UYGULAMALARIMIZ :

DUDULLU-BOSTANCI METROSUNUN ELEKTRİK İŞLERİNİ ORGE ENERJİ YAPACAK

İstanbul’da Dudullu-Bostancı metro inşaatının elektrik işlerini ORGE Enerji AŞ üstlendi

İstanbul Metrosu’nun Dudullu-Bostancı hattının elektrifikasyon işlerini gerçekleştirecek firma belli oldu. İdari bina ve depo binası ile iki istasyona ilişkin tüm elektrik işlerini, açılan ihaleye toplam 1.946.114,09 Euro + KDV tutarında teklif veren Orge Enerji AŞ’nin yapması kararlaştırıldı. İşveren konumundaki Şenbay-Kolin-Kalyon Dudullu Bostancı Metro Yapım Ortaklığı ile Orge Enerji AŞ arasında, proje kapsamında önceliği bulunan idari bina ve depo binasına ilişkin 951.963,65 Euro + KDV tutarlı sözleşme imzalandı.

Devamını oku >>

ANKAPARK İHALESİ ÜÇÜNCÜ KEZ ERTELENDİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisi üzerine yaptırılan Ankapark'ın işletmesi için 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45 inci maddesine göre "Açık Teklif Usulü" ile dün yapılan 3'üncü ihalede de teklif veren çıkmadı.

Devamını oku >>

DURGUN GEÇEN İNŞAAT SEKTÖRÜ YENİ SİSTEME GÜVENİYOR

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2018 Haziran Ayı Raporu’nu açıkladı.

Devamını oku >>

SEKTÖR İLGİLİLERİNİN DİKATİNE

BARAJ-A8 – KARAYOLU-A5- ÜSTYAPI-B2 (HASTANE VS.)

Belgeleriniz Değerlendirilir,Şirketleriniz Alınır-Satılır  Tel: 0312 - 230 60 51 – 230 84 33 - 0532 - 223 88 86

Devamını oku >>

MOSKOVA’NIN DEV ÇEVREYOLU PROJESİ İÇİN GÖZLER IC İÇTAŞ’TA

Rusya’da en büyük altyapı projelerinden birisi için daha bir Türk şirketinin adı gündemde. Moskova’nın 109 km’lik mevcut en büyük halka çevre yolu MKAD’ı dışına 530 km’lik yeni bir halka olarak inşaatı devam eden Merkez Halka Otomobil Yolu TsKAD (Центральная кольцевая автомобильная дорога, ЦКАД) inşaatı için Türk-İtalyan konsorsiyumu  ICA Construction (Türk IC İçtaş ve İtalyan Astaldi) ile görüşmelerin devam ettiği bildirildi.

Devamını oku >>

RÜZGAR ENERJİSİ YATIRIMLARI 10 MİLYAR DOLARI AŞACAK

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği Başkanı (TÜREB) Mustafa Serdar Ataseven, 23 Ekim'de son başvuruları alınacak bin 200 megavatlık deniz üstü (offshore) rüzgar enerjisi santralinin 3 milyar doların üzerinde yatırım hacmi ortaya çıkaracağını belirterek, "Bu yatırımla birlikte Türkiye'de kısa sürede sadece rüzgar enerjisine 10 milyar doların üzerinde bir yatırım yapılmış olacak." dedi.,

Devamını oku >>

TOKİ VE MİLLİ EMLAK ÇEVRE BAKANLIĞI'NA BAĞLANDI

Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi'nde faaliyet gösterecek Bakanlıkların revizyonu, çalışma alanları ve iş tanımlarına ilişkin süreç ilerliyor. Yayımlanan bir kararname ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı "Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı" olarak görev tanımı revize edilirken, son olarak TOKİ ve Emlak Konut gibi kurumların da Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlanması yolunda karar alındı.

Devamını oku >>

ANTALYA BOĞAÇAYI PROJESİNDE İHALE TAKVİMİ BELİRLENDİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin kentin turizm gelirlerini önemli ölçüde artırması hedefiyle tasarlanan Boğaçayı Projesi'ne ilişkin ihale takvimi belirlendi. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre ihale 02.08.2018 Perşembe günü Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın Yeni Hizmet Binası olan Encümen Toplantı Salonu'nda yapılacak.

