UYGULAMALARIMIZ :

EMLAK KONUT 60 GAYRİMENKULÜ SATIYOR

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, mülkiyetindeki 60 gayrimenkul ayrı ayrı düzenlenecek açık artırma ile satışa çıkaracak. Taşınmaz ihaleleri 26 Nisan 2018 tarihinde ve Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın Şirket Merkezi'nde saat 14.00'da yapılacak

Devamını oku >>

ÖİB MÜLKİYETİNDEKİ 33 TAŞINMAZI SATACAK

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı mülkiyetinde bulunan 33 taşınmazın kapalı zarf içinde teklif ve pazarlı usulü ile satışını içeren duyuru, Resmi Gazete'de yayımlandı. Satış listesinde yer alan Ankara Sincan İlçesi Osmaniye Mahalles'inde bulunan 20 bin 835 metrekarelik taşınmaz için son teklif verme tarihi (04.05.2018) olarak belirlenirken, diğer taşınmazlar için son başvuru tarihleri 30 Nisan ve 7 Mayıs olarak belirlendi.

Devamını oku >>

FLORYA ARSA İHALESİNDE İLK TEKLİFLER ALINDI

Emlak Konut GYO'nun Galatasaray'ın Florya arsasını da içine alan "Bakırköy Florya Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi İhalesi'nin ilk oturumu sonuçlandı

Devamını oku >>

İNŞAAT, 2017’DE YÜZDE 8.9 BÜYÜDÜ

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği’nin (Türkiye İMSAD) hazırladığı Mart 2018 Sektör Raporu’na göre, 2017 yılında yüzde 8.9 büyüyen inşaat sektörünün performansını yukarı çeken en önemli etken, üçüncü çeyrekte yaşanan yüzde 18.6’lık büyüme oldu.

Devamını oku >>

BÜYÜMENİN ARKASINDAKİ İKİ GÜÇ: SANAYİ VE İNŞAAT

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından bugün yayımlanan rakamlar 2017 yılında Türkiye ekonomisinin 7.4 seviyesinde büyüdüğünü gösterdi.

Devamını oku >>

ANTALYA 3.ETAP RAYLI SİSTEM İNŞAATI İHALESİNİ MAKYOL İNŞAAT’IN KAZANMASI BEKLENİYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Varsak- Zerdalilik arasındaki 25 kilometrelik 3. Etap Raylı Sistem Projesi’nin ihalesini gerçekleştirdi. 

Devamını oku >>

İNŞAAT MALİYET ENDEKSİ BİR YILDA YÜZDE 16 ARTTI

İnşaat maliyetlerindeki artış devam ediyor. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından bugün yayımlanan Ocak 2018 dönemine ait İnşaat Maliyet Endeksi'ne göre artış son bir ayda yüzde 4'ü son bir yılda ise yüzde 16 seviyesini aştı. En yüksek artış kalemi ise işçilik endeksinde tespit edildi

Devamını oku >>

İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN BÜYÜME EĞİLİMİ ZAYIFLADI

İnşaat sektörünü son bir kaç aydır baskı altına alan temel problemler, Türkiye ekonomisi açısından en kritik veri olarak tanımlanan Dönemsel Gayrisafi Yurt İçi Hasıla istatistikleine de yansıdı. 

Devamını oku >>

MİLLİ EMLAK 5 TAŞINMAZI İHALEYLE SATIŞA SUNUYOR

Milli Emlak mülkiyetindeki 5 taşınmaz 20 Nisan tarihinde düzenlenecek ihaleyle satışa sunulacak. Açık Teklif Usulü ile satışı gerçekleştirilecek ihaleye konu taşınmazlar İstanbul ili Şişli, Küçükçekmece, Bahçelievler, Fatih ve Bağcılar ilçe sınırları içinde yer alıyor.

Devamını oku >>

İZMİR’DEKİ OTOGAR-HALKAPINAR METROSUNU ULAŞTIRMA BAKANLIĞI YAPACAK

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına ait Otogar-Halkapınar raylı sistem hattının yapımını Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı,üstlendi.

Devamını oku >>

EMLAK KONUT SARAÇOĞLU PROJESİNDE DURDURMA KARARI

Danıştay 10. Dairesi, Ankara'nın tarihi semtlerinden, birinci derece sit alanı ilan edilen Saraçoğlu Mahallesi'nin Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'ye devrini düzenleyen Bakanlar Kurulu kararının yürütmesini oybirliğiyle durdurdu.

