UYGULAMALARIMIZ :

GÜNCEL HABERLER

ÇALIK ENERJİ GÜRCİSTAN’DA ELEKTRİK SANTRALI KURACAK

Gürcistan’da 18 MW’lık kurulu güce sahip Tedzani Hindoelektrik Santrali’ne imza atan Çalık Holding şimdi de rüzgar enerjisine yöneldi. İmzalanan anlaşmayla Çalık Holding, 50 MW’lık bir santral kuracak. Ekonomi Bakanı Dimitri Kumsishvili ile bir araya gelen Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık imzaları attı.

Devamını oku >>

EMLAK KONUT ŞİŞLİ ARSASI İHALEYE ÇIKACAK

Mülkiyeti Emlak Konut GYO'ya ait olan Şişli Teşvikiye'de yer alan arsa ihale yolu ile satışa çıkacak. 15 Mart 2018 saat 14:30'da yapılacak olan ihale, yerli yatırımcılara açık şekilde gerçekleşecek. Yabancılar tek başlarına ya da yerli veya yabancı ortaklarla ihaleye katılamayacakları belirtildi.

Devamını oku >>

TOKİ 110 ARSASINI 08 MART 2018 TARİHİNDE AÇIK ARTTIRMA İLE SATACAK

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin portföyünde yer alan 20 farklı şehirdeki toplam 110 adet arsa, Emlak Yönetim öncülüğünde 8 Mart 2018 tarihinde açık artırma yöntemi ile ihale edilecek.

Devamını oku >>

TOKİ ANKARA KUZEYKENT PROJESİ'Nİ AÇIK ARTIRMAYA ÇIKARIYOR

Ankara'da Kuzeykent Projesi'nin satış ofisini ziyaret ederek incelemelerde bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan, Kuzeykent Projesi'nde ilk etapta 250 konutu açık artırma yöntemi ile satışa sunacaklarını söyledi.

Devamını oku >>

SEKTÖRDE DÜZENLEMEYE İHTİYAÇ VAR

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayımlanan 2017 yılı bütününe ilişkin Yapı İzin İstatistikleri'nin arz-talep dengesizliğini bir kez daha açığa vurduğunu belirterek: "Sektörün ciddi bir düzenlemeye ihtiyacı var..." dedi. 

Devamını oku >>

YAPI DENETİMİNDE AHBAP - ÇAVUŞ DÖNEMİ BİTİYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, yapı denetim sürecindeki aksaklıkların sona ermesini sağlayacak yeni düzenlemelerin yolda olduğunu söyledi. 

Devamını oku >>

İMDER’DE YENİ DÖNEM

İş ve İnşaat Makine ve Ekipmanları sektörünün önde gelen kuruluşlarından TÜRKİYE İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER)’nin, 21 Şubat 2018 tarihinde 9’uncu  Olağan Genel Kurul Toplantısında, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na 1995 yılından itibaren HİDROMEK bünyesinde çalışan Strateji Yönetimi Direktörü Merih Özgen seçildi.

Devamını oku >>

4 METRO HATTI YIL SONUNA KADAR AÇILACAK

İbb Başkanı Mevlüt Uysal, Yapım Çalışmaları Başlayan Metro Hatlarından Dört Tanesinin Açılışının 2018 Yılı Tamamlanmadan Yapılacağını Açıkladı

Devamını oku >>

İNŞAAT SEKTÖRÜNDEKİ BÜYÜME EKONOMİK GELİŞİMİN EN ÖNEMLİ PARAMETRESİ

Kendisine girdi sağlayan birçok alt sektörün gelişmesine sunduğu katkılarla Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörü olarak gösterilen inşaat, yüksek istihdam yaratma kapasitesiyle de itici bir güç yaratıyor. Royal Group Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Çehreli, inşaat sektörünün büyüme ve gelişiminin ülke ekonomisi üzerindeki etkilerini değerlendirdi.

Devamını oku >>

2018 YILI İNŞAAT VE TESİSAT, RAYİÇ VE BİRİM FİYATLARI ELEKTRONİK OLARAK YAYINLANMIŞTIR.

ÜYELİK TİPİ         FİYAT    AÇIKLAMA

A TİPİ ÜYELİK     (Günlük Kota 100 Adet)                               89 TL (Yıllık ücret)            100 adet

Aynı gün içerisinde 100 adet analiz veya birim fiyat detay bilgilerini görebilirsiniz.

