UYGULAMALARIMIZ :

İGA BİLİŞİM ŞİRKETİ KURULDU

Tamamlandığında dünyanın sıfırdan yapılan en büyük havalimanı olacak İstanbul Yeni Havalimanı'nda bulunan bilişim teknolojileri sisteminin altyapı ve yazılım hizmetlerini sağlamak üzere İGA Havalimanı İşletmesi AŞ tarafından İGA Bilişim şirketi kuruldu.

Devamını oku >>

SANAYİ SEKTÖRÜNDE ‘KADIN’IN ÖNEMİ

TİAD, TÜYAP, ve Marketing Türkiye iş birliğiyle MAKTEK Avrasya 2018 Fuarı kapsamında düzenlenen “Sanayide Üreten Kadınlar Buluşması” paneli, “Endüstri şirketlerinde kadının rolü”, “Türkiye’de kadın meselesi” ve “Bir sanayi şirketinde üst düzey yönetici olmak” başlıklı konularıyla sanayi sektöründe kadının varlığını masaya yatırdı.

Devamını oku >>

GÜNEŞ ENERJİSİNDE BİN MEGAVATLIK YENİ YATIRIM

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Şanlıurfa, Hatay ve Niğde'de güneş enerjisi santrallerinin kurulması amacıyla toplam bin megavat bağlantı kapasiteli üç ihale yapacak. Konuya ilişkin ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Devamını oku >>

AKM PROJESİNE İKİ ULUSLARARASI ÖDÜL

Projesi Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından hazırlanan yeni Atatürk Kültür Merkezi Binası, iki büyük uluslararası organizasyonda büyük ödüle kavuştu. Atatürk Merkezi Binası, World Architecture Festival ve Cityscape Global'de büyük ödüle sahip oldu. Atatürk Kültür Merkezi'ne başarı getiren ilk etkinlik  World Architecture Festival-WAFX 2018 kapsamında verilen Kültürel Kimlik ödülü oldu.

Devamını oku >>

EMLAK KONUT 26 TAŞINMAZINI SATIŞA SUNUYOR

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 26 adet gayrimenkulünü aynı gün gerçekleştireceği ihaleyle satışa sunuyor. Toplam muhammen bedeli KDV dahil 1.416.000.000  ve KDV hariç 1.200.000.000 TL olan gayrimenkullere ilişkin açık artırma 15.10.2018 tarihinde yapılacak.

Devamını oku >>

İSDER AVRUPA İSTİF MAKİNALARI FEDERASYONUNUN YÖNETİM KURULUNA SEÇİLDİ

İSDER İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği, üst kuruluşu FEM- Avrupa İstif Makinaları Federasyonu tarafından 13-14 Eylül tarihlerinde Antwerp, Belçika’da düzenlenen FEM Kongresinde İSDER Yönetim Kurulu Başkanı Ender AKBAYTOGAN, yönetim kuruluna seçildi.

Devamını oku >>

YENİ ULUS MEYDANI HAYATA GEÇECEK

TRT Haber’de canlı yayına katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, alt ve üst yapıya yönelik projelerle ilgili açıklamalar yaptı.

Devamını oku >>

İNŞAAT MALİYET ENDEKSİ TEMMUZ’DA ARTTI

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2018 yılı Temmuz ayı inşaat maliyet endeksini açıkladı. Buna göre; inşaat maliyet endeksi (İME), 2018 yılı Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 1,63, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 27,01 arttı. Bir önceki aya göre malzeme endeksi yüzde 2,07, işçilik endeksi yüzde 0,62 arttı. Ayrıca, bir önceki yılın aynı ayına göre malzeme endeksi yüzde 32,07, işçilik endeksi yüzde 16,39 arttı.

Devamını oku >>

TASFİYE KARARNAMESİ GELİYOR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M. Cahit Turhan, değişen, gelişen piyasa şartlarına göre, sözleşmelerin yürütülmesinde tarafların hak ve hukukunu korumak adına oluşan mağduriyeti gidermek amacıyla hazırlanan Tasfiye Kararnamesi`nin önümüzdeki günlerde yürürlüğe gireceğini bildirdi.

Devamını oku >>

ALBAYRAK “ÖNEMLİ ADIMLAR ATILACAK”

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Birleşmiş Milletler 73. Genel Kurul görüşmeleri için bulunduğu New York'ta, Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) tarafından düzenlenen 9. Türkiye Yatırım Konferansında konuştu.

