UYGULAMALARIMIZ :

SATILIK İNŞAAT FİRMASI

54.000.000,00 TL ÜST YAPI İŞ BİTİRMELİ BİNA KONUT BİLANÇOSU VAR BANKALAR NEZDİNDE ŞUAN HAZIR 5 milyon teminat mektubu var 27 ile 30 milyon civarında çek ödemesi var temiz bir sıkıntısı olmayan firma,2.580.000,00TL  KDV iadesi var belediyeler de ve tevkifatsız işlerde mahsup edilebilecek bi iade matrah artırımı ve vergi barışından faydalanmış Fiyat:1.100 bin Tel:0532-223 88 86 - 0312-230 84 33

Devamını oku >>

TÜPRAŞ, 2018 YILININ EN BÜYÜĞÜ OLDU

İstanbul Sanayi Odası'nın hazırladığı ''Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2018 Araştırması''na göre, Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (TÜPRAŞ), üretimden satışlarda 79 milyar lirayla Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşu oldu.

Devamını oku >>

EKONOMİK GÜVEN ENDEKSİ MAYIS AYINDA 77,5’A GERİLEDİ

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Mayıs ayı ekonomik güven endeksini açıkladı. Buna göre ekonomik güven endeksi Nisan ayında 84,7 iken, Mayıs ayında yüzde 8,5 oranında azalarak 77,5 oldu. Ekonomik güven endeksindeki azalış, tüketici, reel kesim (imalat sanayi), hizmet, perakende ticaret ve inşaat sektörü güven endekslerindeki düşüşlerden kaynaklandı.

Mayıs ayında tüketici güven endeksi 55,3 değerine, reel kesim güven endeksi 94,7 değerine, hizmet sektörü güven endeksi 79,4 değerine, perakende ticaret sektörü güven endeksi 89,9 değerine ve inşaat sektörü güven endeksi 49,8 değerine geriledi.

Devamını oku >>

EMLAK KONUT GYO'NUN ARSALARI İÇİN REKOR TEKLİF

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, şirketin gerçekleşen açık artırma ihalesinde muhammen satış bedeli KDV Dahil 167 milyon 52 bin 600 TL olan 4 adet bağımsız bölüme, ihale sonucu KDV dahil 167 milyon 72 bin 600 TL üzerinden teklif geldiğini bildirdi.

Devamını oku >>

ERZURUM HAFİF RAYLI SİSTEMLER TRAMVAY PROJESİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Erzincan ve Erzurum'daki iki tramvay hattının inşası, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapılacak. Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığına ait Gar-Atatürk Üniversitesi Kampüs-Tıp Fakültesi-Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi-Şehir Hastanesi-Yavuz Sultan Selim Bulvarı-Gar tramvay hatlarının inşası, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca gerçekleştirilecek.

Devamını oku >>

YAPI DENETİMİ UYGULAMA YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK

Yapı Denetimi Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik yapıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın konu ile ilgili Tebliği Resmi Gazete'de yayımlandı.

Devamını oku >>

YUNUS EMRE ELEKTRİK SANTRALİ 10 TEMMUZ'DA SATIŞA ÇIKACAK

TSMF'den yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Gülal, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yönetimi TMSF'ye devredilen Naksan Grubu şirketlerinden Adularya Enerji Yunus Emre Termik Santrali'nin satışı için ihaleye çıkılacağını bildirdi.

Santralin iki yıldır TMSF tarafından yönetildiğini, burasının Türkiye'nin önemli termik santrallerinden birisi olduğunu aktaran Gülal, santralde 792 personelin görev yaptığının bilgisini verdi.

Devamını oku >>

SİEMENS GAMESA'NIN 5.X RÜZGAR ENERJİSİ PLATFORMU TÜRKİYE’DE

Siemens Gamesa Renewable Türkiye'nin Üst Yöneticisi Ebru Çiçekliyurt, "Platformun çok yönlü yapısı pek çok farklı sahada kullanım imkanı sağlıyor" dedi

Global rüzgar enerjisi ekipmanları üreticisi Siemens Gamesa Renewable Energy, 170 metre çapında sektörün en büyük rotoruna sahip yeni Siemens Gamesa 5.X onshore platformunu tanıttı. Siemens Gamesa'dan yapılan açıklamaya göre, şirket ürün portföyündeki yenilikler 28-30 Mayıs'ta İstanbul'da gerçekleştirilen 25. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı'nda (ICCI 2019) ziyaretçilerle paylaşıldı.

Devamını oku >>

AKSA, 2 BİN ÖĞRENCİYE ENERJİ EĞİTİMİ VERECEK

Enerji sektöründe faaliyet gösteren Kazancı Holding bünyesindeki Aksa grup şirketleri, "Enerjimiz Yarınlara" adıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesiyle 2 bin öğrenciye enerji eğitimi verecek

Devamını oku >>

Rüzgar Enerjisine Dayalı Yenilebilir Enerji Kaynak Alanlar (Yeka) Ve Bağlantı Kapasitelerinin Tahsisine İlişkin İhaleleri Enerjisa Ve Enercon Kazandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının rüzgar enerjisine dayalı Yenilebilir Enerji Kaynak Alanlar ve bağlantı kapasitelerinin tahsisine ilişkin ihalesine Enercon Rüzgar Enerji Santrali Kurulum Hizmetleri Ltd. Şti., Enerjisa Üretim Santralleri A.Ş, Eze İnşaat A.Ş, İklim Elektrik Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş, Beyçelik Elewan Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş, Res Anatolia Holding A.Ş, B. Ergünler Yol Yapı İnşaat Taahhüt Madencilik Nakliyecilik San. Tic. A.Ş, Çinili Res Enerji Üretim San. Tic. A.Ş, Gem Wind Enerji Sanayi Ticaret A.Ş katıldı. Bakanlığını dört bağlantı bölgesinde toplam bin megavatlık rüzgar enerjisi kapasitesi oluşturmak için yaptığı ihale, Aydın, Muğla, Balıkesir ve Çanakkale bağlantı bölgeleri için gerçekleştirildi.

