UYGULAMALARIMIZ :

TÜRKİYE’NİN İLK YENİLENEBİLİRENERJİ FONU KURULDU

Türkiye'nin ilk yenilenebilir enerji fonu 50 milyon dolar büyüklükle kuruluyor. Actus Portföy, yenilenebilir enerji alanında 50 milyon dolarlık bir fon oluşturdu. Önce güneş enerjisine yatırım yapacak şirket, ardından rüzgâr ve biyokütle santrallerine ortak olacak.

Devamını oku >>

KARMOD OFİS KONTEYNERLERİ AVRUPA’NIN TERCİHİ OLDU

Prefabrik yapı sektörünün markalarından Karmod’un üretimi Yeni Nesil Konteyner Ofis yapıları Avrupa’nın tercihi oldu.

Devamını oku >>

FLORYA ARAZİSİ İÇİN SÖZLEŞME İMZALANDI

Emlak Konut GYO tarafından ihalesi gerçekleştirilen ve Öz Er-Ka İnşaat tarafından toplam 2 milyar 250 milyon TL bedelle kazanılan Florya arazisi ihalesinin imza töreni yapıldı.

Devamını oku >>

TÜRKİYE’NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU AÇIKLANDI

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) yarım asrı deviren ve sanayi sektörünün en değerli verilerini oluşturan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasına göre 2017 yılının zirvesinde 51,1 milyar TL’lik üretimden satışları ile yine TÜPRAŞ yer aldı. 

Devamını oku >>

BİNALARDA SU YALITIMI ZORUNLULUĞU 1 HAZİRAN'DA BAŞLIYOR

29 Ekim 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan bildiri ile düzenlenen binalarda yalıtım zorunluluğu 1 Haziran 2018 tarihinden itibaren başlayacak. Yönetmelik kapsamında yeni yapılacak binaların toprak zemin ile temas eden temel döşeme ve bodrum duvarları ile, çatı, balkon ve ıslak hacimleri su yalıtımı uygulaması ile desteklenecek. 

Devamını oku >>

İNŞAAT İSTİHDAM ENDEKSİ YÜZDE 10'UN ÜZERİNDE ARTTI

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından 2015 yılı temel başlangıç verisi olarak kabul edilerek yayımlanmaya başlanan İşgücü Girdi Endeksleri'nin 2018 yılı 1. Çeyrek Dönem Verileri, inşaat sektörü istihdam endeksinin son bir ayda yüzde 1.9 oranında yükseldiğine işaret etti. 

Devamını oku >>

THY VE EMLAK KONUT'TAN 10 BİN KONUT

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları ile en büyük gayrimenkul yatırım şirketi olan Emlak Konut GYO, 29 Ekim’de açılacak İstanbul Yeni Havalimanı’na 5 dakika ulaşım mesafesindeki 350 hektar alanda, çoğu konut olmak üzere yeni bir şehrin temellerini atmak üzere anlaşma imzaladı.

Devamını oku >>

ATATÜRK HAVALİMANI MİLLET PARKINA DÖNÜŞÜYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uzun süredir yapılaşmaya açılacağı yönündeki tartışmaların merkezinde oturan Atatürk Havalimanı arazisiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

Devamını oku >>

İZMİR-İSTANBUL OTOYOLU'NUN YENİ ETABI İÇİN GERİ SAYIM

İzmir ile İstanbul arasındaki karayolu ulaşımını 3.5 saate düşürme hedefi ile hayata geçirilen otoyolu projesinin 29 kilometrelik Balıkesir etabının 2018 yılı içinde hizmete alınması planlanlanıyor. 

Devamını oku >>

MEGA PROJELER AK PARTİ'NİN SEÇİM BEYANNAMESİNDE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haziran seçimleri öncesinde AK Parti'nin seçim beyannamesini kamuoyu ile paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi binasından, Demokrası ve Özgürlükler Adası'na kadar çok sayıda projenin hayata geçirileceğine dikkat çekti.