Devamını oku >>

ALTUNİZADE-SABİHA GÖKÇEN METRO HATTINI BAKANLIK YAPACAK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Altunizade-Sabiha Gökçen ve Söğütlüçeşme-İncirli metro hatları ve Sabiha Gökçen Havalimanı raylı sistem bağlantısı işini üstlendi.

Devamını oku >>

CEPHE TASARIMINDA YENİ TEKNOLOJİLER

Şişecam Düzcam, Tremco illbruck ve Reynaers işbirliğiyle gerçekleştirilen "Cephe Tasarımında Yeni Teknolojiler" etkinliğine ev sahipliği yaptı.

Devamını oku >>

FİYAT FARKI VE TASFİYE İMKANI TALEBİ

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Celal Koloğlu yazılı bir açıklama yaparak “Yapım işinin özelliklerine ve malzemelerin ağırlık oranlarına göre fiyat farkı katsayısının belirlendiği bir sistem geliştirilmelidir. Diğer yandan fiyat farkının maliyetleri karşılamaması nedeniyle işlerin yapımlarının gerçekleştirilememesi halinde tasfiye imkanı verilmelidir” dedi.

Devamını oku >>

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE YÜZDE 0.8 ARTIŞ

Gayrisafi Yurt içi Hasılayı oluşturan faaliyetler incelendiğinde, 2018 yılının ikinci çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre zincirlenmiş hacim endeksi olarak; tarım sektörü toplam katma değeri yüzde 1,5 azalırken, sanayi sektörü yüzde 4,3 ve inşaat sektörü yüzde 0,8 arttı. Ticaret, ulaştırma, konaklama ve yiyecek hizmeti faaliyetlerinin toplamından oluşan hizmetler sektörünün katma değeri ise yüzde 8 arttı.

Devamını oku >>

2018 YILI İLK YARISI SONUÇLANAN İHALELERİN SÖZLEŞME TUTARI 110 MİLYAR LİRAYI GEÇTİ

Kamu İhale Kurumu İdareler tarafından gerçekleştirilen kamu alımlarına ilişkin, teyit istatistikleri, ilan istatistikleri, sözleşme istatistikleri, şikayet ve Kurul karar istatistiklerini açıkladı. Buna göre  2018 yılı ilk 6 ayında 55 bin 810 ihale yapıldı. Bu ihalelerden 6 bin 974’ü ihale tarihinden sonra iptal edildi. 2018 yılı ilk 6 ayında Kuruma sözleşme bilgisi gönderilen ve iş başlangıcı 2018 yılı olan 48 bin  730 ihale sonuçlandı. Bu ihaleler 7 bin 812 idare tarafından gerçekleştirildi.

Devamını oku >>

ANT YAPI'DAN RUSYA'YA 57.5 MİLYON DOLARLIK PROJE

Dünyanın en büyük müteahhitleri histesinde yer alan Ant Yapı Rusya'da hayata geçirilecek Action 44 Otel-Ofis projesine başladı. Proje 57.5 milyon USD'ye mal olacak.

Devamını oku >>

JEOTERMAL KAYNAK ARAMA RUHSAT SAHASI İHALE EDİLECEK

Afyonkarahisar'ın 4 ilçesindeki 11 jeotermal kaynak arama ruhsatlı saha için ihaleye çıkılacak.

Afyonkarahisar İl Özel İdaresi İl Encümeni Başkanlığının konuya ilişkin ilanı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Devamını oku >>

ZORLU ENERJİ KAZAKİSTAN'DA 50 MW'LIK GÜNEŞ SANTRALİ KURACAK

Türkiye'nin enerji devi firmalarından biri olan Zorlu Enerji, yurt dışı yatırımlarını sürdürüyor. Bu çerçevede Kazakistan'da yapımı planlanan Solar Enerji Santrali için iyi niyet anlaşması imzalandığı kaydedildi.

Devamını oku >>

SAPANCA TELEFERİK PROJESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

Sapanca Teleferik Projesi ihale sürecinin tamamlanmasının ardından bugün ilgili firma ile karşılıklı sözleşme imzaları atıldı.

Devamını oku >>

ÇAY BARAJININ GÖVDE DOLGUSU TAMAMLANDI

Bölgenin en yüksek barajı olan Afyonkarahisar Çay Barajında 2.850.000 m³ gövde dolgusu 8 Eylül 2018 tarihi itibari ile tamamlanmış olup bir sonraki aşama olan gövde ön yüzeyinin betonla kaplanması ve diğer ünitelerin tamamlanarak 2019 yılı içerisinde barajın hizmete alınması hedeflenmektedir.

Devamını oku >>