UYGULAMALARIMIZ :

AKKUYU NÜKLEER SANTRAL SAHASINDA 7 YILDA 3 MİLYON METREKÜP BETON DÖKÜLECEK

Akkuyu Nükleer Santrali'nin Deniz Hidroteknik Yapılarının İnşaatı işini alan Cengiz İnşaat, santral sahası içinde kuracağı beton santralının kapasitesini saatte 90 metreküpten, saatte 160 metreküpe çıkaracak. 7 yıl boyunca çalışacak beton santralı sadece Akkuyu NGS için beton üretecek. 7 yıl sonunda, santral sahasına 3 milyon metreküpten fazla beton dökülmüş olacak. Bu rakam, DSİ tarafından Artvin'de inşa edilen ve tamamlandığında 270 metre yüksekliği ile Türkiye'nin en yüksek barajı unvanını kazanacak olan Yusufeli Barajı'nda kullanılacak beton miktarına yakın.

Devamını oku >>

2018’DE ÇELİK İHRACATI YÜZDE 20,8 ARTTI

Korumacılık önlemleri karşısında zorlu bir yılı geride bırakan Türk çelik sektörü, 2018 yılında ihracatını hem değer hem de miktar bazında artırdı. Tüm engellemelere rağmen ihracatta önemli oranda artış yaşadıklarını kaydeden Çelik İhracatçıları Birliği (ÇİB) Başkanı Adnan Aslan, 2019 yılında ise yeni pazarlara yöneleceklerini söyledi.

Devamını oku >>

İSMETPAŞA STADI ARSASINA ‘MİLLET BAHÇESİ’ YAPILACAK

Derince Belediye Başkanlığı yazılı bir açıklama yaparak, İsmetpaşa Stadı'nın bulunduğu arazinin Millet Bahçesi'ne dönüştürülmesi yönünde yaptıkları girişimlerin olumlu sonuç verdiğini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kentlerdeki eski statları Millet Bahçesine dönüştüreceklerini açıklamasının ardından Kocaeli ve Derince’de oluşan beklenti İsmetpaşa Stadı’nın da bu kapsamda değerlendirileceği yönündeydi. Fakat müteahhit firmaya verilmesi dolayısıyla ilk etapta ilan edilen millet bahçeleri arasında yer almayan İsmetpaşa Stadı, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un Ankara’da yaptığı yoğun temasların ardından milletimizin bahçesi oldu. Başkentten gelen müjdeli haberin ardından Millet Bahçesi tabelasının asıldığı İsmetpaşa Stadı’nda çalışmalar en kısa zamanda başlayacak. 

Devamını oku >>

ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE ÇEVRE DAİRESİ BAŞKANLIĞI KURULDU

Resmi Gazete’de yayınlanan 27 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı kuruldu.

Başkanlık enerji verimliliği dışında, enerjinin çevre, iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik alanları ile ilişkili alanlarında da çeşitli görevler üstlenecek.

Devamını oku >>

MİTHATPAŞA TÜNELLERİ'NİN YAPIMINA YENİDEN BAŞLANDI

Zonguldak'ta kent trafiğini rahatlatması planlanan, 2013 yılında temeli atılan ve geçen yıl ödenek yetersizliği nedeniyle durdurulan Mithatpaşa Tünelleri inşaatı, Karayolları 15'nci Bölge Müdürlüğü tarafından 'yapımı öncelikli birinci proje' kapsamına alınmasının ardından tekrar başladı.

Devamını oku >>

İBB'NİN METRO PROJESİ İÇİN KREDİ

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), İstanbul BüyükşehirBelediyesi'nin Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro hattı projesine kredi verecek. EBRD, 13 kilometre uzunluğunda ve 11 istasyonlu proje için 97,5 milyon euroya varan A/B sendikasyon kredisi sağlayacak. Projenin toplam büyüklüğü ise 410,65 milyon euro.

Devamını oku >>

KOLİN'DEN HİSSE DEVRİ AÇIKLAMASI

Kolin İnşaat, Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. İGA'daki hisselerinin devri iddialarına ilişkin açıklamada bulundu. Açıklamada, hisselerin devriyle  ilgili görüşmelerin devam ettiği belirtildi.

Devamını oku >>

İNŞAAT MALZEMELERİ İHRACATINDA ZİRVE: 21 MİLYAR DOLAR

Türkiye inşaat malzemeleri sektörü 2018 yılını rekor düzeyde ihracatla kapadı. Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan rapora göre 1.92 milyar dolarlık ihracat imza atılan Kasım ayının ardından Aralık'ta da 2 milyar doları bulan bir pergormans gösterdi. 2014 yılından bu yana ilk kez 2 milyar dolarlık seviyeye ulaşan inşaat malzemeleri ihracatı böylece yıl sonu itibarıyla da 21 milyar dolarlık ihracat seviyesine ulaştı

Devamını oku >>