UYGULAMALARIMIZ :

ASELSAN'DAN DEV ANLAŞMA

ASELSAN'ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yer alan açıklamasında, ASELSAN ile Savunma Sanayii Başkanlığı arasında toplam bedeli 900 milyon TL ve 430 milyon dolar tutarında bir Elektronik Harp Sistemi Tedarik Sözleşmesi imzalandığı belirtildi.  Açıklamada, sözleşme kapsamında garanti dönemi dahil tüm teslimatların 2027 yılına kadar tamamlanacağı bildirildi.

Devamını oku >>

HAZİNEDE ‘TEK HESAP’ DÖNEMİ

Kamu idarelerinin ve döner sermayelerin mali kaynakları tek hesapta toplanıyor. Tek Hazine Kurumlar Hesabı Kapsamına Alınacak Kamu İdareleri ve Hesapların Belirlenmesi Hakkındaki Cumhurbaşkanı Kararı” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

Devamını oku >>

DÜNYANIN EN BÜYÜK GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ KONYA'YA KURULUYOR

Dünyanın en büyük güneş enerjisi santralı Konya’nın Karapınar ilçesinde kuruluyor. Dev santral, yılda 1.7 milyar kWh elektrik enerjisi üretecek ve 600 bin evin ihtiyacını karşılayacak.

Devamını oku >>

5 YILDA 600 KM METRO İHALE EDİLECEK

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, yeni geliştirdikleri formülle önümüzdeki 5 yıl içinde 600 kilometre metroyu ihale etmeyi planladıklarını belirterek, "İnşaatlar tamamlandığında, raylı sistemde Londra'yı geçmiş olacağız." dedi.

Devamını oku >>

İZBETON GRANİT ÜRETİM TESİSİ KURACAK

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yol ve asfalt çalışmalarını yürüten şirketi İZBETON, projelerde kullandığı granit için üretim tesisi kurarak yılda 2.5 milyon liralık tasarruf sağlayacak. Bergama'da kurulacak tesis, aynı zamanda Kozak bölgesindeki granit ocaklarından çıkan atıkları da değerlendirerek önemli bir geri dönüşüme imza atacak.

Devamını oku >>

KANAL İSTANBUL İÇİN GERİ SAYIM

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanan 100 Günlük İcraat Programı'ndaki Türkiye'nin gurur projeleri için çalışmaları hızlandırdıklarını belirterek, Kanal İstanbul için hem Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) hem de Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğünün (AYGM) çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Turhan, çalışmaların tamamlanmasının ardından 3 aylık süre içinde ihale ilanına çıkılmasının planlandığını açıkladı.

Devamını oku >>

MÜTEAHHİTLİK SEKTÖRÜ İLGİLİLERİNİN DİKKATİNE

BARAJ-A8 – KARAYOLU-A5- ÜSTYAPI-B2 (HASTANE VS.)

Belgeleriniz Değerlendirilir,Şirketleriniz Alınır-Satılır Tel: 0312 - 230 60 51 – 230 84 33 - 0532 - 223 88 86

Devamını oku >>

ANKAPARK İHALESİ YİNE ERTELENDİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen dördüncü Ankapark ihalesine teklif veren olmadı. İhale yine ertelendi

Devamını oku >>

İNŞAAT SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİNİN BAKAN ALBAYRAK'TAN ACİL ÇÖZÜM TALEBİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile bir araya gelen inşaat sektörü temsilcileri, faizlerin yüzde 98'e çekilmesi ve finansman sağlayıcı acil çözümlerin devreye alınmasının gerektiğini dile getirdi

Devamını oku >>

KAYNARCA TUZLA METRO HATTININ YAPIMINI ALARKO ÜSTLENDİ

Alarko, 14 Nisan 2017 tarihli sözleşmeyle Kaynarca Tuzla metrosunun yapımını üstlenmiş, İBB sözleşmeyi 2 Ocak 2018 tarihinde iptal ettiğini açıklamıştı. Alarko  projenin yapımını yeniden üstlendiklerini duyurdu

Devamını oku >>

İNŞAAT SEKTÖRÜ TEMMUZ 2018 ANALİZİ YAYINLANDI

Türkiye Müteahhitler Birliği Temmuz 2018 İnşaat Sektörü Analizi'nde, seçim sonrası uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde ekonomi yönetiminin tek elde toplanmasının memnuniyet yarattığı kaydedilirken, sırada yeni Orta Vadeli Program ile reform süreci olduğu belirtildi.

