UYGULAMALARIMIZ :

FİYAT FARKI VE TASFİYE İMKANI TALEBİ

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Celal Koloğlu yazılı bir açıklama yaparak “Yapım işinin özelliklerine ve malzemelerin ağırlık oranlarına göre fiyat farkı katsayısının belirlendiği bir sistem geliştirilmelidir. Diğer yandan fiyat farkının maliyetleri karşılamaması nedeniyle işlerin yapımlarının gerçekleştirilememesi halinde tasfiye imkanı verilmelidir” dedi.

Devamını oku >>

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE YÜZDE 0.8 ARTIŞ

Gayrisafi Yurt içi Hasılayı oluşturan faaliyetler incelendiğinde, 2018 yılının ikinci çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre zincirlenmiş hacim endeksi olarak; tarım sektörü toplam katma değeri yüzde 1,5 azalırken, sanayi sektörü yüzde 4,3 ve inşaat sektörü yüzde 0,8 arttı. Ticaret, ulaştırma, konaklama ve yiyecek hizmeti faaliyetlerinin toplamından oluşan hizmetler sektörünün katma değeri ise yüzde 8 arttı.

Devamını oku >>

2018 YILI İLK YARISI SONUÇLANAN İHALELERİN SÖZLEŞME TUTARI 110 MİLYAR LİRAYI GEÇTİ

Kamu İhale Kurumu İdareler tarafından gerçekleştirilen kamu alımlarına ilişkin, teyit istatistikleri, ilan istatistikleri, sözleşme istatistikleri, şikayet ve Kurul karar istatistiklerini açıkladı. Buna göre  2018 yılı ilk 6 ayında 55 bin 810 ihale yapıldı. Bu ihalelerden 6 bin 974’ü ihale tarihinden sonra iptal edildi. 2018 yılı ilk 6 ayında Kuruma sözleşme bilgisi gönderilen ve iş başlangıcı 2018 yılı olan 48 bin  730 ihale sonuçlandı. Bu ihaleler 7 bin 812 idare tarafından gerçekleştirildi.

Devamını oku >>

ANT YAPI'DAN RUSYA'YA 57.5 MİLYON DOLARLIK PROJE

Dünyanın en büyük müteahhitleri histesinde yer alan Ant Yapı Rusya'da hayata geçirilecek Action 44 Otel-Ofis projesine başladı. Proje 57.5 milyon USD'ye mal olacak.

Devamını oku >>

JEOTERMAL KAYNAK ARAMA RUHSAT SAHASI İHALE EDİLECEK

Afyonkarahisar'ın 4 ilçesindeki 11 jeotermal kaynak arama ruhsatlı saha için ihaleye çıkılacak.

Afyonkarahisar İl Özel İdaresi İl Encümeni Başkanlığının konuya ilişkin ilanı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Devamını oku >>

ZORLU ENERJİ KAZAKİSTAN'DA 50 MW'LIK GÜNEŞ SANTRALİ KURACAK

Türkiye'nin enerji devi firmalarından biri olan Zorlu Enerji, yurt dışı yatırımlarını sürdürüyor. Bu çerçevede Kazakistan'da yapımı planlanan Solar Enerji Santrali için iyi niyet anlaşması imzalandığı kaydedildi.

Devamını oku >>

SAPANCA TELEFERİK PROJESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

Sapanca Teleferik Projesi ihale sürecinin tamamlanmasının ardından bugün ilgili firma ile karşılıklı sözleşme imzaları atıldı.

Devamını oku >>

ÇAY BARAJININ GÖVDE DOLGUSU TAMAMLANDI

Bölgenin en yüksek barajı olan Afyonkarahisar Çay Barajında 2.850.000 m³ gövde dolgusu 8 Eylül 2018 tarihi itibari ile tamamlanmış olup bir sonraki aşama olan gövde ön yüzeyinin betonla kaplanması ve diğer ünitelerin tamamlanarak 2019 yılı içerisinde barajın hizmete alınması hedeflenmektedir.

Devamını oku >>

ÇORUM OĞUZLAR BARAJINDA SONA YAKLAŞILDI

DSİ Çorum’a yaptığı yatırımlarla ilin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

Devamını oku >>

TÜRK MÜTEAHHİTLER KAZAKİSTAN’DA 22,8 MİLYAR DOLARLIK İŞ YAPTI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mithat Yenigün, Türkiye Müteahhitler Birliği verilerine göre, 2017 sonu itibarıyla Türk inşaat firmaları Kazakistan'da toplam değeri 22,8 milyar dolarlık 480'den fazla proje üstlendiklerini bildirerek, "Türk müteahhitlerin bugüne kadar yurt dışında hayata geçirdikleri projelerin hacmi açısından Kazakistan, yüzde 6,4'lük payla beşinci sırada yer alıyor." dedi.

Devamını oku >>