UYGULAMALARIMIZ :

ASKİ 15 NOKTADA SU TAŞKINLARI ÖNLEME İNŞAATINA BAŞLIYOR

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, yoğun yağışla birlikte Başkent’te yaşanan su taşkınlarının önüne geçmek için ASKİ ile birlikte hazırlanan önemli bir projeyi, düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.

Devamını oku >>

GÜRSEL BARAN: “TÜRK VE JAPON MÜTEAHHİTLER ÜÇÜNCÜ ÜLKELERDE BİRLİKTE PROJE YÜRÜTEBİLİRLER”

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran'ı ziyaret eden Japonya Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, "Japonya ile Türkiye ve Ankara arasındaki iş ilişkilerinin daha da ileri taşınması için elimden geleni yapacağım" dedi.

Devamını oku >>

TANAP'IN DESTEĞİ 140 MİLYON LİRAYA ULAŞACAK

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar, TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında düzenlenen 2. Hibe Çağrısı İmza Töreni'nde yaptığı konuşmada, TANAP'ın rekor sayılabilecek sürede tamamlandığını, 12 Haziran'da Azerbaycan ve Türkiye'nin ev sahipliğinde 49 yıl sürecek işletme dönemine geçildiğini söyledi.

Devamını oku >>

ELEKTRİK PİYASASI LİSANS YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Devamını oku >>

TEMMUZ AYI İMSAD SANAYİ BİLEŞİK ENDEKSİ 2,01 PUAN DÜŞTÜ

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Temmuz ayı sonuçları açıklandı. Buna göre İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Temmuz ayında 2,01 puan düşerek 94,71 puan olarak gerçekleşti.

Devamını oku >>

YÖNETMELİK<

KAMU İHALE KURUMUNDAN:YAPIM İŞLERİ İHALELERİ UYGULAMA YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

Devamını oku >>

İKİ İNŞAAT DEVİNDEN KONKORDATO BAŞVURUSU

İnşaat ve altyapı alanlarında varlığı hissedilen kriz baskısı ile birlikte kimi firmaların faaliyetleri de zorlu bir sürece girdi. İnşaat ve altyapı alanlarında faaliyet gösteren Sedyol İnşaat ve Payas İnşaat'ın konkordato başvurusunda bulunduğu açıklandı.

Devamını oku >>

VARLIK YÖNETİM ŞİRKETLERİ İNŞAAT KREDİLERİNİN SATIŞINI BEKLİYOR

İnşaat sektöründe yaşanan kredi problemleri önemli boyutlara ulaştı. Varlık Yönetim Şirketi Hayat Varlık CEO'su Hilmi Güvenal, önümüzdeki dönemde inşaat sektöründen satış beklediğini belirterek: "Son bir kaç yıldır yarım kalan inşaat projeleri ve müteahhitlere verilen krediler bulunuyor." dedi. Yarım kalmış inşaat projeleri de dahil olmak üzere inşaat kredilerinin bu sene satılmasını beklediklerini vurgulayan Güvenal: "Bu alanda bankalardan 1 milyar TL'lik satış bekliyorum." şeklinde konuştu.

Devamını oku >>

ASELSAN'DAN DEV ANLAŞMA

ASELSAN'ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yer alan açıklamasında, ASELSAN ile Savunma Sanayii Başkanlığı arasında toplam bedeli 900 milyon TL ve 430 milyon dolar tutarında bir Elektronik Harp Sistemi Tedarik Sözleşmesi imzalandığı belirtildi.  Açıklamada, sözleşme kapsamında garanti dönemi dahil tüm teslimatların 2027 yılına kadar tamamlanacağı bildirildi.

Devamını oku >>

HAZİNEDE ‘TEK HESAP’ DÖNEMİ

Kamu idarelerinin ve döner sermayelerin mali kaynakları tek hesapta toplanıyor. Tek Hazine Kurumlar Hesabı Kapsamına Alınacak Kamu İdareleri ve Hesapların Belirlenmesi Hakkındaki Cumhurbaşkanı Kararı” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

Devamını oku >>

DÜNYANIN EN BÜYÜK GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ KONYA'YA KURULUYOR

Dünyanın en büyük güneş enerjisi santralı Konya’nın Karapınar ilçesinde kuruluyor. Dev santral, yılda 1.7 milyar kWh elektrik enerjisi üretecek ve 600 bin evin ihtiyacını karşılayacak.

