi'nin modern bir mimari tasarım ile hayata geçirileceğini dile getiren Turan: "Cumhuriyet döneminin bugünden yarına kalan, en önemli projelerinden biri olacak." dedi.

Devamını oku >>

SATILIK ÜST YAPI İŞ BİTİRMELİ İNŞAAT FİRMASI

Tamamı 3.500,000,00 TL Üst yapı İş Bitirmeli İnşaat Firması Devredilecektir. Tel: 0532 - 217 41 62

Devamını oku >>

TÜRK YAPI MALZEMELERİ VİTRİNE ÇIKTI

Türk yapı malzemeleri sektörü, Balkanlar, Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgedeki en büyük, dünyada ise 5 büyük yapı fuarından biri olan 41. Yapı Fuarı’na katıldı.

Devamını oku >>

SPK'DAN GYO TEBLİĞİNE İLİŞKİN DEĞİŞİKLİK

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), gayrimenkul yatırım ortaklarına ilişkin esasları düzenlediği tebliğde değişikliğe gitti. SPK'nın, "Gayrimenkul Yatırım Ortaklarına İlişkin Esaslar Tebliği"nde yaptığı değişiklik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

 

Devamını oku >>

KAZAKİSTAN TÜRK YATIRIMCI BEKLİYOR

Ankara Sanayi Odası’nı ziyaret eden Kazakistan Yatırım ve Kalkınma Bakan Yardımcısı Arıstan Kabikenov, Ankaralı sanayicileri Kazakistan’a yatırım yapmaya davet etti. 

Devamını oku >>

İMDER İNTERMAT Fuarı’na katıldı

İMDER Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği 23-28 Nisan tarihleri arasında iş makinaları sektörünün en önemli uluslararası fuarları arasında gösterilen INTERMAT Paris Uluslararası İş Makinaları ve Teknolojileri Fuarı’na katılarak Türkiye’yi temsil etti.

Devamını oku >>

ŞİŞECAM DÜZCAM ÜRÜNLERİNE EPD BELGESİ

Şişecam Düzcam, sürdürülebilirlik ilkeleri doğrultusunda çevreye duyarlı, yenilikçi çözümler sunmaya devam ediyor.

Devamını oku >>

KOÇ HOLDİNG’TEN İLK ÇEYREKTE 1,1 MİLYAR LİRA KÂR

Koç Holding yılın ilk çeyreğinde 24,6 milyar TL konsolide ciro, 1,1 milyar TL konsolide ana ortaklık payı net dönem kârı elde etti.

Devamını oku >>

YENİKAPI'YA KRUVAZİYER LİMANI

İstanbul Yenikapı'da 6 geminin yanaşabileceği bir kruvaziyer limanı yapacaklarını dile getiren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Yakın zamanda ihalesi yapılacak, İstanbul'a ciddi bir katkı sağlayacak" dedi.

Devamını oku >>

EKONOMİK GÜVEN ENDEKSİNDE DÜŞÜŞ SÜRÜYOR

Ekonomik Güven Endeksi, Nisan 2018 döneminde, bir önceki aya kıyasla yüzde 2 oranında düşüş gösterdi. Bu kayıpla birlikte Nisan 2018'de 98.3 puana düşen endeks, aynı zamanda son dört aylık periyodun da en düşük seviyesine ulaşmış oldu.

Devamını oku >>

ABONELERİMİZİN DİKKATİNE

Bazı Şeref Yoksunlarının Şirketimiz Çalışanlarının Adını Kullanarak Siz değerli Abonelerimizi Aradıkları Duyumlarını Alıyoruz.Lütfen Üye Giriş Bilgilerinizi Paylaşmayınız.Bizim Tarafımızdan her hangi bir güncelleme Yapılırsa Size Mutlaka bilgi Verilecektir.Saygılarımla Yusuf BATUR

Devamını oku >>

RİVA'DAKİ TAŞINMAZLARIN ÖZELLEŞTİRİLMESİ İHALESİNDE TEKLİF VEREN OLMADI

RİVA'DAKİ TAŞINMAZLARIN ÖZELLEŞTİRİLMESİ İHALESİNDE TEKLİF VEREN OLMADI

İstanbul'un Beykoz ilçesi Çayağzı (Riva) Mahallesi'nde bulunan değerli taşınmazların (Legend Hotel) özelleştirilmesi ihalesinde teklif veren çıkmadı. Özelleştirme İdaresinde (ÖİB), kurumun Başkan Yardımcısı Ragıp Bingöl başkanlığında pazarlık usulüyle gerçekleştirilen ihaleye, Aras İnşaat Ticaret Turizm A.Ş ve Peşli Demir Turizm ve Dış Ticaret A.Ş katıldı.