Devamını oku >>

TÜRKİYE MİLLİ TAKIM SPORCUSU KADİR CÜVELEK  KİCKBOKS DALINDA İKİNCİ KEZ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

Türkiye Milli Takım sporcusu Kadir Cüvelek Tekno Şirketler Grubu sponsorluğunda, Yunanistan’ın Atina şehrinde düzenlenen Wako Avrupa KickBoks Şampiyonası’nda ikinci kez “Avrupa Şampiyonu” oldu.

Devamını oku >>

ÇİMENTO ÜRETİMİ DÖRT AYDA YÜZDE 12.86 ARTTI

Çimento üretimi, 2018 yılı Ocak-Nisan döneminde, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12.86 arttı ve üretimin yüzde 9.3'ü ihraç edildi.

Devamını oku >>

ASKİ İLE DSİ’DEN İŞBİRLİĞİ

ASKİ Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ile birlikte Başkent’te ortak projelere imza atacak.

Devamını oku >>

KANAL EDİRNE PROJESİ TAMAMLANIYOR

Türkiye'nin Yunanistan'a komşu kenti Edirne'de inşa edilen ve kamuoyunda Kanal Edirne olarak bilinen dev yatırımda sona gelindi. Özellikle bölgedeki su taşkınlarının önlenmesinde önemli rol oynaması beklenen proje toplamda 46 milyon TL'ye mal oldu.

Devamını oku >>

TOKİ 108 ARSASINI SATIŞA ÇIKARDI

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Türkiye genelindeki 26 kentte yer alan toplam 108 adet arsayı açık artırma yöntemiyle satışa çıkardığını duyurdu. Toplam büyüklükleri 1.1 milyon metrekareyi bulan arsalarla ilgili açık artırma 19 Temmuz 2018 günü gerçekleştirilecek

Devamını oku >>

İNŞAAT FAALİYETLERİNDE İKİNCİ ÇEYREK UYARISI

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan sektör raporlarının sonuncusu da kamuoyu ile paylaşıldı. 

Devamını oku >>

ANKAPARK İHALESİ İPTAL EDİLDİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ikinci Ankapark ihalesinden de sonuç çıkmadı. Daha önce 14 Haziran tarihinde gerçekleştirilen ilk ihaleye katılan olmamıştı. 

Devamını oku >>

EYÜPSULTAN’A YEPYENİ OTOPARKLAR

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, ilçedeki otopark sorununu çözüme kavuşturmak amacıyla da bir dizi çalışma başlattı.

Devamını oku >>

3. KÖPRÜ HİSSELERİ ÇİNLİLERE SATILIYOR

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde hisse değişimi için görüşmeler sürüyor. Önceki aylarda söylentiler şeklinde medyaya yansıyan görüşmelere ilişkin açıklamalarda bulunan İtalyan inşaat firması Astaldi'nin 1 numaralı ismi Paolo Astaldi, yatırımdaki hisselerin satışı için yürütülen görüşmelerde sona gelindiğini söyledi. Astaldi'nin Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde yüzde 33'lük hisse payı bulunuyor.

Devamını oku >>

YÜZDE 55 YERLİLİĞE SAHİP İLK RÜZGAR ENERJİSİ JENERATÖRÜ ÜRETİLDİ

Türkiye'nin rüzgar enerjisi tesislerinde kullanılmak üzere yüzde 55 yerlilikle üretilen ilk rüzgar enerjisi jeneratörü tanıtıldı. Global rüzgar enerjisi ekipmanları üreticisi Siemens Gamesa Renewable Energy, Yamaçtepe Rüzgar Enerjisi Projesi'nde Türk jeneratör üreticisi EMS Electronics ile yerli üretim jeneratör imal etti.

Devamını oku >>

YENİKAPI LİMANI ETÜT PROJE İHALESİNDE MALİ TEKLİFLER ALINDI

26 Haziran 2018 günü Yenikapı Kruvaziyer Limanı ve Yat Limanı Etüt Proje İşleri danışmanlık hizmet alımı ihalesinde mali teklifler alındı. Kısa listeye 5 firma girdi.

Devamını oku >>

İNŞAAT MALİYET ENDEKSİ ARTIŞI YILLIK 19,91’İ BULDU

Türkiye İstatistik Kurumu, 28 Haziran 2018 günü yayınladığı haber bülteninde inşaat maliyet endeksinin 2018 Nisan’ında aylık yüzde 2,03, 2017 yılı Nisan ayına göre yüzde 19,91 arttığını açıkladı.

Devamını oku >>