Devamını oku >>

5 YILDA 600 KM METRO İHALE EDİLECEK

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, yeni geliştirdikleri formülle önümüzdeki 5 yıl içinde 600 kilometre metroyu ihale etmeyi planladıklarını belirterek, "İnşaatlar tamamlandığında, raylı sistemde Londra'yı geçmiş olacağız." dedi.

Devamını oku >>

İZBETON GRANİT ÜRETİM TESİSİ KURACAK

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yol ve asfalt çalışmalarını yürüten şirketi İZBETON, projelerde kullandığı granit için üretim tesisi kurarak yılda 2.5 milyon liralık tasarruf sağlayacak. Bergama'da kurulacak tesis, aynı zamanda Kozak bölgesindeki granit ocaklarından çıkan atıkları da değerlendirerek önemli bir geri dönüşüme imza atacak.

Devamını oku >>

KANAL İSTANBUL İÇİN GERİ SAYIM

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanan 100 Günlük İcraat Programı'ndaki Türkiye'nin gurur projeleri için çalışmaları hızlandırdıklarını belirterek, Kanal İstanbul için hem Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) hem de Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğünün (AYGM) çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Turhan, çalışmaların tamamlanmasının ardından 3 aylık süre içinde ihale ilanına çıkılmasının planlandığını açıkladı.

Devamını oku >>

MÜTEAHHİTLİK SEKTÖRÜ İLGİLİLERİNİN DİKKATİNE

BARAJ-A8 – KARAYOLU-A5- ÜSTYAPI-B2 (HASTANE VS.)

Belgeleriniz Değerlendirilir,Şirketleriniz Alınır-Satılır Tel: 0312 - 230 60 51 – 230 84 33 - 0532 - 223 88 86

Devamını oku >>

ANKAPARK İHALESİ YİNE ERTELENDİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen dördüncü Ankapark ihalesine teklif veren olmadı. İhale yine ertelendi

Devamını oku >>

İNŞAAT SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİNİN BAKAN ALBAYRAK'TAN ACİL ÇÖZÜM TALEBİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile bir araya gelen inşaat sektörü temsilcileri, faizlerin yüzde 98'e çekilmesi ve finansman sağlayıcı acil çözümlerin devreye alınmasının gerektiğini dile getirdi

Devamını oku >>

KAYNARCA TUZLA METRO HATTININ YAPIMINI ALARKO ÜSTLENDİ

Alarko, 14 Nisan 2017 tarihli sözleşmeyle Kaynarca Tuzla metrosunun yapımını üstlenmiş, İBB sözleşmeyi 2 Ocak 2018 tarihinde iptal ettiğini açıklamıştı. Alarko  projenin yapımını yeniden üstlendiklerini duyurdu

Devamını oku >>

İNŞAAT SEKTÖRÜ TEMMUZ 2018 ANALİZİ YAYINLANDI

Türkiye Müteahhitler Birliği Temmuz 2018 İnşaat Sektörü Analizi'nde, seçim sonrası uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde ekonomi yönetiminin tek elde toplanmasının memnuniyet yarattığı kaydedilirken, sırada yeni Orta Vadeli Program ile reform süreci olduğu belirtildi.

Devamını oku >>

YENİKAPI'YA 240 MW'LIK YÜZER ELEKTRİK SANTRALİ

İstanbul'un kesintiler nedeniyle elektrik sıkıntısı yaşanmaması için Yenikapı açığına doğalgaz ile çalışacak yüzer elektrik santrali kurulacak. Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) tarafından yapılması planlanan, 240 megawattlık santralin ÇED raporu, 2 Ağustos 2018 tarihinde yapılacak İDK (İnceleme Değerlendirme Komisyonu) toplantısında değerlendirilecek.

Devamını oku >>