Devamını oku >>

İNŞAAT GÜVEN ENDEKSİ 5 AY SONRA İLK KEZ GERİLEDİ

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan İnşaat Malzemeleri Sanayisi Bileşik Endeksi’nin Nisan 2018 verileri açıklandı. Nisan ayında 0,5 puan düşerek 100,82 puan olarak gerçekleşti. İnşaat malzemeleri sanayisinde faaliyetler, Nisan ayında, bir önceki aya göre artmaya devam etti.

Devamını oku >>

ANKAPARK 29 YILLIĞINA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın uzun süredir "yasal düzenlemeye ihtiyaç var" dediği Ankapark projesi için beklenen karar Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin son oturumunda görüşülen Torba Yasa kapsamında alındı. Yeni yasa ile birlikte Ankapark'ın 29 yıllığına Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne tahsisi karara bağlandı. Ayrıca  söz konusu alanla ilgili olarak üçüncü kişilere kira ya da işletmeye verme yetkisi de Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne verilmiş oldu.

Devamını oku >>

AKM İHALESİ İKİ AY İÇİNDE YAPILACAK

Toplu Konut İdaresi Başkanı Mehmet Ergün Turan, Taksim Atatürk Kültür Merkezi'nin yenilenme çalışmaları kapsamında iki ay içinde yapım ihalesinin gerçekleştirileceğini söyledi. Yıkım çalışmalarının Şubat ayında başladığı Taksim Atatürk Kültür Merkezi'nin modern bir mimari tasarım ile hayata geçirileceğini dile getiren Turan: "Cumhuriyet döneminin bugünden yarına kalan, en önemli projelerinden biri olacak." dedi.

Devamını oku >>

SATILIK ÜST YAPI İŞ BİTİRMELİ İNŞAAT FİRMASI

Tamamı 3.500,000,00 TL Üst yapı İş Bitirmeli İnşaat Firması Devredilecektir. Tel: 0532 - 217 41 62

Devamını oku >>

TÜRK YAPI MALZEMELERİ VİTRİNE ÇIKTI

Türk yapı malzemeleri sektörü, Balkanlar, Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgedeki en büyük, dünyada ise 5 büyük yapı fuarından biri olan 41. Yapı Fuarı’na katıldı.

Devamını oku >>

SPK'DAN GYO TEBLİĞİNE İLİŞKİN DEĞİŞİKLİK

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), gayrimenkul yatırım ortaklarına ilişkin esasları düzenlediği tebliğde değişikliğe gitti. SPK'nın, "Gayrimenkul Yatırım Ortaklarına İlişkin Esaslar Tebliği"nde yaptığı değişiklik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

 

Devamını oku >>

KAZAKİSTAN TÜRK YATIRIMCI BEKLİYOR

Ankara Sanayi Odası’nı ziyaret eden Kazakistan Yatırım ve Kalkınma Bakan Yardımcısı Arıstan Kabikenov, Ankaralı sanayicileri Kazakistan’a yatırım yapmaya davet etti. 

Devamını oku >>

İMDER İNTERMAT Fuarı’na katıldı

İMDER Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği 23-28 Nisan tarihleri arasında iş makinaları sektörünün en önemli uluslararası fuarları arasında gösterilen INTERMAT Paris Uluslararası İş Makinaları ve Teknolojileri Fuarı’na katılarak Türkiye’yi temsil etti.

Devamını oku >>

ŞİŞECAM DÜZCAM ÜRÜNLERİNE EPD BELGESİ

Şişecam Düzcam, sürdürülebilirlik ilkeleri doğrultusunda çevreye duyarlı, yenilikçi çözümler sunmaya devam ediyor.

Devamını oku >>

KOÇ HOLDİNG’TEN İLK ÇEYREKTE 1,1 MİLYAR LİRA KÂR

Koç Holding yılın ilk çeyreğinde 24,6 milyar TL konsolide ciro, 1,1 milyar TL konsolide ana ortaklık payı net dönem kârı elde etti.

Devamını oku >>