UYGULAMALARIMIZ :

AKKUYU’DA 2. REAKTÖR İÇİN İNŞAAT İZNİ YOLDA

3 Nisan'da temeli atılan ve Türkiye'nin ilk Nükleer Güç Santrali olacak Akkuyu'nun ikinci reaktör inşaatı çalışmaları için izin hazırlıkları tamamlandı. 

Devamını oku >>

28 MİLLET BAHÇESİNE 3 MİLYARLIK YATIRIM

Millet bahçeleri için hazırlıklar son aşamaya geldi. Taslak çalışmaya göre 17 ilde, 28 millet bahçesi yapımı planlanıyor. Planlanan millet bahçeleri için yaklaşık olarak 3 milyar liralık harcama öngörüldü.

Devamını oku >>

VAN'A GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ KURULUYOR

Yaklaşık 55 milyon dolarlık yatırımla çalışmaları sürdürülen lisanslı Güneş Enerjisi Santrali ile 30 bin hanenin elektrik ihtiyacı karşılanacak.

Devamını oku >>

KUZEY AKIM 2 DOĞALGAZ BORU HATTININ İNŞAATI BAŞLADI

Nord Stream 2 şirketi, Rus gazının Baltık Denizi üzerinden Almanya’ya sevk edilmesini sağlayacak Kuzey Akımı-2 doğalgaz boru hattının inşaatı çerçevesinde boru döşenmeye başlandığını bildirildi.

Devamını oku >>

YENİ DÖNEMDE KAMU YATIRIMLARI HIZLANACAK

Cumhurbaşkanlığı’na bağlı olarak Strateji ve Bütçe başkanlığı kuruldu. Görev alanı çok geniş olan Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı’yla birlikte yıllık kamu yatırım programını da hazırlayacak

Devamını oku >>

YAPIM İŞLERİNDE BENZER İŞ DENEYİMİNDE “ESASLI UNSUR” UYGULAMASI DEVREYE GİRDİ

19 Haziran 2018 Salı tarihli ve 30435 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak, yürürlüğe giren “YAPIM İŞLERİNDE BENZER İŞ GRUPLARI TEBLİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ” ile bağlantılı 19 Haziran 2018 Salı tarihli ve 30435 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “KAMU İHALE GENEL TEBLİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ”in  yürürlük tarihi olarak 30 gün süreli 6’ıncı maddesi 19 Temmuz 2018 Perşembe günü itibariyle yürürlüğe girdi.

Devamını oku >>

ŞİŞECAM'A INSTİTUTİONAL INVESTOR’DAN 3 ÖDÜL

Şişecam Topluluğu, New York merkezli Euromoney Institutional Investor’ın “EMEA Yönetim Ekibi 2018” araştırmasında, sanayi şirketleri arasında “En İyi CFO” ve “En İyi Yatırımcı İlişkileri Programı” ödüllerine layık görülen, “En İyi Kurumsal Yönetişim” alanında da ikinci oldu.

Devamını oku >>

ALANYA GES 4 PROJESİ SON AŞAMADA

Alanya Belediyesi, Toslak Mahallesi’nde hayata geçirdiği GES 1, GES 2 ve GES 3 Güneş Enerji Santrallerine yenisini ekliyor. Yeni GES 4 Projesi’nde son aşamaya gelindi. Alanya Belediyesi ile Akdeniz Elektrik Dağıtım Şirketi arasında GES 4 güneş enerji santralinin bağlantı protokolü bugün imzalandı. Başkan Yücel, ihale ve sahada kurulum çalışmalarının önümüzdeki günlerde başlayacağını belirtti.

Devamını oku >>

DUDULLU-BOSTANCI METROSUNUN ELEKTRİK İŞLERİNİ ORGE ENERJİ YAPACAK

İstanbul’da Dudullu-Bostancı metro inşaatının elektrik işlerini ORGE Enerji AŞ üstlendi

İstanbul Metrosu’nun Dudullu-Bostancı hattının elektrifikasyon işlerini gerçekleştirecek firma belli oldu. İdari bina ve depo binası ile iki istasyona ilişkin tüm elektrik işlerini, açılan ihaleye toplam 1.946.114,09 Euro + KDV tutarında teklif veren Orge Enerji AŞ’nin yapması kararlaştırıldı. İşveren konumundaki Şenbay-Kolin-Kalyon Dudullu Bostancı Metro Yapım Ortaklığı ile Orge Enerji AŞ arasında, proje kapsamında önceliği bulunan idari bina ve depo binasına ilişkin 951.963,65 Euro + KDV tutarlı sözleşme imzalandı.

