UYGULAMALARIMIZ :

3 MİLYAR LİRALIK YATIRIMLA 167 YENİ OTEL

Turizmde sıkıntılı geçen iki yılın ardından 2018 yılının başından itibaren başlayan yükseliş trendi konaklama sektörü yatırımlarına da yansıdı. Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) tarafından Ticaret Bakanlığı tarafından verilen ‘Yatırım Teşvik Belgeleri’ne ilişkin verilerden hareketle hazırlanan rapora göre, 2018 yılında ülke genelinde toplamda 49 ilde toplam 28 bin 661 yataklı 167 yeni otel projesi ‘Teşvik Belgesi’ aldı.

Devamını oku >>

ENERJİ SEKTÖRÜNE 683 MİLYON DOLAR GELDİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2018 yılında gerçekleşen Uluslararası Doğrudan Yabancı Yatırım Verileri Bülteni’ni yayınladı.

Devamını oku >>

ENERGO-PRO’DAN İKİ YENİ HES

Türkiye’de; Sivas, Tokat, Ankara ve Artvin’de bulunan 5 hidroelektrik santralinin yanı sıra Orta-Doğu Avrupa, Karadeniz ve Kafkasya başta olmak üzere 11 ülkede faaliyet gösteren ENERGO-PRO, toplam 863MW kurulu güce sahip 36 adet santrali ile yılda 3TWh’ın üzerinde enerji üretiyor. ENERGO-PRO’nun Türkiye’de devam eden iki projesi daha bulunuyor.

Devamını oku >>

2023'E KADAR 250 BİN SOSYAL KONUT

Muğla'da düzenlenen bir etkinliğe katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "TOKİ 50 Bin Sosyal Konut" girişiminin daha kapsamlı bir programın parçası olduğunu söyledi. Türkiye çapında 2023 yılına kadar 250 bin konut hedeflerinin bulunduğunu söyleyen Kurum:

Devamını oku >>

EKONOMİ 2018 YILI SON ÇEYREKTE YÜZDE 3 KÜÇÜLDÜ

TÜİK, geçen yıla ilişkin gayrisafi yurt içi hasıla (GSYH) sonuçlarını açıkladı.

Buna göre, Türkiye ekonomisi 2018'de yüzde 2,6 büyürken, geçen yılın son çeyreğinde yüzde 3 daraldı. Beklenti dördüncü çeyrekte yüzde 2,6 küçülme ve yılın tamamında yüzde 2,5 büyüme yönündeydi.

Devamını oku >>

HAZIR BETON ENDEKSİ 2019 ŞUBAT RAPORU AÇIKLANDI

Türkiye Hazır Beton Birliğinin (THBB) hazırladığı Hazır Beton Endeksi 2019 Şubat Ayı Raporu’nda bütün endekslerin eşik değerin altında olması; inşaat ve bağlantılı sektörlerde hareketliliğin düşük olduğunu ve inşaat faaliyetlerinde canlanma beklentisinin zayıf olduğunu gösterdi. Güven Endeksi’nin en düşük endeks olması, sektörün uzun vadeli kalıcı tedbirler ile rayına girebileceğinin en net göstergesi oldu.

Devamını oku >>