Devamını oku >>

İNŞAATTA BEKLENEN CANLILIK GELMEDİ

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi’nin Nisan 2019sonuçları açıklandı.Nisan ayında beklenen canlılığın yansımadığı Bileşik Endeks’te şu bilgiler yer aldı: 12 ay sonra Mart ayında ilk kez artış gösteren İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Nisan ayında yeniden geriledi. Bileşik Endeksi oluşturan 3 alt endekste yaşanan düşüş ile Bileşik Endeks 2019 yılı Nisan ayında bir önceki aya göre 1,11 puan gerileme gösterdi.

Devamını oku >>

YURT DIŞI ÜRETİCİ FİYAT ENDEKSİ YILLIK YÜZDE 33,43 ARTTI

Türkiye İstatistik Kurumu, nisan ayına ilişkin YD-ÜFE verilerini açıkladı. Buna göre, YD-ÜFE, nisanda bir önceki aya göre yüzde 4,93, geçen yılın aralık ayına göre yüzde 8,54, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 33,43 ve 12 aylık ortalamalara göre yüzde 40,62 artış gösterdi. Sanayinin iki sektörünün bir önceki aya göre değişimlerine bakıldığında, madencilik ve taş ocakçılığı sektöründe yüzde 4,71, imalat sanayi sektöründe ise yüzde 4,93 artış görüldü.

Devamını oku >>

FİLYOS’UN YÜZDE 80’I TAMAM

2014 yılı Mart ayında ihalesi yapılan ancak yapılan itirazlarla bugüne dek geciken Zonguldak Filyos Liman projesinin yüzde 80'i tamamlandı. 23 bin dekarlık ve üzerinde Endüstri Bölgesi ilan edilen alan üzerinde inşa çalışmaları devam eden Filyos Limanı tamamlandığında Kuzey-Güney aksı da birbirine bağlanmış olacak.

Devamını oku >>

SABANCI, TEMSA'YI BIRAKIYOR

2014'te Temsa İş Makinaları’ndaki yüzde 49'luk hisseyi Japon Marubeni Corporation'a satan Sabancı Holding, tekrar masaya oturdu. Sabancı Holding, geri kalan hisseleri de ortağı Marubeni'ye satarak Temsa İş Makinaları İmalat Pazarlama ve Satış A.Ş.'den çıkıyor. 

Devamını oku >>

İNŞAAT MALİYET ENDEKSİ YÜKSELDİ

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), mart ayına ilişkin inşaat maliyet endeksini açıkladı.

Buna göre, inşaat maliyet endeksi martta, şubat ayına göre yüzde 1,47, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 26,95 yükseldi.

Devamını oku >>

MAYIS AYINDA İNŞAAT SEKTÖRÜ GÜVEN ENDEKSİ 49,8 ‘E GERİLEDİ

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı verilere göre, mayıs ayında hizmet, inşaat ve perakende ticaret sektörlerinde güven endeksleri düştü.

Devamını oku >>

ALTYAPI VE ÜSTYAPI İNŞAAT FİRMALARI DEVREDİLECEKTİR

TAMAMI 8.000.000,00 TL ÜST YAPI İŞ BİTİRMESİ OLAN İNŞAAT FİRMASI Fiyat: 300 BİN TAMAMI 9.900.000,00 TL A18 İŞ BİTİRMESİ OLAN İNŞAAT FİRMASI 2018 CİRO 7.5 MİLYON TL SERMAYE 500 BİN TL  Fiyat: 300 BİN  TAMAMI 3.500.000,00 TL İÇME SUYU VE  2.000.000,00 TL ÜSTYAPI İŞ BİTİRMESİ OLAN İNŞAAT FİRMASI DEVREDİLECEKTİR. Fiyat: 150 BİN Tel: 0532 - 223 88 86 - 0312 - 230 60 51

Devamını oku >>

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE MART AYINDA CİRO YÜZDE 16,2 ARTTI

Sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplamında takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksi, 2019 yılı Mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %20,8 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış toplam ciro endeksi ise bir önceki aya göre %5,5 arttı.

Devamını oku >>

İNŞAAT SEKTÖRÜNE STRATEJİ BELGESİ ÖNERİSİ

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) Edirne’de “Beton Teknolojileri ve Doğru Beton Uygulamaları Semineri” düzenledi.

Devamını oku >>

BURSA'NIN ULAŞIM PROJELERİNE BAKANLIK DESTEĞİ

BURSA Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ve Altyapı Yatırımları Genel Müdür Vekili Necdet Sümbül'ü ayrı ayrı ziyaret edip, kentte hayata geçirecekleri ulaşım yatırımları için destek istedi.

Devamını oku >>