UYGULAMALARIMIZ :

İSTANBUL'A 12 YENİ TELEFERİK HATTI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 2019 sonrasında toplam 12 teleferik hattını İstanbulluların hizmetine sunacak.

Devamını oku >>

İSTANBUL'UN DİK YOKUŞLARINA YÜRÜYEN MERDİVEN

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul’un yaya yokuşları için önemli bir projeyi hayata geçiriyor. Özellikle engelli ve yaşlıları mutlu edecek projeyle yokuşlara yürüyen merdiven yapılacak. İhaleye açılan proje ilk etapta Beyoğlu, Fatih ve Eyüp’teki 3 yokuşta başlatılacak.

Devamını oku >>

ESENBOĞA METRO HATTI'NI ULAŞTIRMA BAKANLIĞI YAPACAK

Esenboğa Metro Hattı'nı, geçtiğimiz Nisan ayında Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen  Ankara  Gençlik Kolları 5. Olağan İl Kongresi'nde müjdelemişti. Başbakan Yıldırım, "Esenboğa Havalimanı'na metro yapacağız. Çubuk'a kadar da metroyu uzatacağız." demişti.

Devamını oku >>

YARIM PROJELERİ ALMAN FİRMA TAMAMLAYACAK

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, 15 Temmuz darbe girişim sonrasında yönetimini üstlendiği iki inşaat firması mağdurları için müjdeli haberi açıkladı. Fi Yapı ve Dumankaya İnşaat'ın yarım kalan projeleri nedeniyle mağduriyet yaşayan yaklaşık 20 bin kişi, gelen haberle rahat bir nefes aldı. 

Devamını oku >>

İNŞAAT MALZEMELERİ SEKTÖRÜNDE FAALİYETLER GERİLEDİ

İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, mayısta aylık 2,31 puan düşerek 98,63 puan olarak kaydedildi. Yeniden 100 puanın altına inen endekste, hem faaliyetlerin gerilediği hem de güven ve beklentilerde bozulmanın kuvvetlendiği görüldü.

Devamını oku >>

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE 'KALICI DURGUNLUK' ALARMI

İnşaat sektöründe 2018 yılının ilk 4 ayında geçen yıla kıyasla daralan faaliyet hacmi, Mayıs ayında dip noktaya ulaştı. Türkiye Hazır Beton Birliği tarafından her ay periyodik olarak yayımlanan 'Hazır Beton Endeksi'nin Mayıs ayı verileri  'sektördeki durgunluğun kalıcı hale gelmeye başladığı'na işaret etti.

Devamını oku >>

SEKTÖR İLGİLİLERİNİN DİKKATİNE

BARAJ-A8 – KARAYOLU-A5- ÜSTYAPI-B2 (HASTANE VS.)

Belgeleriniz Değerlendirilir,Şirketleriniz Alınır-Satılır Tel: 0312 - 230 60 51 – 230 84 33 - 0532 - 223 88 86

Devamını oku >>

RİVA'YA DOĞA DOSTU VİLLA PROJESİ

Galatasaray’ın Riva arazisi ihalesini kazanan Yılmaz İnşaat, merakla beklenen proje için çalışmalarını tamamlamak üzere. Projede bölgenin ekolojik özelliğini koruyan firma, lagün ve yenilenebilir enerjisiyle Türkiye’de örnek bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. 

Devamını oku >>

ÇATI ÜSTÜ GES TEBLİĞİ YAYINLANDI

Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı çatı üstü güneş elektriği sistemleri ile üretilecek ihtiyaç fazlası elektriğin satışına yönelik usul ve esasları da içeren bir düzenleme yayınladı.

Devamını oku >>

TANAP'IN AÇILIŞI YAPILDI

Yapımı üç yıldır süren ve Azerbaycan doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak olan Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP) açıldı.

Devamını oku >>

İNŞAAT MALZEMELERİ İHRACATI NİSAN'DA DA YÜKSELDİ

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği tarafından yayımlanan Nisan 2018 dönemine ait İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi, ihracattaki yükselen performansın devam ettiğini gösterdi. Rapora göre, ihracattaki artışa karşın ithalattaki artış da yavaş seviyede de olsa sürdü.

