UYGULAMALARIMIZ :

4 RÜZGAR ENERJİSİ SANTRALI İÇİN YARIŞMA YAPILACAK

7 Kasım 2018 tarih ve 30558 sayılı Resmî Gazetede yer alan yarışma ilanına göre son başvuru tarihi 7 Mart 2019 olarak belirlenen yarışmalar 4 ayrı bölge için düzenlenecek. Balıkesir, Çanakkale, Aydın ve Muğla'da 250'şer megavatlık rüzgar enerjisi santrali kurulması amaçlanan YEKA RES-2 yarışmalarına yerli ve yabancı yatırımcılar katılabilecek. Aynı şirket bölgelerin tümü için başvuruda bulunabilecek. Şirketlerin mali yeterliliğinin, son 3 yıllık satış gelirlerinin 150 milyon lira ve üzeri veya 2018 yıl sonu itibarıyla aktif büyüklüklerinin 45 milyon lira ve üzerinde olması gerekiyor.

Devamını oku >>

100 GÜNDE 18 İLE 33 MİLLET BAHÇESİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Millet Bahçeleri projelerinin önemine işaret ederek: "Millet Bahçeleri Cumhurbaşkanımızın, vatandaşın talebini net biçimde görerek açıkladığı büyük bir projedir." dedi.

Devamını oku >>

BÜYÜK İSTANBUL TÜNELİ PROJESİ SON AŞAMADA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İstanbul'un proje aşamasındaki dev yatırımlarından biri olan Üç Katlı Büyük İstanbul Tüneli'ne ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Dev yatırımın dünyada bir ilk niteliği taşıdığını ve tek geçişte tek tünel halinde ve 3 kat inşa edileceğini belirten Turhan: "Üç Katlı Büyük İstanbul Tüneli'nde çalışmalarımız son aşamaya geldi." dedi.

Devamını oku >>

MAKİNE İHRACATI 10 AYDA 14 MİLYAR DOLARA ULAŞTI

MAKİNE İhracatçıları Birliği'nden yapılan açıklamaya göre, bu yılın ocak-ekim döneminde toplam ihracatını 14 milyar dolara yükselten makine sektörünün en büyük 3 pazarı Almanya, ABD ve İngiltere oldu. Türkiye'nin en büyük ticari ortağı olan Almanya'ya gerçekleşen makine ihracatı 2 milyar doları, ABD'ye yapılan ihracat ise 1 milyar doları aştı.

Devamını oku >>

ENFLASYON EKİM'DE YÜZDE 25,24 İLE 15 YILIN YENİ ZİRVESİNE YÜKSELDİ

TÜİK, ekim ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. TÜFE’de 2018 yılı Ekim ayında bir önceki aya göre yüzde 2,67 artış kaydederken bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 25,24 olarak gerçekleşti.

Ana harcama grupları itibariyle 2018 yılı Ekim ayında endekste yer alan gruplardan, konutta yüzde 4,15, ev eşyasında yüzde 3,44, gıda ve alkolsüz içeceklerde yüzde 3,22 ve eğlence ve kültürde yüzde 2,07 artış gerçekleşti.

Aylık düşüş gösteren tek grup yüzde 0,85 ile ulaştırma oldu

Devamını oku >>

CENGİZ HOLDİNG, 2023'E KADAR 1 MİLYAR DOLARLIK YENİ YATIRIM YAPACAK

Cengiz Holding Genel Müdür Yardımcısı Murat Ergönül, Eti Bakır ve Eti Alüminyum'a 2023'e kadar yapılacak 1 milyar dolarlık yeni yatırımla sanayi tesislerinde toplam istihdamlarının 10 bin kişiye ulaşacağını belirterek, "Yeni yatırımlarımızın tamamlanmasıyla 2023'te yaklaşık 2 milyar dolarlık açığı ikame edeceğiz." dedi.

Devamını oku >>