UYGULAMALARIMIZ :

İNŞAAT MALZEMELERİ İHRACATI REKOR KIRDI

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi’nin Mayıs 2019 sonuçları açıklandı. Endekse göre Mayıs ayı birçok rekora sahne oldu. İnşaat malzemeleri sanayisinde miktar olarak tüm zamanların rekoru kırılırken, değer olarak da 2013’ten bu yana ikinci kez 2,1 milyar dolar ihracat çıtası aşıldı. Ortalama ihracat birim fiyatları da Mayıs ayında gerilemesine son verdi.

Devamını oku >>

FORTUNE 50 LİSTESİNE ‘YATIRIMLAR VE İNŞAAT SEKTÖRÜ’NDEN 20 FİRMA GİRDİ

Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin belirlendiği Fortune 500 araştırmasının 2018 sonuçlarına göre, Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (TÜPRAŞ), 88,6 milyar liralık net satışla birinci, EPİAŞ 63,8 milyar lirayla ikinci, THY 62,9 milyar lirayla üçüncü sırada yer aldı.

Devamını oku >>

ANKARA’YA 5 ADET KAVŞAK VE ALT GEÇİT

Meclis toplantısında, Ankara’da toplamda 5 kavşak ve alt geçit projesinin yanı sıra kent genelinde mücavir alanlarda asfalt kaplama yapılması için İller Bankasından 795 milyon lira kredi çekilmesi ele alındı.

Devamını oku >>

ANKARA EN BÜYÜK KÜLTÜR VE KONGRE MERKEZİNE KAVUŞUYOR

Ankara’nın 25 bin 500 metrekarelik kapalı alanıyla en büyük kültür ve kongre merkezinin temeli Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un da katıldığı törenle Sincan’da atıldı.

Devamını oku >>

AKSA ELEKTRİK, TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 500 ŞİRKETİ ARASINA GİRDİ

Aksa Elektrik'in, Fortune dergisinin Türkiye’nin en büyük 500 şirketi listesinde, Çoruh ve Fırat bölgelerinde faaliyet gösteren iki şirketinin 199. ve 247. sırada yer aldığı bildirildi

Devamını oku >>

İHRACAT BİRİM DEĞER ENDEKSİ YÜZDE 5,4 AZALDI

İhracat birim değer endeksi Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,4 azaldı. Endeks bir önceki yılın aynı ayına göre, gıda, içecek ve tütünde yüzde 1,5, ham maddelerde (yakıt hariç) yüzde 6, yakıtlarda yüzde 7,6 ve imalat sanayinde (gıda, içecek, tütün hariç) yüzde 5,7 azaldı.

Devamını oku >>