UYGULAMALARIMIZ :

ANMA

.19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Devamını oku >>

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE MART AYINDA CİRO YÜZDE 16,2 ARTTI

Sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplamında takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksi, 2019 yılı Mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %20,8 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış toplam ciro endeksi ise bir önceki aya göre %5,5 arttı.

Devamını oku >>

İNŞAAT SEKTÖRÜNE STRATEJİ BELGESİ ÖNERİSİ

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) Edirne’de “Beton Teknolojileri ve Doğru Beton Uygulamaları Semineri” düzenledi.

Devamını oku >>

BURSA'NIN ULAŞIM PROJELERİNE BAKANLIK DESTEĞİ

BURSA Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ve Altyapı Yatırımları Genel Müdür Vekili Necdet Sümbül'ü ayrı ayrı ziyaret edip, kentte hayata geçirecekleri ulaşım yatırımları için destek istedi.

Devamını oku >>

KARAYAĞCI BARAJI 2020'DE BİTECEK

Manisa'nın Gördes ilçesinde 2000 dekar araziyi modern sulama ile tanıştıracak Karayağcı Barajı'nın yüzde 44'ü tamamlandı. 2020 yılında bitirilmesi planlanan projenin bölge çiftçisine yılda yaklaşık 2,65 milyon lira daha fazla kazandırması bekleniyor.

Devamını oku >>

ICCI 2019, 28 MAYIS’TA KAPILARINI AÇIYOR

Bu yıl ele alacağı dönüşüm, dijitalleşme ve değişim konularıyla enerji sektörüne bir kez daha yön verecek olan ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, 28 Mayıs’ta kapılarını 25. kez ziyaretçilerine açacak. 28-30 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılacak olan ve enerji sektörünün sadece bugününü değil geçmişini ve geleceğini de gözler önüne serecek bir program içeren ICCI 2019, Türk iş dünyasının ve sektörün tüm etkili derneklerini de bir araya getirecek. Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Emre Alkin ve Alphan Manas ise, ICCI 2019’un en dikkat çekici konuşmacıları arasında bulunuyor.

Devamını oku >>

PLATFORMDER SERVET AYHAN’LA DEVAM KARARI ALDI

Personel Yükseltici Platform Sektörünün İşletmeci, İmalatçı, Distribütör, Tedarikçi ve Hizmet Sağlayıcıları 2 yıl gibi kısa bir sürede tek çatı altında toplamayı başaran Platformder 2.Olağan Genel Kurul Toplantısını 11 Mayıs 2019 Cumartesi günü üyelerinin yoğun katılımı ile Park Inn Radisson Istanbul Asia Kavacık’ta gerçekleştirildi. Yapılan Genel Kurul Toplantısı sonucunda 2016 yılından beri Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini başarıyla yürüten Servet Ayhan yeniden başkan seçildi.

Devamını oku >>

İMDER VE İSDER’LE FİRMALAR DÜNYAYA AÇILIYOR

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) ve İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği (İSDER) Ticaret Bakanlığı desteğiyle Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) Projesi’ni yürütüyor. 

Devamını oku >>

SATILIK A-18 İŞ BİTİRMELİ İNŞAAT FİRMASI

TAMAMI 9.900.000,00 TL A18 İŞ BİTİRMESİ OLAN İNŞAAT FİRMASI 2018 CİRO 7.5 MİLYON TL SERMAYE 500 BİN TL DEVREDİLECEKTİR. Fiyat: 300 BİN

Tel: 0532 - 223 88 86 - 0312 - 230 60 51

Devamını oku >>

Yİ-ÜFE YÜZDE 2,98, TÜFE İSE YÜZDE 1,69 ARTTI

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) yurt içi üretici fiyat endeksi ve yurt içi tüketici fiyat endekslerini yayınladı. Buna göre yurt içi üretici fiyat endeksi aylık yüzde 2,98 ve Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ise aylık yüzde 1,69 arttı

Devamını oku >>

KARDEMİR YIL SONU 3 MİLYON TON KAPASİTEYE ULAŞACAK

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç, 16 yıl önce başlattıkları yatırımların son yılı olduğunu belirterek, "Bu yıl sonunda yatırımlar tamamlandığında 3 milyon ton kapasiteye ulaşmış bir KARDEMİR olacak" dedi.