Devamını oku >>

YENİKAPI'YA 240 MW'LIK YÜZER ELEKTRİK SANTRALİ

İstanbul'un kesintiler nedeniyle elektrik sıkıntısı yaşanmaması için Yenikapı açığına doğalgaz ile çalışacak yüzer elektrik santrali kurulacak. Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) tarafından yapılması planlanan, 240 megawattlık santralin ÇED raporu, 2 Ağustos 2018 tarihinde yapılacak İDK (İnceleme Değerlendirme Komisyonu) toplantısında değerlendirilecek.

Devamını oku >>

AKKUYU’DA 2. REAKTÖR İÇİN İNŞAAT İZNİ YOLDA

3 Nisan'da temeli atılan ve Türkiye'nin ilk Nükleer Güç Santrali olacak Akkuyu'nun ikinci reaktör inşaatı çalışmaları için izin hazırlıkları tamamlandı. 

Devamını oku >>

28 MİLLET BAHÇESİNE 3 MİLYARLIK YATIRIM

Millet bahçeleri için hazırlıklar son aşamaya geldi. Taslak çalışmaya göre 17 ilde, 28 millet bahçesi yapımı planlanıyor. Planlanan millet bahçeleri için yaklaşık olarak 3 milyar liralık harcama öngörüldü.

Devamını oku >>

VAN'A GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ KURULUYOR

Yaklaşık 55 milyon dolarlık yatırımla çalışmaları sürdürülen lisanslı Güneş Enerjisi Santrali ile 30 bin hanenin elektrik ihtiyacı karşılanacak.

Devamını oku >>

KUZEY AKIM 2 DOĞALGAZ BORU HATTININ İNŞAATI BAŞLADI

Nord Stream 2 şirketi, Rus gazının Baltık Denizi üzerinden Almanya’ya sevk edilmesini sağlayacak Kuzey Akımı-2 doğalgaz boru hattının inşaatı çerçevesinde boru döşenmeye başlandığını bildirildi.

Devamını oku >>

YENİ DÖNEMDE KAMU YATIRIMLARI HIZLANACAK

Cumhurbaşkanlığı’na bağlı olarak Strateji ve Bütçe başkanlığı kuruldu. Görev alanı çok geniş olan Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı’yla birlikte yıllık kamu yatırım programını da hazırlayacak

Devamını oku >>

YAPIM İŞLERİNDE BENZER İŞ DENEYİMİNDE “ESASLI UNSUR” UYGULAMASI DEVREYE GİRDİ

19 Haziran 2018 Salı tarihli ve 30435 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak, yürürlüğe giren “YAPIM İŞLERİNDE BENZER İŞ GRUPLARI TEBLİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ” ile bağlantılı 19 Haziran 2018 Salı tarihli ve 30435 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “KAMU İHALE GENEL TEBLİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ”in  yürürlük tarihi olarak 30 gün süreli 6’ıncı maddesi 19 Temmuz 2018 Perşembe günü itibariyle yürürlüğe girdi.

Devamını oku >>

ŞİŞECAM'A INSTİTUTİONAL INVESTOR’DAN 3 ÖDÜL

Şişecam Topluluğu, New York merkezli Euromoney Institutional Investor’ın “EMEA Yönetim Ekibi 2018” araştırmasında, sanayi şirketleri arasında “En İyi CFO” ve “En İyi Yatırımcı İlişkileri Programı” ödüllerine layık görülen, “En İyi Kurumsal Yönetişim” alanında da ikinci oldu.

Devamını oku >>

ALANYA GES 4 PROJESİ SON AŞAMADA

Alanya Belediyesi, Toslak Mahallesi’nde hayata geçirdiği GES 1, GES 2 ve GES 3 Güneş Enerji Santrallerine yenisini ekliyor. Yeni GES 4 Projesi’nde son aşamaya gelindi. Alanya Belediyesi ile Akdeniz Elektrik Dağıtım Şirketi arasında GES 4 güneş enerji santralinin bağlantı protokolü bugün imzalandı. Başkan Yücel, ihale ve sahada kurulum çalışmalarının önümüzdeki günlerde başlayacağını belirtti.

Devamını oku >>