Devamını oku >>

ANKAPARK İHALESİ ÜÇÜNCÜ KEZ ERTELENDİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisi üzerine yaptırılan Ankapark'ın işletmesi için 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45 inci maddesine göre "Açık Teklif Usulü" ile dün yapılan 3'üncü ihalede de teklif veren çıkmadı.

Devamını oku >>

DURGUN GEÇEN İNŞAAT SEKTÖRÜ YENİ SİSTEME GÜVENİYOR

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2018 Haziran Ayı Raporu’nu açıkladı.

Devamını oku >>

SEKTÖR İLGİLİLERİNİN DİKATİNE

BARAJ-A8 – KARAYOLU-A5- ÜSTYAPI-B2 (HASTANE VS.)

Belgeleriniz Değerlendirilir,Şirketleriniz Alınır-Satılır  Tel: 0312 - 230 60 51 – 230 84 33 - 0532 - 223 88 86

Devamını oku >>

MOSKOVA’NIN DEV ÇEVREYOLU PROJESİ İÇİN GÖZLER IC İÇTAŞ’TA

Rusya’da en büyük altyapı projelerinden birisi için daha bir Türk şirketinin adı gündemde. Moskova’nın 109 km’lik mevcut en büyük halka çevre yolu MKAD’ı dışına 530 km’lik yeni bir halka olarak inşaatı devam eden Merkez Halka Otomobil Yolu TsKAD (Центральная кольцевая автомобильная дорога, ЦКАД) inşaatı için Türk-İtalyan konsorsiyumu  ICA Construction (Türk IC İçtaş ve İtalyan Astaldi) ile görüşmelerin devam ettiği bildirildi.

Devamını oku >>

RÜZGAR ENERJİSİ YATIRIMLARI 10 MİLYAR DOLARI AŞACAK

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği Başkanı (TÜREB) Mustafa Serdar Ataseven, 23 Ekim'de son başvuruları alınacak bin 200 megavatlık deniz üstü (offshore) rüzgar enerjisi santralinin 3 milyar doların üzerinde yatırım hacmi ortaya çıkaracağını belirterek, "Bu yatırımla birlikte Türkiye'de kısa sürede sadece rüzgar enerjisine 10 milyar doların üzerinde bir yatırım yapılmış olacak." dedi.,

Devamını oku >>

TOKİ VE MİLLİ EMLAK ÇEVRE BAKANLIĞI'NA BAĞLANDI

Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi'nde faaliyet gösterecek Bakanlıkların revizyonu, çalışma alanları ve iş tanımlarına ilişkin süreç ilerliyor. Yayımlanan bir kararname ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı "Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı" olarak görev tanımı revize edilirken, son olarak TOKİ ve Emlak Konut gibi kurumların da Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlanması yolunda karar alındı.

Devamını oku >>

ANTALYA BOĞAÇAYI PROJESİNDE İHALE TAKVİMİ BELİRLENDİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin kentin turizm gelirlerini önemli ölçüde artırması hedefiyle tasarlanan Boğaçayı Projesi'ne ilişkin ihale takvimi belirlendi. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre ihale 02.08.2018 Perşembe günü Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın Yeni Hizmet Binası olan Encümen Toplantı Salonu'nda yapılacak.

Devamını oku >>

TÜRKİYE MİLLİ TAKIM SPORCUSU KADİR CÜVELEK  KİCKBOKS DALINDA İKİNCİ KEZ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

Türkiye Milli Takım sporcusu Kadir Cüvelek Tekno Şirketler Grubu sponsorluğunda, Yunanistan’ın Atina şehrinde düzenlenen Wako Avrupa KickBoks Şampiyonası’nda ikinci kez “Avrupa Şampiyonu” oldu.

Devamını oku >>

ÇİMENTO ÜRETİMİ DÖRT AYDA YÜZDE 12.86 ARTTI

Çimento üretimi, 2018 yılı Ocak-Nisan döneminde, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12.86 arttı ve üretimin yüzde 9.3'ü ihraç edildi.

Devamını oku >>

ASKİ İLE DSİ’DEN İŞBİRLİĞİ

ASKİ Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ile birlikte Başkent’te ortak projelere imza atacak.

Devamını oku >>

KANAL EDİRNE PROJESİ TAMAMLANIYOR

Türkiye'nin Yunanistan'a komşu kenti Edirne'de inşa edilen ve kamuoyunda Kanal Edirne olarak bilinen dev yatırımda sona gelindi. Özellikle bölgedeki su taşkınlarının önlenmesinde önemli rol oynaması beklenen proje toplamda 46 milyon TL'ye mal oldu.

Devamını oku >>