UYGULAMALARIMIZ :

SATILIK TEMİZ İNŞAAT FİRMALARI

Tamamı 6 Milyon Ve Tamamı 600 Bin TL Üst Yapı İşbitirmesi Olan 2 Adet İnşaat Firması Devredilecektir.Tel:0532-223 88 86 - 0312 - 230 84 33

Devamını oku >>

DİCLE ELEKTRİK'TEN 4,16 MİLYON LİRALIK ALT YAPI YATIRIMI

Dicle Elektrik, Diyarbakır'ın Kuçe ve Medya mahallelerindeki tüketicilere kesintisiz elektrik verebilmek için 4 milyon 160 bin liralık alt yapı yatırımı başlattı. Yıl sonuna kadar tamamlanması planlanan yatırımla daha önce kayıt dışı tüketilen yıllık 30 milyon kilovatsaat elektrik enerjisi kayıt altına alınacak.

Devamını oku >>

KOSGEB'DEN İŞLETMELERE YENİ İMKAN

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), fazla talep gelmeyen alanlardaki destek programlarını "İşletme Geliştirme Destek Programı" başlığı altında toplayarak, sanayici, girişimci ve KOBİ'ler için yeni bir imkan sağladı.

Devamını oku >>

EYLÜL AYINDA TÜRKİYE’DE SADECE 227 ADET İŞ MAKİNESİ SATILDI

Döviz, nakit ve faiz kıskacının iyice daraldığı Eylül ayında iş makinesi sektöründeki satışlar neredeyse durma noktasına geldi. 227 adetlik yeni iş makinesi satışı, maalesef sektör açısından bu ayı gelmiş geçmiş en kötüler arasına yazdırdı.

Devamını oku >>

ZORLU KATAR’DAKİ 700 MW’LIK GES İHALESİNDE ÖN ELEMEYİ GEÇTİ

Katar Elektrik ve Su İdaresi (KAHRAMAA) ülkenin ilk büyük ölçekli güneş enerjisi projesinin ihale süreci hakkında açıklama yaptı. İdarenin Başkanı Essa Bin Hilal El-Kuvari tarafından Katar medyasına yapılan açıklamaya göre Mayıs ayında alınan ön başvurular sonucunda aralarında Zorlu Enerji’nin de olduğu 16 şirket ön elemeyi geçti. İhale yıl sonunda yapılacak

El-Kuvari’nin açıklamasına göre 700 MW gücünde olacak projenin 350 MW’lık ilk fazının 2020 sonuna kadar devreye girmesi gerekiyor.

Devamını oku >>

ORTA VADELİ MALİ PLAN RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nca hazırlanan Orta Vadeli Mali Plan (2019-2021) yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanlığının konu ile ilgili kararı Resmi Gazete'de yayımlandı

Devamını oku >>

MÜTEAHHİTLER BAKAN KURUM’LA BULUŞTU

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu ile (İMKON) istişare ve değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

Devamını oku >>

İSTANBUL - İZMİR OTOYOLU SONA GELDİ

Mevcut durumda 9 saat süren İstanbul - İzmir arası karayolu ulaşım süresini 3,5 saate indirecek olan Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu projesinin yüzde 95'i tamamlandı. İzmit Körfez Geçişi ve bağlantı yolları dahil 384 kilometresi otoyol, 42 kilometresi bağlantı yolu olmak üzere 426 kilometre uzunluğundaki projenin tamamında 98 kilometre otoyol ve 16 kilometre bağlantı yolu işletmeye açıldı. Altınova-Gemlik arasındaki 40, Gebze-Altınova bölümünde ise Osmangazi Köprüsü dahil 12,6 kilometrelik, Kemalpaşa ayrımı-İzmir arasındaki 20 kilometre, Gemlik-Bursa kısmında 25 kilometrelik otoyol kesimi tamamlanarak hizmete alındı.

Devamını oku >>

GEBZE-DARICA METROSUNDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Kocaeli kentinin ilk metro hattı projesi için çalışmalar başladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından inşası gerçekleştirilen proje Darıca ile Gebze'yi birbirine bağlayacak. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, çalışmaların başladığı şantiyeyi ziyaret ederek, konuyla ilgili olarak yetkililerden bilgi aldı.

Devamını oku >>