Devamını oku >>

KOLUMAN Otomotiv Endüstri A.Ş. 300 milyon TL'lik fabrika yatırımıyla treyler ihracatını artıracak

Otomotiv sektörünün öncü firmalarından KOLUMAN A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Saltık, KDV ve hurda teşvikinin treyler sektöründe ihracata dayalı büyümeyi canlandıracağını söyledi. 2017 yılını 2,3 milyar TL ciro ile kapatan KOLUMAN Otomotiv Endüstri A.Ş. 300 milyon TL yatırım ile genişleyen fabrikasında yıllık treyler üretimini 8 bin üniteye çıkarmayı hedefliyor.

Devamını oku >>

RENAULT TRUCKS, 2019 YILINDA ELEKTRİKLİ KAMYON SATIŞINA BAŞLAYACAK

Renault Trucks, 2019'da yeni elektrikli araç serisini sunacağını açıkladı. Bu ürün grubu, elektrikli araçların gerçek taşımacılık koşullarında müşteriler ile test edildiği on yıllık bir deneyime dayanıyor. Şehir içi ve kentsel alanlarda kullanılmak üzere tasarlanan elektrikli kamyonlar, Normandiya, Fransa'daki Blainville-sur-Orne'deki Renault Trucks fabrikasında üretilecek.

Devamını oku >>

TÜRKİYE MÜTEAHHİTLER BİRLİĞİ 66. YILINI KUTLADI

Türkiye Müteahhitler Birliği’nin kuruluşunun 66. Yılı, birliğin Ankara’daki genel merkezinde bir resepsiyonla kutlandı. Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yenigün, “Türkiye Müteahhitler Birliği olarak, 119 ülkede başarıyla rekabet ediyoruz. 66 yıl önce başladığımız bu yolculukta, dün olduğu gibi yarınlarda da -büyük başarılara ulaşacağız dedi

Devamını oku >>

MAKYOL + ALSİM ALARKO KAZAKİSTAN’DA KARAYOLU İMTİYAZI İŞİ ALDI

Makyol İnşaat +Alsim Alarko + SK (Kore) + Korea Expressway Corporation, ortak girişim grubunun Kazakistan Büyük Almatı Çevre Yolu (BAKAD) İmtiyazı sözleşmesini imzaladığı bildiriliyor.

Devamını oku >>

İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN İSTİHDAMA KATKISI BÜYÜDÜ

Türkiye genelindeki işsiz sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 440 bin kişi düzeyinde düşüş yaşadı ve 3 milyon 275 bin kişiye geriledi. Böylece Kasım 2017 itibarıyla işsizlik oranı 1.8 puanlık iyileşme ile yüzde 10.3 seviyesine ulaşmış oldu. İnşaat sektörü ise toplam istihdama sunduğu katkıdakı artış ile dikkat çekti.

Devamını oku >>

HÜKÜMET MÜTEAHHİTLERE DAHA FAZLA KAYNAK İÇİN ÇALIŞIYOR

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türk müteahhitlerin uluslararası alanda üstlendiği işlerin büyük bir övünç kaynağı olduğunu belirterek Hükümetin yeni destekler için çalışmalarını sürdürmekte olduğunu söyledi. 

Devamını oku >>

TÇMB'NİN YENİ BAŞKANI NİHAT ÖZDEMİR

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’nin başkanlığına Nihat Özdemir getirildi. TÇMB Genel Kurulu'nda yapılan seçim sonuçları ile Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir görevi, 2014 yılı Eylül ayında bu yana TÇMB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmekte olan Şefik Tüzün'den devralmış oldu. TÇMB halen Türkiye’deki 51’i entegre, 15’i öğütme tesisi olmak üzere, toplam 66 kuruluşu temsil etmeyi sürdürüyor.

Devamını oku >>

BU FAİZLERLE SEKTÖRDE KİMSE BİR ŞEY YAPAMAZ

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Mehmet Ergün Turan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "banka faizlerinin düşmesi" yönündeki çağrısının büyük önem taşıdığını söyledi. Bu çağrıyı desteklediklerini ve banka faizlerinin yüzde 1'in altına düşmesi gerektiğini belirten Turan: "Bu faizlerle kimse bir şey yapamaz..." dedi.

Devamını oku >>

İŞ DEYİM BELGESİ DEVREDİLECEKTİR.

 TAMAMI 80.000.000,00 TL ELEKTRİK TESİS İŞ DENEYİM BELGESİ DEVREDİLECEKTİR Tel: 0532 - 223 88 86 - 312 - 230 84 33

 

Devamını oku >>

ŞUBAT 2018 VERGİ TAKVİMİ

14.02.2018 Ekim-Kasım-Aralık 2017 Dönemine ait Geçici Vergi Beyanı.

19.02.2018 Ekim-Kasım-Aralık 2017 Dönemine ait Geçici Vergi ödemesi.

Devamını oku >>