Devamını oku >>

TÜRKİYE'NİN ÇİMENTO İHRACATI 600 MİLYON DOLARI AŞTI

Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Feyyaz Ünal, Türkiye'nin çimento ihracatının geçen yıl 600 milyon doları aştığını belirterek, bu yıl yüzde 30 artış hedeflediklerini bildirdi.

Devamını oku >>

IRAK’TAN TÜRK MÜTEAHHİTLERE ÇAĞRI

NTV ekranlarında yayınlanan Finans Kafe programında Melda Yücel Kocaalp’in sorularını yanıtlayan Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün, Kocaalp’in Irak’ta yapılacak muhtemel taahhüt işlerinin son durumu ile ilgili sorusu üzerine, Dünyada 123 ülkede iş yaptıklarını ancak Irak’ta alınan işlerde hem iş gücünün hem de malzemelerin ülkemizden götürüldüğünü belirterek bu ülkeden alınan projelerin parasal olarak yüzde 90’ının Türkiye’ye döndüğünü söyledi.

Devamını oku >>

SATILIK ÜSTYAPI İŞ BİTİRMELİ İNŞAAT FİRMASI

TAMAMI 8.000.000,00 TL ÜST YAPI İŞ BİTİRMESİ OLAN İNŞAAT FİRMASI DEVREDİLECEKTİR.

Fiyat: 300 BİN Tel: 0532 - 223 88 86 - 0312 - 230 60 51

Devamını oku >>

DÜNYANIN GÖZÜNÜ TÜRKİYE`YE ÇEVİREN PROJEDE DEV İSİM: XYLEM INC.

“MARMARAY CR3 (GEBZE-HALKALI BANLİYÖ HATLARININ İYİLEŞTİRİLMESİ) PROJESİ”

Devamını oku >>

BİR XYLEM MARKASI OLAN GOULDS WATER TECHNOLOGY (GWT) ENDÜSTRİYEL UYGULAMALAR VE SU PROJELERİNİZ İÇİN TEK İHTİYACINIZ

Kocaeli – ( 29.04.2019 ) –  Çalışmalarını küresel su teknolojisi sağlayıcısı Xylem Water Solutions şirketi ortaklığı ile sürdüren Anadolu Flygt, Goulds Water Technology ile müşterilerine en zorlu uygulamalar için tasarlanmış pompaları sunuyor. 

Devamını oku >>

KAR GROUP’TAN BURSA’YA 40 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Türkiye’nin önde gelen müteahhitlerinin hammadde ve malzeme tedarikçisi konumunda olan Kar Group, 2019 yılı için planladığı yatırımları hayata geçirmeye devam ediyor. 

Devamını oku >>

ZORLU ENERJİ ALİBEYHÖYÜĞÜ GES'İ ÇUMRA ENERJİ’YE DEVREDİYOR

Zorlu Enerji, Alibeyhöyüğü GES üretim lisansını, %100 bağlı ortaklığı Çumra Enerji’ye devrediyor. Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ'nin, Konya’nın Çumra ilçesinde kurmayı planladığı 18 MW kurulu güce sahip olacak, Alibeyhöyüğü Güneş Enerjisi Santrali (GES) Projesi’ne ilişkin üretim lisansını; %100 bağlı ortaklığı olan Çumra Güneş Enerjisi ve Üretim AŞ’ye devretmek üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) yaptığı başvuru uygun bulundu.

Devamını oku >>

ENKA’DAN GÜRCİSTAN’A 750 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

Enka İnşaat yüzde 90'ına sahip olduğu Gürcistan'daki Namakhvani Cascade HES Projesi'nin geliştirilmesi, inşası, sahiplenilmesi ve işletilmesi kapsamında Gürcistan Hükümeti'yle yap-işlet sözleşmesi imzalandı. HES’in hayata geçirilmesi için 750 milyon dolarlık yatırım öngörülüyor.

Devamını oku >>

İNŞAAT SEKTÖRÜ GÜVEN ENDEKSİ 53,9’A GERİLEDİ

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Nisan ayı ekonomik güven endekslerini açıkladı.

Devamını oku >>