Devamını oku >>

İNŞAAT SEKTÖRÜNDEN SON DÖRT YILIN EN YÜKSEK 'İLK ÇEYREK' BÜYÜMESİ

İnşaat sektörünün büyüme eğilimindeki zayıflama, 2017'nin son çeyrek döneminin ardından 2018'in ilk üç aylık periyoduna da yansıdı. Özellikle geçen yılın 3'üncü çeyrek döneminde yüzde 18.7'lik büyüme performansı gösteren ve Türkiye ekonomisinin itici gücü olarak nitelendirilen inşaat sektörü, 4'üncü çeyrekte de 5.8'lik büyüme performansı göstermiş ve uzun bir süreden sonra ilk kez Türkiye ekonomisinin dönemsel büyüme performansının altında kalmıştı. 

Devamını oku >>

TÜRKİYE EKONOMİSİ, İLK ÇEYREKTE YÜZDE 7.4 BÜYÜDÜ

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Ocak-Mart 2018 dönemine ilişkin dönemsel gayrisafi yurtiçi hasıla verisini internet sitesinden duyurdu. Böylece, Türkiye 2018'in ilk çeyreğinde 7.4 büyüdü.

Devamını oku >>

İMAR BARIŞI TEBLİĞİ RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Çevre ve Şehircilik ile Maliye Bakanlıkları tarafından hazırlanan, "Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslar" başlıklı tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Devamını oku >>

İZMİR-İSTANBUL OTOYOLU'NUN YÜZDE 90'I TAMAMLANDI

2018 yılı içinde Balıkesir etabının hizmete açılmasının hedeflendiği İstanbul-İzmir Otoyolu'nun yüzde 90'lık kısmı tamamlandı Hükümetin uzun vadeli olarak tasarladığı İstanbul-İzmir Otoyolu projesinde büyük bir hızla sona yaklaşılıyor.

Devamını oku >>

RİZE-ARTVİN HAVALİMANI'NDA SON DURUM

Türkiye'nin deniz üzerine inşa edilecek ikinci havaalanı projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Rize-Artvin Havalimanı kapsamında Rize'ye bağlı Pazar ilçesi Yeşilköy köyünde sürdürülen çalışmalar sebebiyle 100'ün üzerinde kamyonun 24 saat boyunca yoğun bir trafik oluşturduğu gözlemleniyor.

Devamını oku >>

İLK MİLLİ HES TÜRBİNİ KEPEZ 1’E TAKILACAK

Türkiye’de yerli ve milli hidroelektrik santrali türbini geliştirildi. Üretimi süren ilk türbin Antalya’daki Kepez-1 hidroelektrik santraline (HES) takılacak.

Devamını oku >>

DSİ ARAÇ PARKINA SONDAJ MAKİNASI TAKVİYESİ YAPILDI

Jeoteknik Hizmetler ve YAS Dairesi Başkanlığımız merkez ve taşra teşkilatlarında kullanılmak üzere Makine İmalat ve Donatım Dairesi araç parkına katılan '25 adet Temel Sondaj Makinası’ DSİ Genel Müdürlüğünde düzenlenen merasimle hizmete alındı.

Devamını oku >>

YİD AYDIN DENİZLİ OTOYOLU İHALESİ TARİHİ ERTELENDİ

Aydın-Denizli Otoyolu ihalesinin tarihi 24 Temmuz, saati 10.30 olarak değiştirildi. Karayolları Genel Müdürlüğünün Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, (YİD yap-işlet-devret modeliyle 21 Şubat'ta ihalesine çıkılan Aydın-Denizli Otoyolu işine ait daha önce 21 Haziran olarak açıklanan ihalenin tarihi 24 Temmuz, saat 10.30’a ertelendi

Devamını oku >>

ZORLU ENERJİ UMMAN GES İHALESİNDE YARIŞACAK

Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ'nin, Umman Elektrik ve Su Tedarik Kurumu tarafından açılan 500 megavatlık güneş enerjisi santrali (GES) ihalesinde ön yeterlilik sürecini geçtiği bildirildi.

Devamını oku >>