Devamını oku >>

AVRUPA KOMİSYONU, TÜRKİYE'DE BU YIL YÜZDE 4,7 BÜYÜME BEKLİYOR

Avrupa Komisyonu, Türkiye için bu yıl yüzde 4,7 büyüme beklerken, 2017 yılının ilk yarısında yakalanan güçlü ekonomik ivmenin yavaş şekilde güç kaybedeceği öngörüldü. AB Komisyonu, yayınladığı "Bahar 2018 Ekonomik Tahminler"de, "İstihdam piyasasında görülen pozitif gelişmeler ve ücret artışları ile düşük reel faizlerin özel tüketimi desteklemeye devam edeceğini öngörüyoruz" dedi.

Devamını oku >>

NİSAN ENFLASYONU BEKLENTİYİ AŞTI

Enflasyonda artış beklentilerin üzerinde geldi; manşet ve çekirdek enflasyonda yükseliş piyasa tahminlerini aştı. 

Devamını oku >>

MIAMI’YE TÜRK KULESİ

Yaklaşık 300 milyon dolarlık yatırımla ABD Miami’de Okan Holding tarafından hayata geçirilecek 70 katlı projeye eylül ayında başlanıyor. İçinde otel, rezidans ve ofislerin olduğu proje için Hilton ile anlaştıklarını belirten Okan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Okan, “Bu proje ABD’de bir Türk firmasının hayata geçireceği en büyük proje olacak” dedi.

Devamını oku >>

ÜÇ EMLAK KONUT İHALESİ İLERİ TARİHE ERTELENDİ

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, 1 hafta içinde üç arsa ihalesinde iptal kararı aldı. Şevketiye arsasına ilişkin birinci oturumda taşınmazların asgari bedellerinin altında teklif sunulması nedeniyle alınan iptal kararını takiben Mayıs ayının başlarında yapımı planlanan Bizim Mahalle 1. ve 3. etap arsa ihaleleri de ileri bir tarihe ertelendi.

Devamını oku >>

İNŞAAT MALİYETLERİ ARTTI

İnşaat maliyetlerindeki artış devam ediyor. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayımlanan Şubat 2018 dönemine ait İnşaat Maliyet Endeksi, son 1 aylık periyotta yüzde 1.16 oranında artış kaydetti. İnşaat Maliyet Endeksi'ndeki artış geçen yılın Şubat ayına kıyasla ise yüzde 17.20 oranında artış gösterdi.

Devamını oku >>

İSDER LOJİSTİK SEKTÖRÜNÜN KALBİ CEMAT FUARINA KATILDI

İSDER (İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği) 23-27 Nisan tarihleri arasında Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen Cemat Lojistik, İntralojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi Fuarı’na katıldı. Cemat Fuarı bu yıl dünyanın en büyük sanayi fuarları arasında gösterilen Hannover Messe fuarı ile eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

Devamını oku >>

ABONELERİMİZİN (ÜYELERİMİZİN) DİKKATİNE

İnternet Sitemizi Kullanma Bilgilerinizi Lütfen Kendi Şirketiniz Dışındaki Kişilerle Paylaşmayınız.

Devamını oku >>

ANTALYA’DA 3.ETAP RAYLI SİSTEM İÇİN İMZALAR ATILDI

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 27 Mart Salı günü ihalesi gerçekleştirilen Varsak- Zerdalilik arasındaki 3’ncü Etap Raylı Sistem Projesi’nin yapım sözleşmesi düzenlenen törenle imzalandı. 

Devamını oku >>