Devamını oku >>

2018 YILI İNŞAAT VE TESİSAT, RAYİÇ VE BİRİM FİYATLARI YAYINLANMIŞTIR.

2018 YILI İNŞAAT VE TESİSAT BİRİM FİYATLARI SATIŞA SUNULMUŞTUR. AŞAĞIDAKİ ADRESTEN TEMİN EDİLEBİLİR.

İLLER BANKASI A.Ş.  Kitap satış reyonu Kızılırmak Mahallesi Ufuk Üniversitesi Caddesi No:12 ÇUKURAMBAR-ÇANKAYA/ANKARA

 

Devamını oku >>

İSTANBUL ÇEKMEKÖY TAŞDELEN ARSA SATIŞI KARŞILIĞI GELİR PAYLAŞIMI İHALESİNE 6 TEKLİF GELDİ

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin 23.03.2018 Tarihinde Gerçekleştirdiği İstanbul Çekmeköy Taşdelen Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi 1.Oturum İhalesine 6 Firma Grubu Teklif Sundu.

Devamını oku >>

DOĞRUDAN YATIRIMLARDA DÜŞÜŞ VAR

Ekonomi Bakanlığı, bu yılın ocak ayına ilişkin "Uluslararası Doğrudan Yatırım Verileri Bülteni"ni yayımladı.

Devamını oku >>

STRATEJİK ÖNEME SAHİP BÜYÜK YATIRIMLAR İLAN EDİLECEK

Proje Bazlı Teşvik Sistemi olarak adlandırılan ve kamunun yatırımın özelliklerine göre teşvik unsurları tasarlayabilmesini sağlayan yatırımlara ilişkin ilk paket bu ay sonunda açıklanacak.

Devamını oku >>

HAVALİMANI İHALELERİNDE TRAFİK YOĞUNLAŞIYOR

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Her 100 kilometreye 1 havalimanı" hedefi doğrultusunda çalışmaların devam ettiğini söyledi. 2023 hedeflerine paralel olarak atılması gereken adımlar hakkında kamuoyuna bilgi veren Bakan Arslan, vatandaşların en fazla 100 kilometrede bir yeni bir havalimanlarına ulaşma olanağına sahip olacaklarını belirtti.

Devamını oku >>

BAKANLIK 900 FİRMANIN YETKİ BELGESİNİ İPTAL ETTİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca çıkartılan ''Yapı Müteahhitlerinin Kayıtları ile Şantiye Şefleri ve Yetki Belgeli Ustalar Hakkında Yönetmelik'' kapsamında 2012 yılından itibaren 3194 sayılı İmar Kanunu'na tabi tüm yapıların, bir yapı müteahhidinin sorunluluğu altında inşa edilmesi ve her müteahhidin ''Yetki Belgesi Numarası'' alması zorunluluğu olduğunu açıkladı.

Devamını oku >>

AŞTİ'NİN MAMAK'A TAŞINMA PLANI İPTAL

Ankara'da AŞTİ'nin itiyacı karşılayamaması ve artan yolcu potansiyelinin doğru şekilde idare edilmesi amacıyla tasarlanan Mamak Şehirler Arası Otobüs Terminali projesinin yapımında vazgeçildi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, yüksek hızlı tren yatırımları ve havayolu kullanımlarının Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin yükünü azalttığına dikkat çekerek: "Bu nedenle Mamak ilçesinde yapımı düşünülen yeni otobüs terminaline de gerek kalmadı." dedi.

Devamını oku >>

İNŞAAT SEKTÖRÜ GÜVEN ENDEKSİ 14 AYIN EN DÜŞÜK SEVİYESİNDE

İnşaat Sektörü Güven Endeksi Mart ayında dikkat çekici bir düşüş yaşadı. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından bugün yayımlanan Sektörel Güven Endeksi verilerine göre İnşaat sektörü, bir önceki aya kıyasla yzüde 5.9 oranında düşüş kaydetti. Böylece mevsim etkilerinden arındırılmış inşaat sektörü güven endeksi de 78.9 puan seviyesine gerileyerek son 14 ayın en düşük düzeyine ulaşmış oldu. İnşaat Sektörü Güven Endeksi son olarak 2017 yılının Şubat ayında 76.4 olarak ölçümüştü

Devamını oku >>

2018’DE HAVA ULAŞIMINDA 39 PROJEYE 750 MİLYON LİRA

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl havayolu ulaştırması için 750 milyon lira harcanacak.

Devamını oku >>